İstanbullu

İstanbullu

  • Geçici olarak temin edilemiyor

1-Darıldın mı Gülüm Bana

2-Dök Zülfünü Meydane Gel

3-Doktor Civanım

4-Dondurmam Kaymak

5-Bülbül

6-Bahçede Miş Miş

7-Lingo Lingo Şişeler

8-Yüce Dağ Başında

9-Anan Varmidur

10-Bir Güzele Kul Oldum

11-Alıverin Bağlamamı

 


İSTANBULLU BİR ALBÜM

‘İstanbullu’ bir Türk Sanat Müziği projesidir.  Albüm  adını, içeriğinde yer alan şarkılardan almıştır. İstanbul ve Balkan kökenli eserlerin ağırlıkta olduğu albüm de toplam 11 eser yer almaktadır. Enerjisi yüksek ve eğlenceli  olan popüler Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan albümün aranjelerini  Hakan Güngör, Faruk Paker  ve Caner Altınbaş yaptılar. Kral Tv Ve Kral Fm’in medya sponsorluğunda gerçekleşen albümün solisti Meral Azizoğlu’nun müzikal kariyeri de oldukça dikkat çekici…

Klasik Türk sanat müziği ile ilk tanışması Ankara Radyosu Türk Sanat Müziği gençlik korosuna katılmasıyla başlayan  sanatçı aynı zamanda da Ankara Üniversitesi  Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde eğitim gördü. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı  Klasik Türk Sanat müziği bölümünden mezun olan Meral Azizoğlu aynı okulda doktora yapmaktadır.

Alaaddin Yavaşça, Tülun Korman, Tülin Yakar Çelik ile repertuar ve klasik üslup çalışmış, Aydın Üniversitesi ve Marmara üniversitesinde ses teknikleri üzerine dersler vermiştir. Trt İstanbul Radyosu’nda uzun yıllar ses sanatçısı olarak da programlar yapan Azizoğlu, Kudsi Erguner,  Jordi Savall ve  Zülfü Livaneli ’nin albüm ve konserlerinde solist olarak davet edilmiş ve performans sergilemiştir.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.