İnsan Kaynakları Yönetiminde Eğitim ve Geliştirme
% 2indirim

İnsan Kaynakları Yönetiminde Eğitim ve Geliştirme

Kavramlar, Modeller, Uygulamalar
  • 15,00 TL14,70 TL

    hopi kampanyası
    0,74 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Günümüzde, işletme/kurum/örgütlerde görev alan kişilerin, işletme/kurum/örgüt içerisindeki değerinin artması, işin bir parçası değil de, işletme/kurum/örgütün önemli bir parçası olarak görülmesi, insan kaynaklarına verilen önemin bir göstergesidir. Bu bağlamda, özellikle insan kaynaklarının eğitilmesi ve geliştirilmesi gerek özel, gerekse kamu sektöründe önemli bir konu olarak ortaya çıkmıştır.

Bu kitabın en önemli amaçlarından biri, insan kaynakları yönetiminde teori ve uygulamaların bir bütün halinde ele alınarak hem özel hem de kamu sektörü için bir perspektif oluşturmasıdır. Kitap, insan kaynakları yönetiminde “eğitim ve geliştirme” konusunu, yönetsel bir bakış açısı ile derinlemesine incelemekte, özellikle yabancı literatürü ülkemize kazandırma amacı taşımaktadır.

Kitabın her bir bölümü kendi konusunun uzmanı akademisyenlerce kaleme alınmış, anlatılan konuların daha iyi anlaşılması için örnek olaylara ve uygulamalara ağırlık verilmiştir. Kitap, yüksek lisans ve sonrasına yönelik olarak hazırlanmışsa da, anlatım dilinin basit ve sade oluşu sebebi ile konu ile ilgilenenlere de hitap etmektedir.

 

Konu Başlıkları;

Bilgi Toplumunda Eğitim

Yaşam Boyu Öğrenme

Öğrenen Organizasyonlar

İnsan Kaynağı Geliştirme Programları

Hizmetiçi Eğitim ve Personelin Yetiştirilmesi

Eğitim Programlarının Değerlendirilmesi

Uzaktan Eğitim

Yetişkin Eğitimi

Andragoji

Öz Yönetimli Öğrenme

Koçluk

Mentorluk

Kariyer Yönetimi

Çalışanların Özendirilmesi ve Motivasyon


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.