• İstemenin Esrarı% 31indirim
    İstemenin Esrarı
    İstemenin Esrarı

İstemenin Esrarı

  • 15,00 TL10,35 TL

    hopi kampanyası
    0,52 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.


Minik bir çiçek tohumu kuvvetli bir rüzgârla kanatlanıp uçarsa, dağların ötesindeki vadileri çiçek bahçesine dönüştürebilir. Makbul dua arştan yetişip kalbimizi kanatlandıracak böylesi bir ilahi rahmet rüzgârıdır. Çalışmak bir huzur ve başarı fidanı dikmekse, dua etmek o fidanı sonsuzluk ağacına dönüştürmektir.

Yürekten dökülen bir damla masum gözyaşı, her zerre işi bizzat Yaradan’ın yüce indinde yeryüzü gezegeninden de üstündür. Arşı titreten samimi yakarışa karşı gerekirse yüce Yaradan doğa yasalarını bile susturur. Mesela İbrahim Peygamberi (as) ateş yakamaz, Yunus Peygamberi (as) balık parçalayamaz, Yusuf Peygamberi (as) kuyu unutturamaz.
Makbul duanın sırları vardır. Tek bir içten duanın bedeli koca bir Cennet sarayı olabilir. İstemenin Esrarı bizimle duanın sırlarını paylaşıyor. Dualarımız ölümsüz servetimiz olabilir. Sorunları ezip geçmek amacıyla duanın gücünü kullanabiliriz.

İstemenin Esrarı’nı okuyanlar şöyle yazdılar: “-Defalarca okumak ve okumak istiyorum.” “-Kitabınızı okurken ne canımda can, ne el ve ayaklarımda derman kaldı.” “-Bu kitabı okuyunca kalbim manevi bir havayla doldu taştı.” “-Ancak bu kadar güzel bir anlatım olur ve bir yazarın kitabı ancak bu kadar merak edilir.”


Zihinsel Şifa

Zihinsel Şifa

Muhammed Bozdağ

11,73 TL
Düşün ve Başar

Düşün ve Başar

Muhammed Bozdağ

10,35 TL
Ruhsal Zeka

Ruhsal Zeka

Muhammed Bozdağ

11,73 TL
Sevgi Zekası

Sevgi Zekası

Muhammed Bozdağ

10,35 TL
Sonsuzluk Yolculuğu

Sonsuzluk Yolculuğu

Muhammed Bozdağ

10,35 TL
Yüreğimde Rabbim

Yüreğimde Rabbim

Muhammed Bozdağ

10,35 TL
Aşkla İmtihan

Aşkla İmtihan

Muhammed Bozdağ

14 TL
Düşün ve Başar

Düşün ve Başar

Muhammed Bozdağ

15 TL
Sevgi Zekası

Sevgi Zekası

Muhammed Bozdağ

6,9 TL

Etrafımızda yer alan dostlarımız, bir derdimiz olduğu zaman derman olmaya çalışırlar. Derdimizi dindirmek için ellerinden geleni yaparlar ama derdimiz, yüreğimizin ta içlerinden geliyorsa ellerinden hiçbir şey gelmez. Muhammed Bozdağ, İstemenin Esrarı eserinde de belirtildiği gibi insanlar, birbirlerinin maddi dertlerine çare olabilseler de manevi dertlerine yani kalbinin ta derinliklerinden gelen dertlerine maalesef çare olamıyorlar. O derdi sadece dert sahibinin kendisi iyi edebilir. Çünkü kalbin derinliklerinden gelen dertler, insanların kendisiyle hesaplaşmasını gerektirir. İnsanlar için çalışmak, yemek yemek, su içmek nasıl bir ihtiyaç ise eğlenmekte öyle bir ihtiyaçtır. İnsanlar, eğlenecekler ve yaşamın getirmiş olduğu stresi üzerlerinden atarak rahatlayacaklar. Ama yazarında, eserinde belirttiği gibi eğlenirken kesinlikle yaşamı hafife almayacak ve küçümsemeyecekler. Çünkü yaşam, ne alaya alınmaya ne de küçümsenmeye gelmez.

            Dünyada her varlığın dili olmayabilir ama her varlığın mutlaka bir kalbi vardır. Muhammed Bozdağ, İstemenin Esrarı eserinde her varlığın kalp taşıdığına dikkat çekerek okurlarına, hayatta ister insan olsun, ister hayvan olsun herkese merhametli davranılması gerektiğinin dersini veriyor. Bir orman sadece ufak bir çekirdekte gizlidir. Çünkü ormanda yer alan her bir ağacın şifrelerini Allah Teala, bir çekirdeğin içerisine gizlemiştir. Yazarında, eserinde belirttiği gibi her bir ağacın şifresi nasıl çekirdeğinde mevcutsa, her bir insanın şifresi de kalbinde saklıdır. Bir insan, yetiştikçe kalbindeki bu şifrede kişilik ve karakter olarak ortaya çıkar.

            İnsanlar, hayatta birçok şey isterler. Bu isteklerinin bazılarına kavuşurlar, bazılarına ise kavuşamazlar. İnsanlar, bu dünyada kavuştuğu hangi isteği olursa olsun mutlaka ilk önce Allah’a (c.c) şükretmeli ve kavuştuğu isteğine özen göstermelidir. Muhammed Bozdağ, İstemenin Esrarı eserinde belirttiği gibi insanlar, isteklerine kavuştu diye gafil davranıp şükretmeyi unuturlarsa, kendilerini bekleyen diğer nimetlerin kapılarını da kapatmış olurlar. Ayrıca yazar, eserinde insanların, Allah’tan (c.c) ne isterse istesinler sadece kendileri için istememelerini, tüm insanlar için istemelerini belirtmiştir. Buradan da anlaşılıyor ki, insan iyilik isteyecekse sadece kendisi için değil, tüm insanlık için isteyecektir. Mesela bir araba isteyecekse sadece kendisi için değil, ihtiyacı olan tüm kullar için isteyecektir.

            Muhammed Bozdağ, 1967 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Yazar, yaşamdaki misyonunu hayat bilgeliği olarak tanımlamıştır. Yazar, yaşama alanında uzmandır ve bir kamu kurumunda yöneticilik yapmaktadır. 

Yorum Sayısı: 1

İnsanlar, günümüzde kendilerini o kadar madde dünyasının içerisine kaptırmışlar ki materyalizmi savunan insanların maddeye tapınmaları bile yanında devede kulak kalır. Hal böyle olunca insanlar, manevi dünyalarından çok uzak yaşamaktadır. Muhammed Bozdağ, İstemenin Esrarı eserinde manevi dünyalarından uzak yaşayan insanlara, manevi dünyaları ile iç içe yaşamaları gerektiğini tavsiye etmekle birlikte onlara, manevi dünyalarına ulaşmanın yollarını da öğretmektedir. Her insanın, yaşamındaki hedefi...devamını oku

K
Korhan Kör  -   02.07.2016