İlk Kartlarım Kutulu
% 38indirim

İlk Kartlarım Kutulu

  • 36,00 TL22,32 TL

    hopi kampanyası
    1,12 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Q Bebek İlk Kartlarım Veli Rehberi
Doğumdan hemen sonra, bebeklerin retinaları tam gelişmiş düzeyde değildir. Yeni doğmuş bir bebeğin retinası sadece ışık ve karanlığı ya da siyah ve beyaz arasındaki çok güçlü karşıtlıkları (yüksek kontrastı) algılayabilir.
İlk üç içerisinde bebek tarafından görülen siyah ve beyaz görüntüler bebeğinizin retinası üzerinden beyine çok önemli görsel sinyaller gönderir. İşte bu güçlü sinyaller bebeğinizin beyin gelişimini artırmak ve görsel gelişimini hızlandırmak açısından çok önemlidir. Üçüncü aydan sonra görsel uyarıcı olarak siyah ve beyaz rengin arasına kırmızı da katılır.
Dünya üzerinde yapılan araştırmalar da ilk 6 ayda yüksek kontrastlı objeler görmesi sağlanan bebeklerde görsel uyarılmanın artması sonucunda beyin gelişiminin hızlandığı gözlenmiştir.
İşte bu nedenlerle dünya üzerinde “Yeni Doğan Yüksek Kontrastlı Erken Uyarılma Kartları” olarak örneklerini bulabileceğiniz bu seti “Q BEBEK İLK KARTLARIM” serisi olarak bebeklerimiz için hazırladık.


Q Bebek İlk Kartlarım İçerik
Q Bebek İlk Kartlarım 20 adet kalın karton karttan meydana gelmiştir.
Kartlar içerisinde siyah beyaz ve çift taraflı olarak 8 kart aile bireyleri yüzleri, 6 kart hayvan yüzleri ve 6 kartta siyah- beyaz ve kırmızı olarak farklı şekillerden oluşmuştur.
Kartlar arkalı önlü olarak yüksek kontrastlı 40 resimden oluşmaktadır.
İçerikteki resimleme ve dizilim, kartların bebeğinize gösterim sıralaması ile aynı şekilde ve gelişimsel bir sıralamadan oluşmuştur.
Kartın arkasındaki resim ya da obje ön yüzündeki objenin ters kontrastından oluşmuştur.
Tüm kartlar üst orta alanlarından delinerek kutunun içerisinde bulacağınız askısına asılacak şekilde hazırlanmıştır.


Q Bebek İlk Kartlarım kutusu dayanıklı mukavva kutudan oluşmuştur.
Ayrıca kutuda Q Bebek Eğitim Portalı ( www.qbebek.com ) ile ilgili bilgi kartımızı da bulabilirsiniz.


Q Bebek İlk Kartlarım Kullanım
Kartlar 0-6 ay arasında kullanılmalıdır.
Kartlar kutuda ki sıralama ile önce ön taraf, sonra arka taraf olarak kullanılmalıdır.
Bebeğinizin sırasıyla kartların her iki tarafını değişiklik olmaksızın 1-2 gün görmesini sağlayınız.Sonra kullanılan kartı kutunun en altına koyarak diğer karta geçiniz.
Kartları deliğinden askısına geçirerek bebeğinizin rahatça görebileceği bir açıda, 15-30 cm uzağına asınız ve 1-2 gün aynı resme bakmasını sağlayınız. Daha sonra arka resme geçiş yapınız.
Bebeğinizin gördüğü bir kartı sıralamayı bozarak tekrar göstermeyin. Arzu edildiği taktirde tüm kartların bitmesi ile birlikte aynı sıralama ve zamanlama ile tüm kartları tekrar gösterebilirsiniz.
Kartlar ile ilgili bebeğinizle konuşmanız , ona kartlarda bulunan resimlerdeki objelerin isimleri söylemeniz, taklitlerini yapmanız, ya da seslerini çıkarmanız gelişim sürecini olumlu yönde etkileyecektir.


Yorum Sayısı: 1

Bu kartların oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Özellikle 3 aydan sonra bebeğinizin gelişimine katkı sağlayacaktır.

M
Mehmet İşeri  -   15.02.2016