İstiklal Savaşı İstihbarat Subaylarından : Fahri Akçakoca Akça'nın Hatıraları

İstiklal Savaşı İstihbarat Subaylarından : Fahri Akçakoca Akça'nın Hatıraları

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitapta hatıraları yer alan Fahri Akçakoca Akça (1894-1955); Mustafa Kemal Paşa ve İsmet Paşa nezdinde Türk İstiklal Savaşı'nın bir "İstihbarat Subayı" ve aslında kelimenin tam anlamıyla bir "Türk Casusu" olarak düşman içlerine kadar girmiş canı pahasına akla gelmeyecek, çeşitli tehlikeleri göze alıp son derece önemli gizli bilgileri toplamıştır. Daha sonra bu bilgileri Milli Mücadele'ye yön verme noktasında önce Garp Cephesi Komutanlığı'na oradan da Mustafa Kemal Paşa'ya ulaştırma üstün başarısını göstermiştir.


Akça'nın bu kitapta ifadesini bulan hatıraları tarihi birer belge niteliğinde son derece heyecan uyandırıcı 217 ana başlıktan ve bunlara bağlı olarak sergilenen her biri ayrı bir merakı ve ilgiyi beraberinde getiren 320 alt başlıktan oluşmaktadır.


Bu çerçevede Akça'nın işgal ve mücadele yıllarında düşman içinde gerçekleştirdiği son derece gizli casusluk faaliyetlerini ve orada anlattığı çeşitli tehlikeli ve gösterdiği eşsiz kahramanlıkları büyük takdir ve şükran duygularıyla takip edeceğiniz muhakkaktır.


Elinizdeki bu kitabın sayfalarını okudukça; büyük Atatürk'ün önderliğinde girişilen ve milletimizin kaderini çizen Türk Kurtuluş Savaşı'nda merhum Fahri Akçakoca Akça'nın hayli heyecan yüklü maceralarını konu edinen sürükleyici satırlarından kendinizi ayırmanın pek kolay olmadığını göreceksiniz.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.