İla-i Ruh
% 15indirim

İla-i Ruh

Şifanın Metafiziği
  • 15,00 TL12,75 TL

    hopi kampanyası
    0,64 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Sürekli tok olmak, birçok hastalığı tahrik eder. İlahi hikmetlere perde olur. Cenâb-ı Allah bir kuluna ihsanda bulunursa; ona az yemeyi, az uyumayı, az konuşmayı nasip eder. Az yemeyen insan fikir duruluğunu ve tefekkür zevkini bulamaz. Çok yemek insanın bedenine zarar, çok uyku ise insana keder ve huzursuzluk verir. Açlık, ilim ve zeka keskinliği kazandırır. Tokluk ise cehaletin ve karanlığın sebebidir. Açlık her türlü hastalığı def eden çok güçlü bir silahtır. Karnını tıka basa dolduran hayvandan farksızdır.’’


Maddeden kurtulup manaya ermenin başka bir yol ve yöntemi yoktur. Yahudi de, ateist de, deist de veya Budist de iyi insan ve ahlaklı olabilir. Hatta bazı Yogistler manada birçok noktaya da erebiliyor. Ancak insan-ı kamile ulaşmanın yolu imanda, varlığı okumakta ve hakikat yolunu benimsemekten geçiyor.


Yorum Sayısı: 2

çok geç olmadan okunması gereken kitaplardan. hayatın birçok noktasındaki görünen ama bilinmeyen konulara temas edilmiş.ayrıntılıar gözden kaçırmışız.yazar bilinmeyen bir sırda vermiş.

A
Alper  -   14.06.2016

Kitap güncel yaşama uygulananilecek ender yayınlardan. Uygulamalarını yaptığımda faydasını hemen görmeye başladım. Bünyemde ferahlık hissediyorum artık.

O
Onur Can  -   31.05.2016