İktisadi Kriz Teorileri
% 2indirim

İktisadi Kriz Teorileri

  • 13,50 TL13,23 TL

    hopi kampanyası
    0,66 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kapitalist sistemde krizler giderek daha sık aralıklarla ortaya çıkmaktadır. Krizleri önlemek mümkün olmasa bile ülke ekonomilerinin krizlerden daha az hasarla kurtulabileceğini düşünen birçok ekonomist, iktisadi krizler üzerinde çalışarak çeşitli teoriler kurmaya çalışmışlardır.


Bu kitapta, iktisadi kriz teorilerinin ve modellerin yapısal özelliklerden ziyade, kavramsal çerçevelerini incelemeye gayret ettim. Bu nedenle, teorilerin formülasyonları üzerinde durmak yerine, kapitalist sistemdeki krizleri nasıl açıklamaya çalıştıklarını ortaya koydum. Önceki kitaplarımda olduğu gibi, bu çalışmada da iktisadi kriz teorilerini ve modellerini incelerken yalın bir dil kullandım. Böylece, yalnızca akademisyenlerin değil, konuyla ilgilenen herkesin kolayca okuyabileceği bir çalışma yaptım.


Kitabı yazarken, değişik ideoloji ve düşünceye sahip ekonomistlerin iktisadi krizler konusundaki çalışmalarını ve kurdukları teorileri bir araya toplamayı amaçladım. Türkçe'de bu alanda ayzılan kitap sayısının az olması nedeniyle, bu kitabın iktisat yazınına önemli bir katkı oluşturacağına inanıyorum. Ayrıca, kitabın geniş bibliyografyasının iktisadi kriz konusunda çalışan akademisyenlere yararlı olacağını umuyorum.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.