İletişim
% 2indirim

İletişim

Genel ve Örgütsel Boyutuyla
  • 18,75 TL18,38 TL

    hopi kampanyası
    0,92 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu çalışmada, iletişim aracılığıyla inanç, tutum ve davranışlarda değişiklik yapmanın, kısaca iletişim kurmanın önemi üzerinde durulmaktadır. Kitapta, iletişim sayesinde tarafların tutum ve davranışlarında değişimin nasıl sağlanacağının, zihin yönlendirmenin nasıl olacağının, diğer bir ifadeyle etkin iletişimin yol ve yöntemleri gösterilmeye çalışılmıştır.

Hem bireysel yaşamda hem de ortak bir hedefe ulaşmak için birlikte çalışan insanların söz konusu ortak amacı gerçekleştirmelerinin en önemli aracı iletişimdir. İletişim aynı zamanda örgütsel faaliyetlerin, örgütsel tüm fonksiyonların yerine getirilmesinin en önemli araçlarından biridir. Örgütsel bilginin paylaşılması, her tür örgütsel faaliyetin koordine edilmesi iletişimle mümkün olabilir.

İletişim konusunu genel ve örgütsel boyutlarıyla birlikte ele alan bu çalışma, ön lisans, lisans ve iletişim konusunda araştırma yapanlar için önemli bir kaynak olması amacıyla hazırlanmıştır. Onuncu baskısına ulaşan kitap gelen eleştiriler ve istekler doğrultusunda gözden geçirilmiş, geliştirilmiş ve daha yararlı olmasına çalışılmıştır.

 

Konu Başlıkları

Genel Olarak İletişim

İletişimin Süreci ve İşleyişi

İletişim Türleri ve Şekilleri

İletişim Modelleri

İletişimin Engelleri ve Aşma Yolları

Örgütlerde İletişim

Örgütsel İletişim Biçimleri ve İyileştirilmesi

Örgütsel İletişim Ağ Modelleri ve Teknolojileri

Bilgi Sistemleri ve İletişim

Kitle İletişimi ve Halkla İlişkiler


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.