Evlilik & Uzun Süreli İlişkiler E-Kitapları

Yayınevi/Marka
3 öğeden 1-3 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Herkes İçin Evlilik Okulu
  e-kitap

  Herkes İçin Evlilik Okulu

  E-Kitap
  Ali Çankırılı´dan, evlenmeyi düşünenler, yeni evliler, evliliklerinde sorun yaşayanlar, boşanmayı düşünenler boşananlar, ikinci evliliğini yapanlar üvey evladı olanlar için tam bir başucu eseri... Özellikle evlilik hazırlığı yapan gençler için son derece faydalı bir çalışma....
  6,90  TL
 • Acaba Kiminle Evlensem
  e-kitap

  Acaba Kiminle Evlensem

  E-Kitap
  Adresim açık. Sana kilitlenmiş bir yürek. Yolda yürürken yanımdan geçip gitme! Ansızın "dur" ve tek bir kelime söylemeden sarıl bana. Belki de okyanusun ötesinden Atla bir gemiye ve gel bana. Adresi bilmediğini umursama. Boş ver adresi. En iyi adres, ansızın gitmeye karar verdiğin yerdir. En iyi adres, bileti önceden rezervasyon edilmeyendir. En iyi adres daha önce hiç aranmamış adrestir. Beni bul diğer yarım. Aramızda okyanuslar varmış, umursama. Okyanus dediğin, sayısı belli olmayan su damlalarından başka bir şey değildir. Zaman dediğin, okyanusu oluşturan su damlaları gibi, zamanı oluşturan anlardır. Şimdi gel yanıma. Şu an gel. Umursama nereye gideceğimizi. Yüreğini dinle ve beni bul. Yolda yürürken görürsen beni, "dur" ve beni almadan gitme. Bir adım bile. Gel diğer yarım. Gel ve beni bul.
  7,75  TL
 • Eş Seçimi ve Evliliğe Hazırlık
  e-kitap

  Eş Seçimi ve Evliliğe Hazırlık

  E-Kitap
  Yaşam boyu sürecek olan evlilik hayatı, aşamalı bir sü­reçtir. Bu süreç eş seçimiyle başlar, "evliliğe hazırlık" aşamasıyla devam eder. İnsanlar hayatları boyunca birçok konuda seçim yapmak zorundalar, bu seçimler neticesinde hayatları şekillenir. Eş seçimi de insanların neredeyse hayatlarının tümünü belirleyen en önemli karar aşamalarının başında yer alır. Eş seçimi kişiden kişiye yöreden yöreye kültürden kültüre ve inançtan inanca değişiklikler gösterse de genel bakış açısıyla değerlendirdiğimizde pek çok alanda "ortak paydaları" olanların evliliklerinin daha uzun ömürlü ve sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz. Evlilik suyun oluşumuna benzer. Nasıl ki su hidrojen ve oksijenden oluşuyorsa evlilik de kadın ve erkekten oluşur. Bu şekilde iki cins birbirini tamamlar ve iki vücut iki kalp iki şahsiyet birleşir. İki ayrı dünyanın insanları bir araya gelerek "ikimizin gücünü" meydana getirirler. İşte bu güç, işte bu birliktelik insanlığın temeli olan "aile"yi oluşturur.
  6,50  TL