İhtiyaç 2016 ÖABT Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Konu Anlatımlı Modüler Set (4 Kitap Takım)
% 20indirim

İhtiyaç 2016 ÖABT Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Konu Anlatımlı Modüler Set (4 Kitap Takım)

  • 99,00 TL79,20 TL

    hopi kampanyası
    3,96 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Tarih


Değerli Öğretmen Arkadaşlar,


Tarih, geçmişi aydınlatan, bugünü açıklayan, yarına ışık tutan ve toplumların millî duygularının canlılığını sağlayan bir bilim dalıdır. İlköğretimde tarih, sosyal bilgiler dersinin


kapsamındadır. Tarih liselerde ise ayrı bir ders olarak okutulmaktadır.


Sosyal Bilgiler Öğretmenliği tarih modülümüzde üniteler içerisinde yer alan konular özenle hazırlanmış ve konuların detayları üzerinde durulmuştur. Ayrıca 2013, 2014 ve 2015 alan bilgisi sınavlarında çıkan soruların analizi doğrultusunda kitabımızın kapsamı daha da genişletilmiştir.Konular içerisindeki “destek ünitesi”, “tırtıklayalım”, “şaşırtan gerçekler” ve “laf aramızda” ikonlarıyla bilgilerinizin pekiştirilmesi amaçlanmıştır.
Saygı duyulacak emeğinizin hak ettiğini bulması dileğiyle...


Coğrafya


Değerli Öğretmen Arkadaşlar,


Coğrafya; doğal ortam ve doğal ortamla insan arasındaki ilişkileri inceleyen bir disiplin olarak karşımıza çıkar. Bu açıdan bakıldığında kendine özgü ilke ve yöntemlere sahip olan coğrafya disiplini, doğa bilimleri ile fen ve sosyal bilimler arasında etkileşim işlevi gören bir köprü durumundadır.Coğrafya Modülümüz de coğrafya konularının bütün detaylarına yer verilmiş ve kitabımız alan sınavında çıkmış ve çıkabilecek sorular üzerinden yola çıkılarak hazırlanmıştır. Konular içerisinde yer alan “destek ünitesi”, “tırtıklayalım” ve “şaşırtan gerçekler” ikonları, konu tarama testleri ve örnek sorularla öğrenmeleriniz pekiştirilmeye çalışılmıştır. Ayrıca geleceğin öğretmenleri olduğunuz göz ününde bulundurularak kitabın yalnızca sınava hazırlıkta kullanabileceğiniz bir materyal olmanın ötesinde, öğretmenlik hayatınızda da önemli bir başvuru kaynağı olmasına özen gösterilmiştir. Saygı duyulacak çabanızın altını dolduracak olan bu kapsamlı çalışmamızın hedefl erinize ulaşmanızda size sunacağı katkıdan en ufak bir şüphemizin olmadığını bilmenizi isteriz.
Geleceğinize katkıda bulunabilmek dileğiyle...


Fark Dersleri


Değerli Öğretmen Arkadaşlar,


İlköğretimde işlenen haftalık derslerden biri de Sosyal Bilgilerdir. Sosyal bilgiler tarih, coğrafya ve vatandaşlık konularının yanında felsefe, sosyoloji, sosyal psikoloji, antropoloji, arkeoloji, ekonomi, siyaset bilimi, sanat ve estetik gibi konuları da kapsamaktadır. Bu durum da alan bilgisi sınavında zorlanmanıza neden olmaktadır. Fark Dersleri Modülümüzde bütün ünitelere ayrıntılı olarak yer verilmiş, tüm kritik noktalara dikkatinizi çekmeyi sağlayacak bir içerik oluşturulmuştur. Kitabımızda yer alan “Destek Ünitesi”, “Tırtıklayalım”, “Şaşırtan Gerçekler” ve “Laf Aramızda” ikonları içerisinde yer alan bilgiler çıkmaza düştüğünüz zamanlarda kurtarıcı niteliğindedir. Ayrıca ünite sonlarında yer alan “Aklınızda Bulunsun” ikonu ve “Konu Tarama Testleri” başarıya giden bu zorlu yolda pratik kazanmanızı ve neyi ne kadar bildiğinizi görmenizi sağlayacaktır. Planlı, programlı ve özenli bir çalışmanın sizleri hedefe ulaştırmasını, hak ettiğiniz yerlere gelmenizi ve büyük emek harcadığınız bu yorucu maratonda başarının tek sonuç olmasını diliyoruz.


Alan Öğretimi


Değerli Öğretmen Arkadaşlar,


Öğretmenlik mesleğinin niteliğinin yükseltilmesi, öğretmenlerin sahip olması gereken genel ve özel alan yeterliklerinin bilinmesi ve bu yeterliklerin öğretmen adaylarına ve öğretmenlere kazandırılması ile mümkündür. Bu bağlamda eğitim ve öğretimin dinamik bir yapıya sahip olduğu ve öğretim sürecinde önemli bir rol sahibi olan öğretmenlerin görev ve sorumluluklarının sürekli sorgulanması gerektiği unutulmamalıdır. “Alan Öğretimi” modülümüzde bahsedilenlerden yola çıkılarak “genel ve özel alan yeterlikleri”, “sosyal bilgiler öğretimi programı”, “öğrenme alanı, beceri ve değerler”, “sosyal bilgilerde öğretim, yöntem ve teknikleri”,“sosyal bilgilerde ölçme ve değerlendirme” üniteleri kapsamlı olarak ele alınmıştır. Üniteler hazırlanırken konuların önem derecesine dikkat edilmiştir. “Destek Ünitesi”, “Tırtıklayalım”, “Şaşırtan Gerçekler” ve “Laf Aramızda” ikonlarıyla konuların ayrıntılarının hem kolay hem de daha kalıcı öğrenilebilmesi amaçlanmıştır. Takdire şayan çabanızın ve emeklerinizin başarıyla sonuçlanması dileğiyle....


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.