İslami Açıdan Gençlik Psikolojisi
% 25indirim

İslami Açıdan Gençlik Psikolojisi

  • 13,00 TL9,75 TL

    hopi kampanyası
    0,49 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bizlerin, gençlere karşı takındığımız hal ve hareket, tavır ve davranışlarımız, onlara karşı olan hislerimizin tümü, onlara olan bakış açımızdan kaynaklanmaktadır. Bizlerde var olan bu bakış açısı ve tutum, birçok adet ve çeşitli kaynaklarla şekillenmiş olan ideoloji ve inançlar doğrultusunda ortaya çıkmıştır.


Yaşam okulu olan İslam dini, bizlere bu alemde var olan olanlara karşı oldukça zarif ve özel bir bakış açısı sunmaktadır. "Halifetullah" yani Allah'ın yeryüzündeki halifesi olma hasebiyle insan, diğer tüm canlılara nazaran üstün ve seçkin bir yere sahip olmuş ve hatta meleklerden de üstün olup onların secde ettiği varlık olagelmiştir.


İslam dininin insana ve onun hayatına olan genel bakış ve nazarı onun çocuğa, ergenlik çağında olana, gence veya yaşlıya olan bakışı ile aynıdır. Bizim İslam dininin görüşlerine aşina olup bu mektebin insan hakkında ortaya koyduğu öğreti ve ideolojileri aynı zamanda insanın hayatındaki her evresinde ortaya koyduğu genel düşüncelerini bilmemiz hepimiz için çok önemlidir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.