Tarihi E-Kitapları

Yayınevi/Marka
12 öğeden 1-12 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Bizim Kahramanlarımız 1 - Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa
  e-kitap

  Bizim Kahramanlarımız 1 - Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa

  E-Kitap
  Bizim Kahramanlarımızı tanımaya hazır mısınız? Tarih kitapları her zaman çok ilgi çeker. Fakat gençlerimiz böyle düşünmez, tarih kitapları okumayı pek sevmezler. Tarihler… Savaşlar… Antlaşmalar… Onlara çoğu zaman sıkıcı gelebilir. “Bizim Kahramanlarımız” dizisi tarih kitaplarına yepyeni bir soluk getiriyor. Gazi Osman Paşa, Şahin Bey, Battal Gazi, Nene Hatun… Ve daha nice kahramanlar… Çocukların ve gençlerin anlayabileceği bir üslupla kaleme alınan dizi, gençlere millî tarih bilinci kazandıracak, onlara tarih sevgisi aşılayacak.
  4,50  TL
 • Selçuklu Tarihi - 3
  e-kitap

  Selçuklu Tarihi - 3

  E-Kitap
  "Selçuklu'nun Yıkılışı - Anadolu Selçukluları" Selçuklular: Kurdukları yüksek medeniyetle Osmanlı’ya örnek oluşturdular. Anadolu’yu fethedip Türk ve İslam yurdu haline getirdiler. Haçlılarla mücadele edip, İslam âleminin koruyuculuğunu üstlendiler... Kurdukları kervansaraylarla, hastaneler ve camilerle gittikleri yerleri imar edip güzelleştirdiler. Bilim adamlarını koruyup kucak açtılar. Gazali, Mevlana, Nasreddin Hoca, Yunus Emre gibi dev düşünürlerin yetişmesini sağladılar...
  4,90  TL
 • Selçuklu Tarihi - 4
  e-kitap

  Selçuklu Tarihi - 4

  E-Kitap
  "Selçuklularda Kültür ve Medeniyet, Hanım Sultanlar, Büyük Alimler ve Ahilik Teşkilatı" Selçuklular: Kurdukları yüksek medeniyetle Osmanlı’ya örnek oluşturdular. Anadolu’yu fethedip Türk ve İslam yurdu haline getirdiler. Haçlılarla mücadele edip, İslam âleminin koruyuculuğunu üstlendiler... Kurdukları kervansaraylarla, hastaneler ve camilerle gittikleri yerleri imar edip güzelleştirdiler. Bilim adamlarını koruyup kucak açtılar. Gazali, Mevlana, Nasreddin Hoca, Yunus Emre gibi dev düşünürlerin yetişmesini sağladılar...
  4,90  TL
 • Selçuklu Tarihi - 1
  e-kitap

  Selçuklu Tarihi - 1

  E-Kitap
  "Selçuk Bey - Tuğrul ve Çağrı Bey Dönemleri" Selçuklular: Kurdukları yüksek medeniyetle Osmanlı’ya örnek oluşturdular. Anadolu’yu fethedip Türk ve İslam yurdu haline getirdiler. Haçlılarla mücadele edip, İslam âleminin koruyuculuğunu üstlendiler... Kurdukları kervansaraylarla, hastaneler ve camilerle gittikleri yerleri imar edip güzelleştirdiler. Bilim adamlarını koruyup kucak açtılar. Gazali, Mevlana, Nasreddin Hoca, Yunus Emre gibi dev düşünürlerin yetişmesini sağladılar...
  4,90  TL
 • Selçuklu Tarihi - 2
  e-kitap

  Selçuklu Tarihi - 2

  E-Kitap
  "Alparslan ve Melikşah Dönemleri" Selçuklular: Kurdukları yüksek medeniyetle Osmanlı’ya örnek oluşturdular. Anadolu’yu fethedip Türk ve İslam yurdu haline getirdiler. Haçlılarla mücadele edip, İslam âleminin koruyuculuğunu üstlendiler... Kurdukları kervansaraylarla, hastaneler ve camilerle gittikleri yerleri imar edip güzelleştirdiler. Bilim adamlarını koruyup kucak açtılar. Gazali, Mevlana, Nasreddin Hoca, Yunus Emre gibi dev düşünürlerin yetişmesini sağladılar...
  4,90  TL
 • Bizim Kahramanlarımız 4 - Yürekli Kadın Nene Hatun
  e-kitap

  Bizim Kahramanlarımız 4 - Yürekli Kadın Nene Hatun

  E-Kitap
  Vatan İçin Üç Aylık Bebesini Kundakta Bırakıp Cepheye Koşan Kadın Nene Hatun…   “…Vatan olmazsa o bebek nerede, nasıl, niçin yaşayacak baba, sen bilmez misin? Ben bebeğim için de savaşacağım. Biz Erzurumlu kadınlar, vatanımız için savaşırken kundak veya beşikteki bebelerimiz için de savaşmış olacağız. Ayrıca, neredeyse her kadın birer şehit gelini, şehit kardeşi, gazi kızıdır. Aynı benim gibi. Biz, onların öcünü almak için de savaşacağız.” Ellerinde kazma küreklerle işgale “Dur!” diyen yiğit Erzurum halkına önderlik etmiş bir kahraman kadın: Nene Hatun… Vatan için üç aylık bebesini kundakta bırakıp cepheye koşan kadın: Nene Hatun… Osmanlı-Rus Savaşı’nın Aziziye savunmasında kadınlara önderlik yapan, yeri geldiğinde düşmanla göğüs göğüse savaşan kahraman Türk kadınının destansı mücadelesi bu kitapta seni bekliyor.
  4,50  TL
 • Fethin Sancaktarı - Ulubatlı Hasan
  e-kitap

