İnsancıklar
% 13indirim

İnsancıklar

  • 17,00 TL14,79 TL

    hopi kampanyası
    0,74 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Dostoyevski’nin ilk romanı olan İnsancıklar yayımlandığında büyük övgüyle karşılanmış, edebi bir dehanın habercisi olarak görülmüştü.

İnsancıklar, St. Petersburg’da bir devlet dairesinde çalışan orta yaşlı ve alçak gönüllü kâtip Makar Devuşkin ile uzaktan akrabası, yirmili yaşlarının başında genç bir kadın olan Varvara Dobroselova arasındaki mektuplaşmalardan oluşan bir eserdir. Dostoyevski'nin henüz 24 yaşındayken kaleme aldığı; yoksulluk, dostluk ve sanat sevgisi gibi temalarla örülü bu roman, dönemin eleştirmenlerince adeta göklere çıkarılarak yazarın edebiyat çevrelerine bir yıldız gibi girmesini sağlamış ve çok parlak bir “toplumsal roman” olarak nitelendirilmişti.

 

“Sahip olduğu ilham perisiyle çatı ve bodrum katlarında yaşayanlara hayat veren genç şairi tebrik ediyorum. Yaldızlı köşklerde yaşayanlara ‘yoksullar da insan, onlar da kardeşlerimiz,’ diye haykırıyor.”

-Visarion Belinski-


Yorum Sayısı: 2

Roman birbirini çok seven iki kişinin arasındaki mektuplaşma üzerine kurulmuştur. Aralarındaki ilişki iki sevgili ilişkisi değil mektuplaşmanın getirdiği bir sevgidir. Zamanında böyle yaşamlar da varmış diyeceksiniz.

C
Cenk Taktak  -   10.02.2016

o kadar yazmış ki bırakamıyorsunuz zaten hızlıca bitiyor. bağlanıyorsun hemen . kesinlikle tavsiye ediyorum. Zaten Dostoyevski daha fazla ne denir ki

C
Cengiz Han  -   05.02.2016