İnsan İnsana
% 28indirim

İnsan İnsana

  • 22,50 TL16,20 TL

    hopi kampanyası
    0,81 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İnsan, ilişkileri içinde sürekli olarak "yeniden tanımlanan" bir varlıktır. Doyumlu ve mutlu bir yaşam için kendinizi yeniden tanımlamada kullanacağınız bilgi ve becerileri, Yeniden İnsan İnsana'da bulacaksınız. Yeniden İnsan İnsana'yı okuduktan sonra, çevrenizdeki "İletişim kazaları"nı görebilecek, kendinizi ve sevdiklerinizi bu "kazalar"dan koruyabilme olanağını bulabileceksiniz.


 


Gerçek Özgürlük

Gerçek Özgürlük

Doğan Cüceloğlu

19,8 TL
Başarıya Götüren Aile

Başarıya Götüren Aile

Doğan Cüceloğlu

10,8 TL
İletişim Donanımları

İletişim Donanımları

Doğan Cüceloğlu

12,6 TL
Öğretmen Olmak

Öğretmen Olmak

Doğan Cüceloğlu

17,82 TL
Savaşçı

Savaşçı

Doğan Cüceloğlu

23,4 TL
İçimizdeki Çocuk

İçimizdeki Çocuk

Doğan Cüceloğlu

16,2 TL
İçimizdeki Biz

İçimizdeki Biz

Doğan Cüceloğlu

16,2 TL
Geliştiren Anne-Baba

Geliştiren Anne-Baba

Doğan Cüceloğlu

10,8 TL
Mış Gibi Yaşamlar

Mış Gibi Yaşamlar

Doğan Cüceloğlu

19,8 TL
Mış Gibi Yetişkinler

Mış Gibi Yetişkinler

Doğan Cüceloğlu

16,2 TL

Doğan Cüceloğlu, İnsan İnsana eseri insan ilişkilerinde zayıf olan insanların, ilişkilerini kuvvetlendirmek için mutlaka okuması gereken bir eserdir. Bu eser ile insan ilişkilerinde hitabetin ve iletişimin ne kadar etkili olduğunu gördükçe hayretten hayrete düşecek ve yaşamınızın bundan sonraki sürecinde çevrenizdeki insanlara karşı hitabetinize çok büyük önem vermeye başlayacaksınız. Bu eser, yazarın en etkili eserlerinden biri olup, insanlarla ilişkilerinizi geliştirmekle ilgili yaşamınıza rahatlıkla tatbik edebileceğiniz birçok bilgiyi bu eserin içeriğinde bulacaksınız.

            Hepimiz, her sabah evden büyük bir telâşe içerisinde çıkıyor ve koşuşturma içerisinde işe yetişmenin telaşına düşüyoruz. Böyle bir durum ise insanın kendisine yaptığı en büyük kötülüktür. Çünkü moralli ve huzurlu bir gün geçirmenin sırrı sabah saatlerine gizlenmiştir. Bu sırrı her sabah arayıp ve bulan insanlar, yaşamlarını büyük bir huzur ve keyif içerisinde geçirmektedir. Doğan Cüceloğlu, İnsan İnsana eserinde her sabah yola çıktığınız zaman bulutlara, taşlara, kuşlara, atlara, otlara, bastığınız toprağa, insanlara kısacası önünüze çıkan her şeye selam verin. Sonra cep aynanızı çıkartarak bir de kendinize selam verin. Bu dünyada olduğunuzu ve bir değerinizin olduğunu anlayın diyerek hayatta her şeyle barışık olmanın önemini insanlara anlattığı gibi sabahın sırrını da onlara söylemektedir. Peki, hangi birimiz bunu yaparak sabahın sırrına eriyoruz. Hiçbirimiz eremiyoruz ve yaşamın tadına varamadan hızla ecelimize doğru koşuyoruz.

            Doğan Cüceloğlu, İnsan İnsana eserini okuduktan sonra çevrenizdeki insanlarla konuşmasınız bile iletişim halinde olduğunuzu ve iletişimsizlik diye bir şeyin olmadığını öğreniyorsunuz. Çünkü insanların, birbirleriyle küs olmaları bile birbirlerine verdikleri bir mesajdır. Birbirleriyle iletişim halinde olan insanların en dikkat etmeleri gereken şey birbirlerine verdikleri mesajlardır. Çünkü iletişimin kalitesini bu mesajlar belirlemektedir. Bu eser ile birlikte okurlar, iletişimin ince noktaları hakkında fikir sahibi olabiliyorlar. İnsanlar, gündelik yaşamları içerisinde birçok sorunla karşılaşırlar. Bu sorunlarının tek çözüm noktası ise çevresindeki insanlarla kuracağı kuvvetli iletişimdir.

            Doğan Cüceloğlu, 1938 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Psikoloji ve iletişim psikolojisi alanlarında eğitim almıştır. Bugüne kadar psikoloji alanında kırktan fazla bilimsel makale yayınlamıştır. Gelişim psikolojisi ile ilgili seminerlerde vermektedir. Doğan Cüceloğlu, 1938 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Psikoloji ve iletişim psikolojisi alanlarında eğitim almıştır. Bugüne kadar psikoloji alanında kırktan fazla bilimsel makale yayınlamıştır. Gelişim psikolojisi ile ilgili seminerlerde vermektedir.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.