Irmağın Öte Yakası

Irmağın Öte Yakası

  • 6,50 TL

    hopi kampanyası
    0,33 Paracık
"Romanın asıl ilgi çekici tarafı, özellikle Reşat Nuri'nin Çalıkuşu adlı romanından sonra dikkate değer öğretmen romanları arasında yer almasıdır. Yazar, yaşadıklarından hareketle idealist bir öğretmen kimliğini belirgin kılmıştır.

Romanda kendisi ile öğrencileri arasında iletişimi sağlayan pek çok mektubun satır araları dikkatle okunduğunda; gençliği iyi, güzel, faydalı, doğru gibi olumlu değer yargıları etrafında pişirmeye çalışan sevecen bir öğretmen tipiyle karşılaşıyoruz.
Bu açıdan romanı, üniversite hocalarının ve lise öğretmenlerinin faydalanabilecekleri bir tecrübe birikimi olarak değerlendirmek mümkün."
Prof. Dr. Nurullah Çetin

"Mehmet Kara'nın yazmış olduğu Irmağın Öte Yakası adlı kitap, tam da benim derdimden bahsetmekte. Yazar; çok güzel noktalara değinmiş, bu noktaları günümüz problemleriyle harmanlamış, Facebook'un gençlerde ve evli çiftlerde meydana getirdiği olumsuzlukları ele almış ve çözümler sunmuştur.

Bu romanın okuyucuyu sürükleyen bir paragraf akışı, konusu, konuyla içselleşen bir edebiyatı var. Yine okuyucuyu ciddi anlamda etkileyen, hayatında daha pozitif düşünmeye ve pozitif kararlar almaya sevk eden bu romanın okunmasını ısrarla tavsiye ediyorum."
Aişe Nur Dursun

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.