İkarus Kız
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Helen Oyeyemi Helen Oyeyemi, 1984''te Nijerya''da doğdu ve dört yaşındayken Londra''ya taşındı. İkarus Kız''ı 18 yaşındayken sınavlarına çalıştığı sırada yazdı, ilk romanı olan ikarus Kız''ı, hatırı sayılır bir ilgiyle karşılandı. Halen Cambridge, Corpus Christie College''da Sosyal ve Siyasal Bilimleri eğitimini sürdürmektedir.
Yazdığı oyunların yanında İkarus Kız onun ilk romanıdır ve Oyeyemi ikinci romanı üzerinde çalışmaktadır.
Okuduğu kitapların sonunu acıklı bulduğu için, onları istediği gibi değiştiren, küçük bir dolabın içinde tek başına saatler geçiren, zaman zaman büyüklerin dünyasını anlamakta zorluk çeken bir kızdır Jess. Üstelik, Nijeryalı bir annenin ve Britanyalı bir babanın kızı olarak iki kültür arasında sıkışıp kalmıştır.
Yaz tatilinde Nijerya''ya yaptıkları seyahat pek çok açıdan hayatını etkiler. Orada ailesinin akrabaları, özellikle de annesinin çocukluğundan beri sorun yaşadığı büyükbabasıyla tanışır ve yeni bir arkadaş edinir: TillyTilly.
Arkadaşlıkları ilerlerken, bu esrarengiz kız ondaki farklı yönleri ortaya çıkarır. İşin ilginç yanı, Jess''ten başka kimseye görünmek istemez. Gün geçtikçe TillyTilly kıskanç, hırçın bir kıza dönüşür ve Jess''e annesine ilişkin sırlar verir. Bir de "ele geçirmeler" vardır ki, bundan Jess''in babası ve en yakın arkadaşı da payını alır.
İkarus Kız, büyüklerin dünyasında ve en önemlisi iki kültür arasında sıkışıp kalmış bir kızın düşsel dünyasının en yalın anlatımı...


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.