Genel E-Kitapları

Yayınevi/Marka
8 öğeden 1-8 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Allah Diyen Pense
  e-kitap

  Allah Diyen Pense

  E-Kitap
  Ateizm, Evrim, Deizm, İslam vs... Kafanda deli sorular... Ve “Hımm demek öyleymiş’’ diyeceğin meseleler ve cevaplar... Aklın görevi göze yüklenince insanın kâinata açılan penceresinin menteşeleri gevşiyor, sıkmak için bir penseye gerek olabilir. Karşında yanan insanları gördüğünde elindeki yangın tüpü ile söndürme imkânı varken nasıl kullanıldığını bilmediğin için kendini sorumlu tutacaksın. Ve bir gün ihtiyacı olanlara su ikram etmek istediğinde sürahinin boş olduğunu anlaman ilk adımın olacak... Okurken “Bu adam beni nereden tanıyor ve neden benden bahsetmiş” diye sayfaların arasına saklanmaya ve yeri gelince ortaya çıkmaya var mısın?
  10,00  TL
 • Peygamberimizin Özellikleri ve Güzellikleri 2 : Güzel Ahlak
  e-kitap

  Peygamberimizin Özellikleri ve Güzellikleri 2 : Güzel Ahlak

  E-Kitap
  “Gerçek fazilet odur ki, düşmanlar bile onu kabul etsin!” derler.   Bizim Sevgili Peygamberimizin (asm) güzel ahlâkı, sadece onu sevenler ve ona aşk ile bağlı olanlarca değil, onu öldürmek için defalarca kılıcını kınından sıyıran en baş düşmanları tarafından bile inkâr edil(e)meyen bir gerçekti.
  3,90  TL
 • Çocuklar için Allah’ın Güzel İsimleri
  e-kitap

  Çocuklar için Allah’ın Güzel İsimleri

  E-Kitap
  Bu kitap, çocuklar için 99 Esma-i Hüsna´yı, hiçbirini atlamadan, mümkün olduğu kadar az kelime ile, mümkün olduğu kadar anlaşılır bir dille, akılda kalıcı bir şekilde anlatmaya çalışıyor.   Sayfaları arasına serpiştirdiği kâinattan örneklerle, geç kalınmamış bir zamanda, sağlam bir iman dersinin de temellerini atmayı hedefliyor.
  4,90  TL
 • Cennete Kadar Yolun Var
  e-kitap

  Cennete Kadar Yolun Var

  E-Kitap
  Hayatınızda gireceğiniz en önemli sınavları düşünün, hazırlanırken ilk yapacağınız şey çıkmış sorulara bakmaktır değil mi? Tabii ki. Soru tarzlarından ve konulardan yola çıkarak nasıl çalışacağınızı anlayabilirsiniz. Ama bu sınavların en kralı bile altmış yılınızı etkiler. Gel gelelim sınavdan sonra da rahat edemezsiniz zaten… Bu sefer emekli olmaya çalışırsınız, ne yazık ki onun çıkmış soruları da yoktur. Emekli olduğunuzda da sudan çıkmış balık gibi ne yapacağınızı şaşırırsınız, hem hazırlanacağınız bir sınav da olmaz. “Yahu ahiret vardı galiba, çalışacak bir şey de yok, ben ona çalışayım bari…” dersiniz ve sınava üç gün kala bin dört yüz yılın konularını gözden geçirmeye çalışırsınız. Peki bu sınavda ne kadar başarılı olabilirsiniz? Sadece bir günahla cennetteki yerinizi kaçırmak istemiyorsanız, sınava doğru zamanlamayla, düzgün programlarla, günlük çalışmanız şarttır. “Tamam da canım, benim bu ders hakkında hiçbir bilgim yok!” diyorsanız müjde! Sınavdaki sorular tek kitaptan soruluyor. Ve her sınavda aynı sorular... Kitapsa bin dört yüz yıldır yayında... Peki siz hâlâ almadınız mı?
  9,00  TL
 • Peygamberimizin Özellikleri ve Güzellikleri 1: Temizlik
  e-kitap

  Peygamberimizin Özellikleri ve Güzellikleri 1: Temizlik

  E-Kitap
  O, insanların en temizi idi. Serin sabahlarda açan taze güller gibi kokardı. Bütün hayırlı ve güzel şeylerde olduğu gibi temizlik konusunda da kimse onunla yarışamazdı.   Biz eğer onu seviyorsak, ona benzemeye çalışmalı ve her iyi, güzel ve hayırlı şeyde olduğu gibi temizlik konusunda da, onu kendimize örnek almalıyız. Temiz olmalı ve temizliğe dikkat etmeliyiz.
  3,90  TL
 • O’nu Tanıyınca Her Şey Değişti
  e-kitap

  O’nu Tanıyınca Her Şey Değişti

  E-Kitap
  Nur Dede, iki dünyamızı da aydınlatacak dersler vermeye devam ediyor. Hayatımıza hayat katacak, sonsuz huzur ve mutluluk ülkesine taşıyacak bilgiler veriyor. Zihnimizdeki şüpheleri giderecek, imanımızı güçlendirecek, olaylara bakış açımızı güzelleştirecek konulardan bahsediyor. Bu kitapta yer alan konular da onun eserlerinden ilhamen ve herkesin anlayabileceği bir üslupta kaleme alındı. Kendi kendini yaratan bir şey var mı? Doğa yaratık mı, yaratıcı mı? Neden namaz kılacakmışım? Her gün kaç defa miraca çıkıyorsunuz? Peygamberimize hiç hediye verdiniz mi? Azrail'i ne kadar seviyorsunuz? Melekler sevaplarımızı nasıl yazıyorlar? Kabirde iki sevimli arkadaş: Münker ve Nekir Ölümsüz yaşamak mümkün mü? Varlıklar Allah'ı tesbih ederken neler söylüyor? "Hastayım elhamdülillah" ne demek?
  5,00  TL
 • Sana Bir Sır Vereceğim
  e-kitap

  Sana Bir Sır Vereceğim

  E-Kitap
  Allah bize neler vermiş, neler verecek? Güneş ne iş yapıyor? Nasıl yapıyor? İman nasıl yenilenir? Şeytan niçin yaratıldı? Kaç çeşit şükür vardır? Şikayete hakkımız var mı? Dünya mı güzel, ahiret mi güzel? Dünyanın kaç yüzü var? Peygamberimiz neden mucize gösterdi? Peygamberimizin her hali mucize miydi? Büyüklerimiz bizden ne istiyor? Ölüm ne kadar güzeldir? Şehit ölüm acısını tadar mı? Sabrımız kaç derece? Sanki yedim mescidi nasıl yapıldı?   Nur Dede, bu ve bunlara benzer pekçok soruya cevap veriyor.
  5,00  TL
 • Cennete Gidemezsek Yandık
  e-kitap

  Cennete Gidemezsek Yandık

  E-Kitap
  Hep bir arayıştadır insan… İçindeki sonsuzluk hissinin verdiği inançla bu hissi bambaşka yerlerde arar durur. Bazen para, bazen kariyer, bazen evlat ve bazen aşkta sonsuzluğa koşmak ister. Bilir ki sınırlıdır bu hayat yolculuğu... Ve bir gün gelecek... Bir gün kalacak... Bu kitapta anlatılanlar “Kendime yeni bir ben lazım” diyenler için ufak bir fragman, belki de uzun bir yolculuğun başlangıcı… Unutma kardeşim, bu dünyada aldığın yanlış bir bilet, seni ahirette yanlış durakta indirebilir…   Allah is watching...Hesap günü is coming...Cehennem is loading...
  10,00  TL