İlizarov Tekniği ve Uygulama Pratikleri

İlizarov Tekniği ve Uygulama Pratikleri

  • 108,00 TL

    hopi kampanyası
    5,40 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

1966 yılında Muğla'nın Milas ilçesinde doğdum. Evli ve iki çocuk babasıyım. İlkokulu Aydın Nazilli'de orta ve lise öğrenimini İzmir Gölcük'te tamamladım. 1989 Ağustos'unda Gata Tıp Fakültesi'nden mezun oldum. İki yıl Ağrı Patnos'ta Pratiyen hekimlik görevimi tamamladıktan sonra Gata Ortopedi ve Travmatoloji AD.'da Uzmanlık Eğitimi aldım.


1997 - 2006 tarihleri arasında Isparta Asker Hastanesi'nde Ortopedi ve Tramatoloji Klinik Şefi olarak görev yaptım. Isparta'da görev yaptığım süre içerisinde Eğirdir Kemik Hastalıkları Hastanesi'nin komplikasyonlu kırıkların tedavisinde İlizarov tekniği uygulamak amaçlı konsültasyon hekimi olarak hizmet verdim. 2006 yılında atamam yapılarak İzmir Asker Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Klinik Şefi olarak görev yaptım. 30 Ağustos 2008 tarihinde Albay rütbesine terfi ederek mecburi hizmetimi tamamlayıp emekliye ayrıldım.


Halen İzmir Özel Egepol Hastanesi'nde hizmet vermekteyim. İhtisasım süresince Klasik Plak - vida, eksternal fiksatörler, Pediatrik Ortopedi v.b. yanında; İlizarov Cirküler Eksternal Fiksatör ve Artroskopi ağırlıklı çalıştım. 1999 yılında Sibirya Kurgan'daki İlizarov'un kendi hastanesinde ileri İlizarov eğitimi aldım. İlizarov ile ilgili bir çok yayınım bulunmaktadır. Amerika Indiana'da toplanan SICOT kongresine Halluks Valgus uygulamalarını poster olarak sundum.


Mayıs 2000'de İlizarov konusunda dünyada ikinci olarak bilinen, Rusların 1982'de ilk kez tanıttıkları Milano Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde Prof. Dr. Maurizio Catagni yanında İtalya'da ikinci ileri İlizarov eğitimini aldım. Bu kursun sonunda Ruslarla İtalyanların teknikleri birleştirerek HİBRİD uygulamalarda bulundum. Kendi dizaynım olan İlizarov el fiksatörünü ve diz kontraktür menteşesi üretilmekte olup halen Vertebra İlizarov sistemi üzerinde çalışmaktayım.


Bunların yanında yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplam 23 kongreye katıldım. İki yurtiçi kursa kursiyer, üç yurtdışı kursa kursiyer, iki yurtiçi kursta (biri uluslararası) eğitici olarak görev aldım. Halen araştırma ve çalışmalarıma devame tmekteyim.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.