İslam E-Kitapları

Yayınevi/Marka
82 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 6
 • Cenneti Merak Ediyorum
  e-kitap

  Cenneti Merak Ediyorum

  E-Kitap
  Merak Ediyorum Dizisi’nin beşinci kitabında, ölüm ve ahirete dair sorduğun sorular üzerine konuşacağız.. İşte bu kitapta cevap verilen sorulardan bazıları:   Ölmek nasıl bir şey? Azrail iyi mi kötü mü? • Ölünce bize ne olur? • Kabir alemi nasıl bir alem? • Kıyamet nasıl kopar? • Nasıl dirileceğiz? • Ahiret nasıl bir yer? • Mahşerde neler olacak? • İyilikler nasıl tartılacak?
  4,90  TL
 • Peygamberin Genç Arkadaşları: Mekke Dönemi
  e-kitap

  Peygamberin Genç Arkadaşları: Mekke Dönemi

  E-Kitap
  Zafer Yayın Grubu´na, 8-12 yaş grubuna hitap eden Uğurböceği'nden sonra 12-18 yaş aralığını hedefleyen İLKGENÇLİK adında yeni bir yanınevi daha katıldı! Hedef kitlesi isminden de belli olan İLKGENÇLİK Yayınlarının ilk kitabı Peygamberin Genç Arkadaşları…
  4,90  TL
 • Rabbimi Tanıdım Mutlu Oldum
  e-kitap

  Rabbimi Tanıdım Mutlu Oldum

  E-Kitap
  Bu çocuklar çok akıllı! Çevrelerindeki her şeye dikkatle bakıyorlar. Her bahar açan rengârenk çiçeklerden her sabah doğan güneşe, gökyüzünde kayan yıldızlardan şırıl şırıl akan nehirlere kadar her şeyi keşfetmeye çalışıyorlar. Çünkü onlar biliyorlar ki, her şey Allah`ın bir sanat eseri ve bir yaratılış harikası... Evlerinde, mahallelerinde, okullarında ilginç şeyler yaşıyorlar. Ama her yaşadıklarından doğru sonuçlar çıkarıyorlar. Rablerini tanıyor ve tanıdıkça mutlu oluyorlar. Biliyorlar ki O`nu tanımak dünyanın en güzel duygusu. Hepsi birer nur çocuk onların... Sen de "Rabbini tanıyıp mutlu olmak" ister misin?
  4,50  TL
 • Kur'an Okumayı Neden Öğrenmeliyim?
  e-kitap

  Kur'an Okumayı Neden Öğrenmeliyim?

  E-Kitap
  Bu iş bu yaz bitmeli! Okullar açılana kadar, sular seller gibi Kur´an´ı Kerim okumayı öğrenmeliyim!´
  2,90  TL
 • Şeyh Şamil
  e-kitap

  Şeyh Şamil

  E-Kitap
  1800’lü yıllar. Dönemin süper gücü Rusya’ya kafa tutan bir avuç halk ve eşi benzeri görülmemiş bir direniş... Ve bu destansı ve kutsal direnişin lideri Şamil. Ruslar’a yıllarca kök söktüren Şamil. Özgürlük ve İslam davası uğruna fani ömrünü Kafkas dağlarında eriten Şamil. Gözü pek, gönlü engin Şamil. Mangal yürekli, şahin bakışlı Şamil. Dünyaya meydan okuyan, iman dolu dev Şamil. Esaretin düşmanı, özgürlük sevdalısı Şamil. Hikâyesi yüzyılları aşan, ilham yüklü koca çınar Şamil. Mertliğin ve zaferin destanını yazan Şamil. Nâm-ı diğer Kafkas Kartalı Şeyh Şamil! Yıllar önce Kafkas dağlarında at binip kılıç kuşanan bu mert insan, bütün kahramanlar gibi zorluğa ve çileye gözlerini açtı. Fani ömrü savaş meydanlarında, kılıçların gölgesinde geçti ve bu dünyaya veda ederken ardında koca bir hürriyet destanı bıraktı. Vatan toprağının bir karışının bile ne kadar kutsal olduğunu onun hikayesini okuyanlar anlar.
  4,90  TL
 • Allah Nasıl Yaratıyor?
  e-kitap

  Allah Nasıl Yaratıyor?

