İN: Baykal Kaseti, Dink Cinayeti ve Diğer Komplolar
% 45indirim

İN: Baykal Kaseti, Dink Cinayeti ve Diğer Komplolar

Emniyet İstihbaratının Kilit İsmi Anlatıyor
  • 22,00 TL12,10 TL

    hopi kampanyası
    0,61 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Sabri Ağabey yakın dönemin önemli olaylarının şahitlerinden biri. Yaşananların arka planını çok iyi biliyor. Devlet geleneğini bozmamak adına görevdeyken öğrendiklerini uzun süre paylaşmak, yayımlamak istemedi. Sahip olduğu bilgilerin bir kısmının devlet sırrı değil ‘Paralel Devlet Yapılanması’nın suçları olduğunu anlayınca da yazmaya karar verdi. Yazdıklarının çok önemli olduğu kanaatindeyim. İçeriğinin bir kısmını tahmin etsem bile İN benim için de yeni ve aydınlatıcı olacaktır.”
-Hanefi Avcı


Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi eski Başkanı Sabri Uzun’dan, uzun süredir beklenen kitap... İN, Emniyet’te 40 yıl görev yapan bir İstihbaratçının, teşkilat içinde yuvalanan Cemaat’le yüzleşmesini, mücadelesini, kurulan tuzak ve komploları anlatan, Türkiye gündemini sarsacak bir çalışma... İN, polis ve yargı içindeki çetenin karanlık faaliyetlerine isim isim, olay olay ışık tutuyor.


• Deniz Baykal’a komployu kimler kurdu?
• Gizli kayıt yapılan evlerin kapılarını kim açtı?
• Hrant Dink cinayeti “tuzak içinde tuzak” mı?
• MHP yöneticilerinin seks görüntüleri nasıl kaydedildi?
• Recep Tayyip Erdoğan’a suikast yalanları ne işe yaradı?
• Ergenekon, Balyoz, Odatv davaları aslında ne zaman başlayacaktı?
• Tertiplerde rol alan basın mensubu Cemaat şakirtleri kimler?


Sabri Uzun, İn eserini yakın tarihimizin tüm detaylarını öğrenerek aydınlanmak isteyen okurlar mutlaka okumalıdır. Yazarın, 35 yıl gibi uzun bir süre emniyette istihbaratçı olarak görev yapması ve bu olaylara yakından tanıklık etmesi eserin içeriğinde yer alan bilgilerin doğruluğu hususunda okurlara ayrı bir güven telkin etmektedir. Yazar, bu eserinde cemaatin devlet içinde nasıl teşkilatlandığını çok açık bir şekilde anlatmıştır. Bu eseri okuyan okurlar, cemaatin gerek emniyette gerekse adliye içerisinde hiç de adil olmayan atamalarla nasıl kadrolaştığına ve iftira ve kumpaslar üzerinden karşıt güçleri alt ederek bu kurumlara nasıl egemen olduğuna tanıklık ediyorlar. Sabri Uzun, İn eseri siyaset sahnesinde oynanan ve şeytana pabucunu ters giydirecek oyunları gözler önüne seriyor. Bu eserde yer alan gerçek bilgileri komplo teorisidir diye geçiştirmek büyük bir hata olur. Eserin en büyük eksikliği ise gerçekleri tüm çıplaklığıyla gözler önüne sermek yerine sadece cemaat ayağını anlatması olmuştur. Okurlar, bu eseri okuduktan sonra siyasi olayları daha sağlıklı bir şekilde değerlendirerek bilinçli hareket edeceklerdir. Bu eser, ülkemizde işlerin nasıl bozuk bir zeminde yürüdüğünün, ülkemizde özellikle siyaset sahnesindeki çarpık ilişkilerin bir delili gibidir. İnsanlar, bu eseri okurken özellikle adalet sistemi üzerinde bu oyunları oynayan insanların adaletin bir gün kendilerine de lazım olabileceği gerçeğini unuttuğunu düşünüyor. Oysa atalarımız bu tip oyunlar oynayanlar için “Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner.” diye çok güzel bir atasözü söylemiştir. Sabri Uzun, İn eserini cemaatin devlet içerisinde hangi amaçlarını gerçekleştirmek için nasıl bir yapılanmaya giriştiğini ve bu yapılanmanın gerçekleşmesi amacıyla ağlarını devletin içerisine nasıl ördüğünü anlamak için mutlaka okumak gerekir. Ayrıca okurlar, bu eserde yakın tarihimizde meydana gelen Deniz Baykal komplosu, MHP’nin seks kaseti, Dink cinayeti gibi birçok olayın perde arkası hakkında da fikir sahibi olacaklar. Bu eser, ışığın karanlığı aydınlattığı gibi yakın tarihimizin karanlık yüzünü aydınlatacaktır. Sabri Uzun, 1978 yılında başladığı emniyetteki görevine 35 yıl gibi uzun bir süre devam etti. Yazmış olduğu İn eseri ile bir anda gündeme oturmayı başaran yazar, yakın tarihimizin en önemli şahitleri arasında yer almaktadır.
Yorum Sayısı: 2

Sabri Uzun, İn eseri ile vicdanını rahatlatmak istemiş yorumu bu eser için en doğru yorum olur. Yakın tarihimiz, maalesef muallakta kalmış birçok olayı bünyesinde barındırmaktadır. Bu eserde, muallakta kalan bu olaylara açıklık getirilmeye çalışılmış ama bu yapılırken olaylara emniyetçi gözüyle bakılması eserin en büyük eksisi olmuştur. Ayrıca telefon, sicil ve dosya numarasına kadar detaya girilmesi okurların, esere karşı olan konsantresini dağıtıyor. Bu eser, bir yazar tarafından edebi bir...devamını oku

A
Adem Olmaz  -   02.07.2016

Dönemim emniyet istihbarat daire başkanıın anlattıklarını bir solukta okuyacaksınız.Cemaatin Türkiye Cumhuriyeti'indeki faaliyetlerini daha iyi anlayacaksınız..

O
Onur Kurtulus Sezer  -   26.02.2016