İki Sure Örnek Eğitmen Örnek İnsan
% 25indirim

İki Sure Örnek Eğitmen Örnek İnsan

  • 13,00 TL9,75 TL

    hopi kampanyası
    0,49 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yüce Allah'ın Kur'an'ı Peygamber'ine (s.a.a) göndermesindeki en büyük gaye insanı insan yapmak ve onu hakiki anlamda kemaline ulaştırmaktır. Bu eğitim hedefi doğrultusunda iki sure çok büyük önem taşımaktadır. Bunlardan biri Lokman Suresi de Hucurat Suresidir.


Lokman Suresini okuduğumuzda, karşımıza bambaşka bir Lokman tasviri çıkar. Surede, Lokman'ın oğluna, oğlunun şahsında tüm insanlara verdiği öğütler, bizim Lokman tasvirimizin ne kadar, dar ne denli sığ ve maddi kaldığını ispat eder mahiyettedir.


Bu kitapta konu edilen bir diğer sure ise; Hucurat Suredir. "Bütün ayetleri doğrudan sosyal hayata bakan sure hangisidir?" denilse hiç şüphesiz verilecek cevap Hucurat suresidir. Bu sure, ilk ayetinden son ayetine kadar, toplumsal hayatı yaralayan ve zehirleyen afaki ve enfüsi marazlara karşı kutsi ilaçlar sunmakta; bilvesile, müminin kuşanması gereken zihin ve ruh halini ders vermektedir.


Alaycılık, düşmanlık, suizan, tecessüs, gıybet, milliyetçilik gibi sosyal  hayatı mahveden haller karşı reçeteler sunan bir surenin, "Mü'minler ancak kardeştirler" mealindeki ayetin içinde bulunduğu sure olması da manidardır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.