Gençler E-Kitapları

Yayınevi/Marka
6 öğeden 1-6 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Gençlik Üzerine
  e-kitap

  Gençlik Üzerine

  E-Kitap
  Kendi başına çok ciddi, zor, büyük bir çalışmayı ortaya koymadan, eleştirel bakmakla yükümlü olduğu gerçekler içinde yolunu bulmadan, kendisine ulaştırılan sonuçlar temelinde komünizmle övünme düşüncesine kapılan her komünist, böyle bir komünist son derece acınacak bir kişi olurdu. Böylesine bir üstünkörülük kesinlikle zararlı olurdu. Az şey bildiğimi biliyorsam, o zaman daha çok şeyi bilmeye ulaşacağım; ama eğer ki bir insan komünist olduğu ve temel şeyleri bilmesine gereksinimi olmadığını açıklarsa, o zaman ondan her şey olur, ama bir komünist olamaz." (Tanıtım Bülteninden)
  4,20  TL
 • İslam Alimlerinden Gençlere Sesleniş
  e-kitap

  İslam Alimlerinden Gençlere Sesleniş

  E-Kitap
  "Ey oğul! Bütün işlerinde orta yolu tut. Çünkü işlerin en hayırlısı orta yoldur. Az konuş. Karşılaştığın her Müslümana selam ver." İmam-I Gazalî "Bir sığınak bulmak gerek; ama nasıl sığınak? Öyle bir sığınak ki ona sığındın mı su da sana asker olsun, ateş de." Mevlana "Biz dini severiz. Dünyayı da yine din için severiz." "Biz muhabbet fedaileriyiz; husumete vaktimiz yoktur." Bediüzzaman Said Nursî Ömrünü Kur'ân'a ve sünnete uyarak geçirmiş olan İslâm âlimlerimizin, gençlere ışık tutacak seslenişlerini bu kitabın sayfalarında okuyacaksınız.
  6,00  TL
 • Peygamberimizden Gençlere Sesleniş
  e-kitap

  Peygamberimizden Gençlere Sesleniş

  E-Kitap
  "En hayırlılarınız, ömrü uzun ve ahlâkı güzel olanlarınızdır." "İşlediğin günah seni üzer ve iyilik yapmak da sevindirirse, bu imandır ve sen mü'minsin." "Sevdiğin kişiyi ölçülü sev, bir gün gelir düşmanın olabilir. Düşmanlık yaptığın kişiye de aşırı kin besleme. Bir gün gelir, o da dostun olabilir." Peygamber Efendimiz aleyhissalâtu vesselamın, çağlar öncesinden bizlere miras olarak bıraktığı sünnetine sahip çıkmak her mü'minin görevi. İşte bu kitap nebevî mirasın yolundan gitmenin imkânlarını ortaya koyuyor.
  4,00  TL
 • Ruhun Kelebek Kanatları
  e-kitap

  Ruhun Kelebek Kanatları

  E-Kitap
  Ruhun Kelebek Kanatları bir ruh çığlığıyla başlayıp, huzura ve sükûna eren bir kalple devam ediyor. Ruhuna şifa arayanlar için, tamir edici cümleler içeren bir eser. Dr. Rabia Nazik Kaya Yüksel Çağımızın modası depresyonu çarpıcı bir şekilde tanımlayan, sonuna kadar merak uyandıran, sürprizlerle dolu, sürükleyici bir gençlik kitabı. Özlem Uçaroğlu Ruh olmasa bedenimizin ne ehemmiyeti olurdu? İşte bu kitapta birçoğumuzun içinde bir fazlalıkmış gibi taşıdığı ruhun, aslında nasıl da özgür bir kelebeğe dönüşebildiğine şaşıracaksınız. Elif Özel Gültekin Sizi dış dünyanın karmaşasından ve kötü gidişatından soyutlayarak tamamen iç dünyanıza davet eden bir kitap. Bu kitabı okumaya başlayınca elinizden düşüremeyeceksiniz. Deniz Uçar
  5,50  TL
 • Gençliğin El Kitabı
  e-kitap

  Gençliğin El Kitabı

  E-Kitap
  Gençlik nimeti nasıl mânâ ve değer kazanır? İrade terbiyesi ve başarıya uyulması için gerekli prensipler nelerdir? Gençler aile ve cemiyet içinde ne gibi sorumluluklara sahiptirler? Elinizdeki kitapta bu gibi soruların cevapları veriliyor ve tatbik edilmeleri halinde, ideal bir genç modelini ortaya koyacak prensipler gösteriliyor.
  4,00  TL
 • Türkiye'de Gençlik
  e-kitap

  Türkiye'de Gençlik

  E-Kitap
  Gençlik; büluğa erme sebebiyle, biyolojik ve psikolojik bakımdan çocukluğun sonu ile toplum hayatında sorumluluk alma dönemi olan 12-24 arasında kalan yaş grubudur. Gençlik aslında kendi kafasında neden, niçin ve nasılların başladığı dönemdir. Bazı soruların kendi kafasında yer bulduğu dönem. Gençlik bu dönemde “niçin ve nasıl” diye sorar. Yani daha çok sorunlara ilgi duymağa başladığı, bazı şeylerin gerçeğine parmak bastığı dönem. İşte gençlerin bakışlarından bir-kaç örnek: “Türkiye'de bir sopa var. Çocuk küçüktür, baba sopayı gösterir, arkasından büyürsün, hocan sopayı gösterir. Biraz daha büyürsün, ‘şunu söyleyeyim’ dersin, bu arada sana 16-17 yaşına geldiğinde sürekli söylenen bir şey vardır: ‘Yarınlarımızın güvencesi sensin!’ ‘Vatan sana emanettir!’ Bu sözlere bakarak kendine güven hissedersin. Tam söylemeye başlarsın, ‘pat’ diye bir sopa çıkar karşına. Hep sopa yiyoruz velhasıl!..” “Hep Türk Gençliğine misyon verilmiş. Gençlik kendi adına, Türkiye toplumu da kendi adına bir şey yapmamış. Hep dışından kendisine yüklenilen misyonu yerine getirmeye yönelmiş.” Bu cümleler, genç insana verilmeyen “söz hakkı” ve bunun sonucunda ortaya çıkan silik şahsiyetlerin yetiştiği, özgürlüklerin kısıtlandığı ortamı anlatması bakımından son derece önemli tesbitlerdir. Gençliğin kendi dışından, kendi adına, fakat görüşleri alınmaksızın bir takım kararlara katılması mümkün görünmez. Özellikle kendi kişiliğinin ve problemlerinin farkında olan genç insanlar, görüş ve düşüncelerinin de dikkate alınmasını isterler. Ayrıca, büyüklerin kendi haklarında öyle "alel-usûl", düşüncesizce birtakım programlar yapmaları da pek hoşlarına gitmez.     
  8,40  TL