İstanbullu Elefteria
% 31indirim

İstanbullu Elefteria

  • 15,00 TL10,35 TL

    hopi kampanyası
    0,52 Paracık
İstanbullu Elefteria e-kitabı

İstanbullu Elefteria 6-7 Eylül olayları öncesinde başlamış bir aşk hikayesidir. Bu aşk yaşanan olayların sayfalarını kapatmasıyla sona ermemiştir.


Gerçek aşklar biter mi? Birileri bu aşkların peşine düşerse, mekanları, şarkıları, eski dostları ve eski İstanbul’u, bütün tanıkları bulursa, bitmez! Çok az insan, dillere destan olacak, nesilden nesile anlatılacak kadar büyük aşklar yaşar. İstanbul gibi, üzerinden çağların ve birbirinden farklı milletlerin geçtiği bir şehirde bu imkansız aşklar daha derin yaşanır.


Boğaziçisi, tepelerinden dolunayın izlendiği kırları, bahçelerinden bin bir çiçeğin toplandığı koruları ile adeta âşık olunmak için yaratılmış bu efsane şehir, onları bir araya getiren bir cennet gibi aşıkları kucağında saklar.


Yorum Sayısı: 3

Elime alıp ilk sayfayı okumaya başlamam ile bitirmem bir oldu. Sürükleyici, merak uyandıran olayları canlı sanki içinde yaşıyormuş hissine kapılarak okudum

M
Melike Bahar Demirel  -   05.06.2016

‘’Küçük, sıradan insanlar vardır. Kendilerini hiç tanımayan büyük adamların ihtirasları için küçücük dünyalarında yaşamları alt üst olan, büyük zararlar gören, yardan ayrı kalan, vatan hasreti ile yanan…Her birinin ayrı hikayesi vardır biliriz. Yazık ki tarih yazmaz onları!’’ Diye başlıyor Kemal Yılmaz romanına sanki tarih tekerrür mü ediyor diye düşünmeden edemiyor insan. Anlattığı bir aşk hikayesi ama arka fonda 6-7 Eylül 1955 İstanbul. Anlatım çok güzel elinizden bırakamıyorsunuz.Okunması...devamını oku

A
Aliye Pehlivan  -   23.07.2016

Gündemin hızına yetişmenin güç olduğu bir ülkedeyiz. Geçmiş yaralarımız hızla kabuk bağlıyor, balık hafızalar her acıyı unutuyor derken İstanbullu Elefteria, yüzleşmenin, kabullenmenin ve sevgi ile özgürleşmenin önemini gün yüzüne çıkarttı. Kitap okuyucuyu bir uydu gibi ekseninde döndüren betimlemeleri ile akıllara kazınırken, gözlerdeki buğunun hemen ardından bir gökkuşağı gibi umudu, halk kardeşliğini doğuruyor zihinlerimize.

Ö
Özlem Mertler  -   21.09.2016