İmalat Yöntemleri

İmalat Yöntemleri

Plastikler – Toz Metalürjisi – Hızlı Prototipleme
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitap, yazarların farklı mühendislik bölümlerinde lisans seviyesinde anlattıkları “İmalat Yöntemleri” derslerinin notlarından, öğrencilerinin yönelttiği sorulardan ve özel sektörde elde ettikleri tecrübelerinin sağladığı birikimlerden oluşmuştur.

Günümüzde, imalat yöntemleri uygulamalarında dikkat edilen husus, ürünleri daha iyi, hızlı, çevreci ve düşük maliyetli olarak üretmektir. Bu yaklaşım ürünlerin tasarım aşamasından itibaren kendini göstermekte ve tasalanan /üretilmesi planlan ürünlerin bu özelliklere sahip olması istenilmektedir.

Eserde döküm, cam işleri, plastiklerin şekillendirilmesi, kauçuk teknolojisi, polimer matris kompozitleri, toz metal teknolojisi, seramikler, metallerin şekillendirilmesi, hızlı prototipleme ve entegre devre süreçleri basit ve sade bir dille anlatılmış, işlenen konuların daha iyi anlaşılması için 165 şekil ve 43 tablo ile desteklenmiş, çok sayıda örnek ve probleme de yer verilmiştir.

Kitap makine, imalat, malzeme, polimer, mekatronik ve endüstri mühendisliği öğrencileri ve bu alanlarda çalışan mühendisler için hazırlanmıştır.

 

Konu Başlıkları;

Metal Döküm Süreçleri

Plastiklerin Şekillendirilmesi

Kauçuk Teknolojisi

Polimer Matris Kompozitlerin Şekillendirilmesi

Toz Metalürjisi

Seramik ve Sermet Süreçleri

Metal Şekillendirmede Yığma Deformasyonu

Hızlı Prototipleme

Entegre Devre İmalatı

Su Jeti


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.