İlçe İlçe İzmir Kent Rehberi

İlçe İlçe İzmir Kent Rehberi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bilindiği gibi İzmir nüfusu ve ekonomik yapısı ile ülkemizin üçüncü büyük kentidir. Yüzü batıya dönük olan bu kentimiz bugün olduğu gibi geçmişte de en önemli kentimizdi. Hatta Osmanlının son döneminde İstanbul'dan bile daha çok öne çıkan bir ticaret merkezi olmuştu.

Bunun sonucunda kapısı batılı tüccarlara açılmış, bu gelenlerin çoğunluğu İzmir nüfusuna geçmiş ve yaşam kültürlerini bu şehre taşımışlardır. Böylece İzmir yüzyılın başında kentleşmeyle tanışmıştır. Elinizdeki bu alışılagelmişin dışındaki eserle, kentinizi iyi tanımanıza katkı sağlamak istedik.

Hem İzmirliyim diyen hem de İzmir'i seven her İzmir gönüllüsünün el kitabı olmalı. İlçe ilçe; Fotoğraflarla, Tarihi, Kültürü ve Ticari Önemi, İstatistik bilgileri ve önemli telefonları
1/7500 ölçekte Mahalle, Bulvar, Cadde ve Sokakları
Tren, Raylı Sistem Güzergah ve İstasyonları, Otobüs Durakları - Vapur Hatları - İskeleler - Havaalanları, Yerleşim Alanları - Resmi Alanlar - Polis Merkezleri, Sanayi Alanları - Ticaret Merkezleri, Tarihi ve Turistik Yerler, Parklar - Yeşil Alanlar, İbadet Alanları - Mezarlıklar, Okullar - Kütüphaneler - Spor Alanları, Sinemalar- Tiyatrolar - Kültür Merkezleri, Hastaneler - Postaneler, Oteller - Cafe Bar - Restaurantlar, Akaryakıt İstasyonları.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.