İslam Davetçilerine Önemli Notlar

İslam Davetçilerine Önemli Notlar

  • 7,56 TL

    hopi kampanyası
    0,38 Paracık
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Üzerinde yaşamış olduğumuz şu coğrafyada, Allahın hükümlerinin rafa kaldırılması, o hükümlerle hükmedilmemesi ve yerine yerden bitme beşer mahsulü kanunların ikame edilmesi nedeniyle İslamdan uzak bir hayat hâkimdir. Bu beldeye hükmedenlerin tevhitten nasibi olmadığı gibi, hükmedilen kimselerin de Allahın rahmet ettikleri hariç pek nasibi yoktur. Bu nedenle İslamı bilen insanların mutlaka bu kimselere ulaşması, onları tevhide davet etmesi ve kendilerine doğru yolun işaretlerini göstermeleri gerekmektedir. Bu kesinlikle her müslümanın kaçınılmaz görevidir.
Her Müslüman böylesi bir görevle vazifeli olduğunu pek âlâ bilir ama bu nasıl olmalıdır? Böylesi insanlara nasıl ulaşmalıdır? Bu hususta nelere dikkat edilmelidir? Davete nereden başlanmalı, nelere öncelik verilmeli, nasıl bir metot izlenmelidir? İşte bu ve bunun gibi bazı sorular yıllardır İslamî daveti dert edinen şuurlu Müslümanların zihnini meşgul etmektedir. Davasını dert edinen, inandığı davanın ilkelerini insanlara ulaştırma çabası içerisinde olan ve bu uğurda bir şeyler yapmak için gayret eden her müslümanın İslamî daveti ve onun temel ilkelerini bilmesi gerekmektedir. Bunlar bilindiği takdirde davamızı insanlara daha kolay ulaştıracak ve (bi iznillâh) sonucunda çok daha hayırlı neticeler alcağız.
Bu risalemizde tüm detaylarıyla olmasa da ana hatlarıyla davetçinin dikkat etmesi gereken bazı hususları ele alacak ve bu noktadaki önemli bilgilerin altını çizmeye çalışacağız.
Rabbim yazdıklarımızla öncelikle kendimizin sonra da diğer Müslümanların amel etmesini kolay kılsın ve bu risaleden tüm kardeşlerimizin istifade etmesini nasip eylesin. Hiç şüphe yok ki O, işiten ve dualara en iyi şekilde karşılık verendir.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.