• İki Şiirin Arasında% 29indirim
    İki Şiirin Arasında
    İki Şiirin Arasında

İki Şiirin Arasında

  • 13,00 TL9,23 TL

    hopi kampanyası
    0,46 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
İki Şiirin Arasında e-kitabı

Yaşamın uzamış anlarından kurduğu öykülerini okura emanet eden bir yazar Yekta Kopan. Ruhumuza nereden sızdığını bilmediğimiz yüzleşmelerin izdüşümleri onun kaleminden bize ulaştığında kendi hesaplaşmalarımıza dönüşür. Farkına bile varmadığımız küçük anlarımız, yaşamımıza dağılır, genişler, sonra da hep sürer. Ya bir Yekta Kopan öyküsüdür onlar artık ya da unutulmuş bir yerde yazarlarını beklemişlerdir.


Zam çok fena bir şey. Babam her sabah, “Allah belalarını versin, yine zam yapmışlar şerefsizler!” diyor. Sinirle atıyor gazeteyi yere. “Düzgün koysana şunu!” diyor annem, yerden kaldırıp katlıyor. Ona kalsa boş yere para veriyoruz bu kâğıt parçalarına, zaten hep insanın içini karartan haberler veriyorlar. “Bir zevkim var şu yalan dünyada, ona da karışma kadın!” diyor babam. Annem yeleğinin eteklerini çekiştiriyor. Öyle işte, dünya yalan.


Aile Çay Bahçesi

Aile Çay Bahçesi

Yekta Kopan

9,23 TL
İpekli Mendil

İpekli Mendil

Yekta Kopan

12,07 TL
Sakın Oraya Gitme

Sakın Oraya Gitme

Yekta Kopan

9,23 TL
Bir de Baktım Yoksun

Bir de Baktım Yoksun

Yekta Kopan

10,65 TL
Kediler Güzel Uyanır

Kediler Güzel Uyanır

Yekta Kopan

8,52 TL
Kara Kedinin Gölgesi

Kara Kedinin Gölgesi

Yekta Kopan

7,46 TL
Karbon Kopya

Karbon Kopya

Yekta Kopan

11,36 TL
İçimde Kim Var

İçimde Kim Var

Yekta Kopan

11,36 TL
Yağmurcu Prens

Yağmurcu Prens

Yekta Kopan

9 TL

Çevrenizde bir kişiyi sevmiyor ve yaşamdan zevk almasını engellemek istiyorsanız fazla bir çaba harcamanıza gerek yoktur. Şiirle ilişkisini kesmeniz yeterlidir. Çünkü yaşamında şiirle bağlantısı kesilen insanların hayat damarı da kesilmiş olur. Şiir ile bağlarını koparan insanlar, sadece nefes alıp veren varlıklar haline dönüşürler. Yekta Kopan, İki Şiir Arasında eserinde adamı öldürmeyi başaramadılar ama içindeki şiiri katlettiler. Bundan sonrasına zaten yaşamak denmez diyerek şiirin hayatımızdaki önemi ve yaşamdan zevk almanın en iyi ve vazgeçilmez yolu olduğunu bizlere göstermiştir.

            Özel hayatımızda olsun, iş hayatımızda olsun kaçımız düşündüklerimizi gerçekten ifade etme cesareti gösteriyoruz. Bu konu üzerinde hiç düşündük mü? Düşündüğümüz zaman daha doğrusu kendimize karşı dürüst olarak düşündüğümüz zaman hiçbir zaman düşündüklerimizi dile getirdiğimizi söyleyemeyiz. Sadece ortama göre bizden söylememiz gereken sözler vardır ve bizde düşüncelerimiz yerine o sözleri söyleriz. Ondan sonrada kendimiz olamıyoruz. Hep başkalarının istediği şekilde kişiler oluyoruz. İşin kötü tarafı ise bunun farkında değiliz ve farkında olmadığımız içinde kendimiz olmak için mücadele edemiyoruz. Yekta Kopan, İki Şiir Arasında eserinde yıllarca hep düşündüklerimi değil de söylemek istediklerimi söyledim. Hepimiz böyle yapmıyor muyuz diyerek düşüncelerimizi ifade etmediğimizin farkına varmamızı ve bu uğurda mücadele ederek kendimiz olmamız gerektiğinin önemi hakkında bizleri uyarıyor.

            Yekta Kopan, İki Şiir Arasında eserinin içeriğinde yer alan hikayeler, yaşamın zor koşullarının hayattan soğuttuğu yüreğinizi yeniden hayata ısıtacak ve tüm negatifliğinizi üzerinizden atarak pozitif enerji ile dolacaksınız. Yazar, eserinde yer alan hikayelerinde yaşama dokunduğu için bu hikayeleri hiçbir okur yadırgamayacak ve severek okuyacaktır. Sizin de içinizden gelen sesi dinlemeye ihtiyacınız varsa kendinizi sakin bir ortamda bu hikayelere teslim etmelisiniz. Bu hikayeleri okudukça kendinizle baş başa kalacak ve içinizin sesini duyacaksınız. Bu eseri okuduktan sonra günlük hayata bakış açınız değişecek ve günlük yaşantınızı sıkıntılar içerisinde geçirmenin hiçbir soruna çözüm olmadığını anlayarak günlük yaşamınızdan zevk almanın yollarını arayacaksınız.

            Yekta Kopan, 1968 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Yazarlığın yanı sıra televizyon sunuculuğu da yapmaktadır. Aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. Yazar, romanlarından çok öykücülüğü ile tanınmaktadır.

Yorum Sayısı: 2

Kitaptan:
* Adamı öldürmediler ama içindeki şiiri katlettiler. Ondan sonrasına yaşamak mı denir?

A
Ayşım Okudan  -   23.05.2016

Yekta Kopan' ın günlük hayata bakış açısına hayran kalmamak mümkün değil. Özellikle yalın bir dille çok şey anlatmak ise hikaye yazarlığının başarısıdır. İki şiirin arasında; candaş ile candal...

P
Pınar Kahyaoğlu  -   25.02.2016