  E-Kitap
  Ömer, Abdullah ve Fatih mahalle maçına hakem ararlar. Ve sürpriz bir isim çıkar karşılarına. İbrahim Öğretmen! Maç sonrası başlayan sohbetler, bir anda çocukların vazgeçilmezi olur. Çünkü İbrahim Öğretmen çocukların merak ettiği birçok soruyu, heyecanlı ve alışılmadık şekilde cevaplamaya başlar. Allah nerede? Allah herkesi özel mi yaratır? Bir elma kendi yaratıcısını nasıl anlatır? Kendi kendini yaratan bir şey var mı? Bir şeyden her şey yapan kim? Üç arkadaş bu soruların cevaplarını eğlenceli ve ilginç bir şekilde öğreniyorlar. Haydi sen de onlara katıl!
  3,50  TL
 • Karıncalar Savaşı
  e-kitap

  Karıncalar Savaşı

  E-Kitap
  Alev Karınca Kabilesi ile Kızıl Karınca Kabilesi yıllarca barış içinde yaşadı. Ancak herkeste mevcut olan üstün olma hırsı bir gün bu kabilelerin de arasını açtı.Kızıl Karıncalar’ın Kralı çok zalimdi. Önüne gelen canlıları acımadan öldürüyordu. Alev Karınca Kabilesi karıncalarını da sebep yokken öldürdü. Artık bu haksızlıklara dayanamayan Alev Karınca Kabilesi Reisi savaşa hazırdı.Ortaya çıkan iktidar savaşını kim kazanacak? Barışı hâkim kılmak isteyen karıncalar başarılı olacak mı? Karıncalar dünyasında sevgi, barış ve dayanışma yeniden hâkim olacak mı?Çıkan savaşı barışla sonuçlandırmak isteyen alev karıncaların çetin mücadelesi bu kitapta…
  2,00  TL
 • Oruç Tuttum Sevinçten Uçtum
  e-kitap

  Oruç Tuttum Sevinçten Uçtum

  E-Kitap
  Ben büyük bir adam oldum! Dün bu kadar büyük değildim mesela, ama bugün başka... Çünkü bugün ilk defa oruç tutuyorum. Düşünebiliyor musun ben oruçluyum, oruçluyum ben... Yaşasııınnn! Ramazan ne güzel bir ay Allah'ım. İçim kıpır kıpır, kanatlanıp uçacağım sanki. Hey arkadaşım! Bu sevinci benimle yaşamak ister misin? Ramazan'ı en güzel şekilde yaşayalım. Bir de oruç tutum sevinçten uçalım ne dersin?
  5,00  TL
 • Şehzade Murat
  e-kitap

  Şehzade Murat

  E-Kitap
  Çirkinliği sebebiyle diğer şehzadeler tarafından sevilmeyen Şehzade Murat savaşta çok kabiliyetliydi. Babası ve kardeşlerinin yönettiği bir savaş kaybedilmek üzereyken Şehzade Murat duruma el koydu. Seyran Ovası`nda bozguna uğrattığı düşman neredeyse babası ve kardeşlerini yok edecekti. Bu zaferini gören babası yerini ona bırakmak istedi. Ancak Şehzade Murat`ın tahtta gözü yoktu. Tahtı kardeşlerine bırakarak devleti için çeşitli seferler düzenledi.Kitapta yer alan ikinci hikâye ise Kıbrıslı Mehmet... Kıbrıslı Mehmet küçük yaşına rağmen savaşta görev alacak kadar cesur bir çocuktu. Rumlara karşı mücadele veren askerlerin durumunu karargâha bildirip yardım getirmek için canını ortaya koydu. Şehzade Murat ile Kıbrıslı Mehmet, tarihin tozlu sayfalarına isimlerini altın harflerle yazdıran iki yiğidin hikâyesi... Vatan sevgisiyle dolu bu iki yürek, farklı zaman dilimlerinde aynı amaç için mücadele ediyorlar.
  2,00  TL
 • Vatan İçin
  e-kitap

  Vatan İçin

  E-Kitap
  Ak sakallı, nur yüzlü bir İhtiyardır dedem. Tarih derslerinde okuduğumuz Kurtuluş Savaşımıza katılmış. Biri boynundan, biri de tam karnından iki yarası var. Koca bir istiklâl madalyası verdiler dedeme. Odasında karyolasının başucunda durur takmadığı günler.Kardeşim ve ben, dedemi çok severiz. O kadar ki, bazen bir yere gittiği zaman dönene kadar yemeden içmeden kesiliriz. O da bizi pek sever. Küçük kardeşimi dizine, beni de karşısına oturtur, eski hatıralarından uzun uzun bahseder.(Kitabın İçinden)
  2,00  TL
 • Ölmek Ne Demek?
  e-kitap

  Ölmek Ne Demek?

