İşletmelerde Stratejik Yönetim
% 2indirim

İşletmelerde Stratejik Yönetim

Kavramlar – Stratejiler – Uygulamalar
  • 20,50 TL20,09 TL

    hopi kampanyası
    1,00 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İlk baskının tükenmesi üzerine, gözden geçirilmiş ve güncellenmiş 2. baskısını yapan kitap, ilk baskının ardından kitabı derslerinde kullanan akademisyenlerden ve öğrencilerden gelen istek ve öneriler dikkate alınarak hazırlanmıştır. Ayrıca, kitabı derslerinde kullanacak akademisyenlere özel olarak hazırlanan sunularla, kitabın derslerde kullanımı daha da kolaylaştırılmıştır.

Kitap, her biri stratejik yönetim alanında güncel yazını ve gelişmeleri takip eden ve alanında uzman birey ve bireyler tarafından Yönetim ve Organizasyon disiplinine katkı sağlamak amacı ile hazırlanmıştır. Kitabın en önemli özelliği formal stratejik planlama kadar stratejik düşünmenin önemi tartışılmış ve işletmelerde strateji düşünmenin nasıl geliştirileceği basit ve sade bir dille açıklanmıştır.

Kitapta konular, öğrencilerin anlayabileceği bir dille anlatılmış, konular akademik bir dilden ziyade akıcı bir roman şeklinde ve mümkün olduğunca gerçek uygulamalardan örneklerle kaleme alınmıştır. Her ne kadar lisans seviyesindeki öğrencilere yönelik olarak hazırlanmış olsa da, anlatım dilinin sade ve anlaşılır olması nedeni ile kitap konu ile ilgilenenlere de hitap etmektedir.

 

Konu Başlıkları;

Stratejik Yönetime Giriş

Stratejik Düşünme ve Strateji Geliştirme

Genel Çevre (Dış Çevre) Analizi

İşletme Analizi

İşletme Düzeyinde Stratejiler

Kurumsal (Şirket Düzeyi) Stratejiler

Ağ Tabanlı Stratejiler ve Bilgi Düzeyi

Stratejilerin Uygulanması ve Değişim Yönetimi

Stratejik Yönetim ve Liderlik

Stratejik Yönetimin Farklı Ülke Kültürlerinde Uygulanması

Stratejik Yönetim ve Sonrası


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.