İyi Psikolog
% 23indirim

İyi Psikolog

  • 25,00 TL19,25 TL

    hopi kampanyası
    0,96 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Psikoterapinin gizemli dünyasının kapılarını aralayan derin bir roman…


Psikolog, günlerini anksiyete hastalarını tedavi ederek, üniversitede dersler vererek ve kendi karmaşık duygusal sorunlarına bir çözüm arayarak geçirmektedir. Rutin hayat düzeni terapilere saat dörtte gelmek isteyen yeni bir hastayı kabul etmesiyle bozulur. Söz konusu hasta birdenbire sahne korkusu geliştiren bir striptizcidir. Seanslar devam ettikçe genç kadının acıları ile sırları açığa çıkmaya başlar ve psikolog ilk kez tarafsızlık kabuğunda çatlaklar oluştuğunu, vakanın içine çekildiğini hisseder. Özel yaşamı ile profesyonel hayatı arasındaki duvarlar incelmeye başladıkça psikolog da kendini zayıf noktalarıyla ve çözülmemiş problemleriyle yüzleşirken bulur. 
Psikolog Noam Shpancer, bu ilk romanında psikoterapiye ışık tutarak bir tabuyu yıkıyor ve hastalarıyla birlikte okuyucuları da terapi gizeminin kalbine götürüyor. Hepsinden önemlisi, hikayede yer verdiği karakterler ve olaylar aracılığıyla insan ruhunda şaşırtıcı bir keşfe çıkıyor. İyi ya da kötü bütün duygular, korkular, güvensizlikler, koşullar ve kararlar bireylerin varlığını ortaya koyuyor.


“Shpancer iyi bir yazar. Psikolojik destek almak isteyenler bu kitabı okuyarak onları neyin beklediğini, bir terapistin neler yapabileceğini ya da yapamayacağını görebilir.”


- Hamburger Abendblatt


“Hikayenin bir psikoloğun ağzından samimi bir dille kaleme alınmış olması okuyucuyu kendine çekiyor. Bu kitabı okuduktan sonra kendinizi terapiden çıkmış gibi hissedeceksiniz: hüzünlü ve biraz hırpalanmış ama geleceğe dair umutlu…”


- Stylist


“Gerçek terapiden çok daha keyifli, eğlenceli ve ulaşılabilir olan bu zarif ve insancıl roman, okuyucunun önce rahatlayıp hayatını gözden geçirmesine, sonra da onu yaşamasına yardımcı oluyor.”


- Daily Mail


“Noam Shpancer psikoterapinin gizli dünyasının kapılarını gerçekçi bir dille, tutkuyla ve zekayla aralıyor. Üstelik yazarın edebi becerileri gerçekten takdire şayan. Güzel bir dil, hoş bir aşinalık hissi ve insan doğasına derin bir bakış sizi bekliyor. Çarpıcı bir çıkış romanı…” 


- Jonathan Kellerman


“Teori ve pratik arasındaki çatışmalara ve duygu karmaşalarına dair keyifli bir roman…”


- Schweriner Volkszeitung


“Zekice kaleme alınmış, eğlenceli ve cesaretlendirici bir kitap. Her tuhaf davranış, kişinin akıl hastası olduğu anlamına gelmez.” 


- Margaret von Schwarzkopf, NDR1, Bücherwelt


“Shpancer bir terapist olarak tecrübelerini eğlenceli ve aydınlatıcı bir hikayede bir araya getirmeyi başarmış. Psikolojiyle ilgilenenleri bu kitapta pek çok değerli ipucu bekliyor.”


- NDR Kultur


“İyi Psikolog içinde fırtınalar kopan insanların hikâyesini anlatıyor. Küçük gözlemler, derin bir algı ve güçlü bir ateş…”


- Hr-Info, Büchercheck


“Psikoterapinin kalbine ve bir terapistin yaralı ruhuna yapılan aldatıcı bir yolculuk… Şaşırtıcı derecede yetenekli bir yazarın kaleminden çıkmış. Tecrübeli bir doktorun alçak gönüllülüğü ve bilgeliği çerçevesinde çağrışımların ve sabrın gücüyle şekillenmiş. Bu kitabı sakın kaçırmayın!” 


- Stephen White


“Hayatı teorilerinin ötesine geçen bir bilişsel davranış terapistinin günlerine ve izlediği yöntemlere dair akıllıca kaleme alınmış, sürükleyici bir roman…”


- Lisa Appignanesi


Her insan psikoterapinin ne olduğunu iyi ya da kötü merak eder. Noam Shpancer, İyi Psikolog eserinde psikoterapi hakkında insanların merak ettiği tüm gizemleri gözler önüne seriyor. Yazar, bu eserinde okuyucuları psikoterapinin kalbine götürüyor. Noam Shpancer, İyi Psikolog eseri bir psikoloğun kaleminden psikoterapi ile ilgili bilgileri içtenlikle paylaştığı için eseri yankı uyandırmıştır. Bu eseri okuyan okuyucular, kendilerini eserle o kadar bütünleştiriyorlar ki kendilerini bir psikologla görüşmüş, tüm dertlerini onunla paylaşmış ve bir terapi seansı görmüş gibi hissediyorlar. Okuyucular, eseri okuduktan sonra kendilerini duygusal açıdan biraz hırpalanmış ve mahzun hissetseler de yaşamda kaybetmiş oldukları ümitlerini tekrar geri kazanırlar. Noam Shpancer, İyi Psikolog eserinde okuyucuyu önce rahatlatıyor, eserden keyif almasını ve eğlenmesini sağlıyor, sonrada hayatını sorgulamasını ve keşfetmesini sağlayarak yaşamdan keyif almasını sağlıyor. Yazarın psikolog olmasına rağmen mükemmel bir edebi beceri ile insanın doğasını yansıtması eleştirmenleri bile kendisine hayran bıraktırıyor. Noam Shpancer, bu eserinde insanın teoride öğrendiklerini pratiğe dökerken yaşadığı çatışmalara ve günlük yaşam içerisinde insanın yaşadığı duygu karmaşalarına değinerek okuyucularına bu konularda rehber olmaya çalışıyor. Yazarın bu eserinde okuyucuya verdiği en önemli mesaj ise yaşamda her tuhaf davranan insanın ruhsal rahatsızlığı olmadığına dikkat çekerek okuyucularına davranışlarında kendine ket vurmak yerine özgür olmalarını tavsiye etmektedir. Yaşamdan istediğini elde edemeyen ve bu nedenle her gün içerisinde ayrı bir fırtına koparak yaşama isteğini biraz daha kaybedenler bu eseri mutlaka okumalıdır. Çünkü bu eserde kendilerini görecekler ve hikayeyi kendi hikayeleriymiş gibi okuyacaklardır. Noam Shpancer, İyi Psikolog eserinde okuyucuda derin bir algı yaratarak okuru etkisi altına almayı başarıyor. Günümüzde hayatın getirdiği sıkıntılar insanları tam anlamıyla bunaltmış ve her insanın ağzından aslında bir psikoloğa gitsem iyi olur. Dertlerim o kadar çoğaldı ki artık nefes bile alamıyorum gibi sözler duymak normal hale geldi. Bu eseri okuyan okuyucular, psikolog tedavi sürecinin nasıl olduğu ve psikolojik tedavilerde ne tür programlar uygulandığı hakkında bilgi sahibi olacaklardır.
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.