Drama E-Kitapları

Yayınevi/Marka
4 öğeden 1-4 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Prenses ve Çoban
  e-kitap

  Prenses ve Çoban

  E-Kitap
  Dünya!.. Ormanları, tarlaları, bahçeleri ile toprak... Denizleri, ırmakları, dereleri ve şırıltıları ile su... Rüzgârı, ozon şemsiyesi, uçurtmaları ile hava... Bulutları, yağmuru-karı, güneşi-ayı ve yıldızlarıyla kucaklaşıp denizi, toprağı ve havasıyla yaşamak...   Fakat sırıtan gerçek nedir? Toprakta, havada, suda: kirlilik! Azalan ormanlar, verimsizleşen toprak, kokuşan su... Erozyon, şehirleşme, tarım ilaçları, hastalık, açlık, nüfus artışı, çöpler...   Kendi geleceğini yok eden insan!   Bu dünya sadece bir kısım insanların olmadığı gibi, bir kısım insanlar da dünyayı istediği gibi kullanma hakkına sahip değillerdir. Güzelliği ve çirkinliği ile, geçmişi ve geleceği ile bu dünya hepimizindir.
  4,00  TL
 • Okullar İçin En Güzel Piyesler
  e-kitap

  Okullar İçin En Güzel Piyesler

  E-Kitap
  Okullarda en çok eksikliği hissedilen etkinlikledir skeçler ve tiyatrolar. Bunda metin eksikliğinin ise önemli bir rolü vardır. Elinizdeki kitap, yıllarca edebiyat öğretmenliği yapmış bir yazara ait. Görev yaptığı okullarda uygulama imkanı bulan metinler, izleyenler tarafından takdirle karşılanmıştır. Var olan boşluğu doldurması düşüncesiyle de kitaplaştırılmıştır.
  6,00  TL
 • Şahin Bey
  e-kitap

  Şahin Bey

  E-Kitap
  “- Rahatta dinleyin aslanlarım... Sizler benim can yoldaşlarım, vatanımın kahramanlarısınız. Bu kavurucu çöl sıcaklarında susuz kaldınız, asla şikâyet etmediniz. Matarasındaki son yudum suyu arkadaşına verenleriniz oldu. Bir lokma ekmekle siperlerde sabahladığınız geceler oldu, yüksünmediniz. Vatanın; “Ha ekmeğini yemişim ha uğruna kurşun.” diyerek saldırdınız, düşman üstüne. Kucağınızda son nefesini verirken cennete uğurladığınız arkadaşlarınızı kıskandınız. Çöl ayazı gecelerde yıldızlarla konuşurken gördüm sizi. Parlayan yıldızlarda memleketinizin güzelliklerini gördüğünüz belliydi. Biliyordunuz ki sizi bekleyenler de o yıldızlarda sizlere hasret gidermektedir. Sizler, ülkemizin üstünde asla sönmeyecek yıldızlarsınız. Yıllar geçse de unutulmayacak, geceleri aydınlatacak ışık olacaksınız. Sizler oldukça, vatanı için can vermesini, kan dökmesini bilen yiğitler oldukça bu bayrak düşmeyecek. Bu bayrak solmayacak.Biraz sonra vereceğim işaretle hep beraber saldıracağız. Süngülerimizle düşman hattını yarmaya çalışacağız. Hattı aşabilenler, şu sırtların arkasındaki El-Cabir köyünde buluşacaklar. Haydi helalleşin, süngülerinizi kontrol edin ve potinlerinizi, kemerlerinizi sıkılaştırın.”
  4,00  TL
 • Vatan Yahut Silistre
  e-kitap

  Vatan Yahut Silistre

  E-Kitap
  Rus kuvvetleri tarafından kuşatılmış olan Silistre Kalesi’nin, Türkler tarafından kırk gün boyunca kahramanca savunmasının anlatıldığı eser, Türk edebiyatının ilk tiyatro eseri olması bakımından önemlidir.
  3,00  TL