  E-Kitap
  ´Herkesin, eninde sonunda öldüğü böyle bir dünyada, ölüme biraz kafa yormak, bence hiç fena fikir değil!´
  2,90  TL
 • Cennet Nasıl Bir Yer?
  e-kitap

  Cennet Nasıl Bir Yer?

  E-Kitap
  ´Herkesin, eninde sonunda öldüğü böyle bir dünyada, ölüme biraz kafa yormak, bence hiç fena fikir değil!´
  2,90  TL
 • Allah'ı Merak Ediyorum - 1
  e-kitap

  Allah'ı Merak Ediyorum - 1

  E-Kitap
  Sorulardan asla korkmayın! Yapışın soruların kuyruğuna ve çekebildiğiniz kadar çekin. Arkasından kocaman bir cevap gelecektir. Yeter ki, doğru cevapları bulma yolunda, engelleri aşacak kadar gayret gösterin, araştırın ve okuyun. Eğer aklınıza bir soru geliyorsa, mutlaka bir cevabı vardır…
  4,90  TL
 • Allah'ı Merak Ediyorum - 2
  e-kitap

  Allah'ı Merak Ediyorum - 2

  E-Kitap
  Allah´ı Merak Ediyorum adlı ilk kitapta, Rabbimiz Allah hakkında merak ettiğin bazı soruların cevaplarını vermeye çalışmıştım. Bunlar zor sorulardı. Ama çalıştık ve gayret ettik, Allah da, bu zor soruların cevaplarını bizlere hediye etti. Ama görüyorum ki, aklına yeni sorular gelmiş. Madem öyle, hadi seninle bir yolculuğa daha çıkalım... Soruların peşinden koşalım, bakalım bizi nasıl cevaplar bekliyormuş, hep birlikte görelim…
  4,90  TL
 • Peygamberin Küçük Arkadaşları
  e-kitap

  Peygamberin Küçük Arkadaşları

  E-Kitap
  Sevgili çocuklar, sizler için bu kitabı hazırlarken, hacmi küçücük ama içi hazinelerle dolu bir kitap olsun istedik. Sayfalarını teker teker çevirirken, içiniz Sevgili Peygamberimiz’in sevgisi ile dolsun istedik... O’nun küçük arkadaşları ile olan tatlı hatıralarını okudukça, Peygamberimiz’in çocukları ne kadar çok sevdiğini görün ve öğrenin istedik...
  4,90  TL
 • Bediüzzaman Dede
  e-kitap

  Bediüzzaman Dede

  E-Kitap
  "Bediüzzaman Dede, Bediüzzaman Dede!" Çocuklar ona böyle seslenirlerdi. O da onları görünce durur ve başlarını okşardı. "Bana dua edin, çünkü siz günahsızsınız, duanız kabul olur" derdi. Bediüzzaman Dede'nin hayatı ibadet, dua ve kitap yazmakla geçmişti. Bir evi, bir ailesi ve çocukları olmamıştı. Ama etrafındaki tüm çocuklar onun çocuğu olmuştu. *** O sıradan bir insan değildi. Çok zekiydi, çözemediği problem yoktu. Hafızası çok güçlüydü, bir defa okuduğu şeyi anında ezberlerdi. Çalışkandı, boş vakit geçirmez, at üzerinde bile kitap yazardı. Mücadeleciydi, Birinci Dünya Savaşı'nda ülkesini savunmuştu. Hayvanlara karşı şefkat doluydu, onları sever ve korurdu. Dürüsttü, hiç yalan söylediği görülmemişti. Nazik bir insandı, kimseyi kırmazdı. O örnek bir insandı ve sevilen bir Üstad'dı. Onu tanıdıkça siz de çok seveceksiniz.
  3,00  TL