Mizah E-Kitapları

Yayınevi/Marka
5 öğeden 1-5 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Nasreddin Hoca Fıkraları
  e-kitap

  Nasreddin Hoca Fıkraları

  E-Kitap
  Tıp İlmi Hoca'ya sorarlar: Hocam, tıp ilmini bilir misin? Hoca: -Bilirim, der. Ve bildiklerini kısaca özetler: "Ayağını sıcak tut, başını serin, Kendine bir iş bul, düşünme derin."
  1,99  TL
 • Hey On Beşli On Beşli!
  e-kitap

  Hey On Beşli On Beşli!

  E-Kitap
  Develer tellâl iken, pireler berber iken, anam eşikte, babam beşikte iken, ben üç yüz bir yaşında iken… Bir edebiyat varmış, kaynağı halkmış. Fıkır fıkır fıkralar, türlü türlü türküler… Maniler, ninniler, tekerlemeler… Deyim öyküleri, halk hikâyeleri, masallar, ağıtlar ve efsaneler... Rivayet bu ya, bu kitapta hepsi varmış. Köroğlu'nun destanı. Perili köşk masalı. Portakalı soydum, deyimlere doydum. Gökten üç elma düştü, bilmeceler gülüştü. Hacivat'la tanıştım. Yunus ile dertleştim. Nasreddin Hoca'nın eşeğine ters bindim. Aldım sazı elime bakalım ne söyledim...Elemtere fiş kem gözlere şiş. Bu kitabı okuyan görecek bir düş. Okumakla kalmasın, kitaplıkta saklasın. Kâh okuyup neşelensin. Kâh okuyup ağlasın…
  4,29  TL
 • Çocuk Fıkraları
  e-kitap

  Çocuk Fıkraları

  E-Kitap
  Ülkemizde bugüne kadar hemen her konuda pek çok fıkra kitapları yayınlanmış, fakat çocuk fıkralarına pek önem verilmemiştir. Sayıları yüzbinleri bulan çeşitli fıkralar arasında konusu ´çocuk´ olanlar ise binlercedir. Bu kitapta sizlere sunduğumuz çocuk fıkraları, bütün dünya dillerinde yayınlanmış sayısız fıkralardan büyük bir titizlikle seçilmiş ve bir araya getirilmiştir. ´Çocuk Fıkraları´ evde ve okulda rahatça okunacak, eğlendirici ve eğitici bir kitaptır.
  3,90  TL
 • Öğrenci Fıkraları - 2
  e-kitap

  Öğrenci Fıkraları - 2

  E-Kitap
  Hepimiz okul sıralarından geçeriz. En tatlı hatıralar o ilk öğrencilik yıllarında yaşanır. Yıllarca unutulmaz, dilden dile dolaşır. Bu hatıraların pek çoğu, anlatıla anlatıla, dinleyenleri güldüren neşeli hikayeciklere yani fıkralara dönüşür.İşte bu kitapta, öğrenci fıkraları arasından en çok beğeneceğinizi tahmin ettiklerimizi, bir araya toplamaya çalıştık. Umarız, güleryüzlü günler yaşamanıza küçük bir katkıda bulunur.
  3,90  TL