İlkokula İlkadım 2

İlkokula İlkadım 2

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İlkokul 1.sınıf okuma yazma öğretiminde velilerimizin en fazla yakındıkları konuların başında 'Çocuğum çok çabuk sıkılıyor, ders yapmak istemiyor, ders yaparken çok zorlanıyor ve ağlıyor' gibi konular yer almaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı bu ve buna benzer bir çok sorunun önüne geçebilmek için yeni eğitim sistemiyle birlikte İlkokul 1. sınıfa devam edecek çocuklarımızın entegrasyonunda yaşanılacak sıkıntıların kolay atlatılması, adaptasyon döneminin sağlıklı bir biçimde sonuçlanması için, İlkokul 1. sınıf müfredatını 3 ay geç başlatma kararı almıştır.

İlkokul 1. sınıfın ilk 2,5 - 3 ayında daha çok okuma yazmaya hazırlık ve okula uyum çerçevesinde çalışmalar yapılması kararlaştırılmıştır. Bu zaman sürecinde çeşitli boyama çalışmalarına, çizgi çalışmalarına, sayılarla ilgili çalışmalara ve sosyal becerilerle ilgili çalışmalara ağırlık verilecektir.

Şiirçocuk ailesi olarak okul öncesindeki bilgi birikimlerimizi ve tecrübelerimizi İlkokul 1. sınıfada aktardık. Hazırladığımız adaptasyon setiyle çocuklarımızın küçük kas gelişimlerini destekleyecek çizgi çalışmalarına, eğlenerek yapacağı boyama etkinliklerine, okuma yazmaya hazırlık ve sayı çalışmalarına önem vererek, hazır bulunmuşluk düzeylerini arttırmayı ve adaptasyon dönemini en sağlıklı biçimde geçirmelerini hedefledik.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.