İlim Şehri Isparta
% 13indirim

İlim Şehri Isparta

  • 35,00 TL30,45 TL

    hopi kampanyası
    1,52 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Başından itibaren bu kitapta izah edildiği gibi gül, Peygamberimiz (a.s.)'nin remzidir. Peygamberimiz (a.s.) de ilmin sembolüdür. Ve çare her zaman ilimde aranacaktır.


Bu belirgin gerçekler en somut biçimde kanıtlanıp ortaya konulduktan sonra; bir slogan olarak "Mekke - Medine - Kudüs Müşerref, Isparta muvazzaf" dedik. Yani Mekke, Medine ve Kudüs şerefli, Isparta görevlidir. "Ne ile görevlidir?" diye sorulursa, "İlim ile görevlidir."  deriz. Bunu nereden çıkarıyorsun?"  denirse, "Tabiatından, tarihinden ve gülünden çıkarıyorum" diye cevap veririz. Çünkü Isparta tabiatı, tarihi ve sosyolojik yapısı bakımından ve günümüzde gösterdiği yüksek performansı ile hep İlim Şehri olduğunu ortaya koymuştur.  Bugün de hem milletimizin hem de insanlığın hizmetinde İlim Şehri görevini daha yoğun, daha organize ve tanzim edilmiş olarak yerine getirmeye hazır ve isteklidir.


Bu çalışma, Isparta'nın İlim Şehri olarak belirlenmesine ve tanınmasına yöneliktir. Bu amaç gerçekleşirse, Cumhuriyet'imizin 100. yılında Isparta Türkiye'nin İlim Şehri olarak yeniden tarihi misyonuna dönmüş olacaktır. Bu takdirde de sadece milletimiz değil tüm insanlık önemli bir ilim merkezine kavuşmuş olacaktır. Çünkü Isparta, hizmeti evrensel boyutta görebilme ve gerçekleştirebilme kabiliyetine ve idealine sahiptir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.