  Fethin Sancaktarı - Ulubatlı Hasan

  E-Kitap
  Ulubatlı Hasan romanını, muhteva olarak iki farklı çerçevede değerlendirmek gerekir. Birinci çerçevede, çocukluğundan şehit oluşuna dek, roman kahramanının yaşam öyküsünden kesitler var. İkinci çerçeve ise, çok büyük bir tarihsel olayı, İstanbul'un fethini içeriyor. Yani bu kitabın okurları, hem bir destan kahramanını tanıyacaklar hem de bu kahramanla birlikte on beşinci asır Türk tarihinde kısa bir yolculuğa çıkacaklar. Ulubatlı Hasan'la sevinecek, koşacak, coşacaklar… Ulubatlı Hasan'la aynı ideali paylaşacaklar. Fatih Sultan Mehmet'in sancağı altında, Ulubatlı Hasan'la beraber İstanbul'un fethine katılacaklar. 
  4,50  TL
 • Turgut Reis - Denizler Hâkimi
  e-kitap

  Turgut Reis - Denizler Hâkimi

  E-Kitap
  Adam, gözlerini delip geçen bakışlardan öyle bir ürktü ki, yola uzattığı başını hemen geri çekti. Sanki o an Turgut Reis'in içinden geçenleri, içini titreten bu bakışlardan okumuş gibiydi: "Sen, Türkleri de Turgut Reis'i de hâlâ tanımamışsın. Bizim yiğitliğimiz, bileğimizden çok yüreğimizdedir. Bileklerimize vurulan zincir, yüreğimize ne yapar ki? Umarım bir gün seninle de görüşürüz. Bakalım o zaman kaçmak için hangi dağda bir delik arayacaksın?" * ** Genç okurlarımız, bu kitabı okumakla Turgut Reis gibi bir kahramanı, her biri destan tadındaki maceralarına bizzat katılmak suretiyle tanımış olacaklardır. Turgut Reis'in şahsında; gerçek anlamıyla yiğitliğin, cesaretin, değerbilirliğin, vatan sevgisinin, vatan ve millet için fedakârlığın ne olduğunu göreceklerdir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi, Türk tarihinin en büyük denizcilerinden biri olan Turgut Reis'le tanışmaya davet ediyoruz. 
  4,50  TL
 • Kılıçaslan - Selçuklu'nun Kılıcı
  e-kitap

  Kılıçaslan - Selçuklu'nun Kılıcı

  E-Kitap
  En önde bir yiğit süvari, bir usta savaşçı vardı ki, kılıcının havaya her kalkışında bir düşman askeri yere düşüyordu. Verdiği emirlerden bu yiğit süvarinin başkomutan olduğunu Haçlılar da anlamıştı. Ve onlar da biliyordu ki, Türk ordularının savaş meydanlarındaki başkomutanı, sultanın bizzat kendisidir. Evet… Kılıcının hiçbir hamlesi boşa gitmeyen bu kahraman savaşçı, askerlerinin en önünde vuruşan Sultan Kılıçaslan’dan başkası değildi. Tarih meraklıları, kitap sevdalıları… Sizleri, Türk’ün şanlı tarihinde heyecanlı bir gezintiye davet ediyoruz. Bu davete katılmakla, Türk tarihinin en büyük kahramanlarından biriyle tanışacaksınız. Bu romanı okumakla; Sultan Kılıçaslan’ın, Haçlılara karşı verdiği savaşta nasıl destanlaştığına tanık olacaksınız. Haydi, bu destansı yolculuğa var mısınız?
  4,50  TL
 • Bizim Kahramanlarımız 2 - Korkusuz Savaşçı Battal Gazi
  e-kitap

  Bizim Kahramanlarımız 2 - Korkusuz Savaşçı Battal Gazi

  E-Kitap
  Bizim Kahramanlarımızı tanımaya hazır mısınız? Tarih kitapları her zaman çok ilgi çeker. Fakat gençlerimiz böyle düşünmez, tarih kitapları okumayı pek sevmezler. Tarihler… Savaşlar… Antlaşmalar… Onlara çoğu zaman sıkıcı gelebilir. “Bizim Kahramanlarımız” dizisi tarih kitaplarına yepyeni bir soluk getiriyor. Gazi Osman Paşa, Şahin Bey, Battal Gazi, Nene Hatun… Ve daha nice kahramanlar… Çocukların ve gençlerin anlayabileceği bir üslupla kaleme alınan dizi, gençlere millî tarih bilinci kazandıracak, onlara tarih sevgisi aşılayacak.
  4,50  TL
 • Ekmek Arası Tarih - 1
  e-kitap

  Ekmek Arası Tarih - 1

  E-Kitap
  Evet bu kesinlikle bir tarih kitabı! Ama asla bir ders kitabı değil! Elbette okuduklarınızdan çıkaracağınız bazı dersler olacak; ama merak etmeyin hiçbiri sınavda çıkmayacak! Bu kitabı, evde, okulda, parkta, bahçede, otobüste, metrobüste, vapurda, trende, uçakta.. yani canınızın istediği her yerde kolayca okuyabilirsiniz. Zaten ismini de bu yüzden “Ekmek Arası Tarih” koyduk.
  4,90  TL
 • Ekmek Arası Tarih - 2
  e-kitap

  Ekmek Arası Tarih - 2

  E-Kitap
  Evet bu kesinlikle bir tarih kitabı! Ama asla bir ders kitabı değil! Elbette okuduklarınızdan çıkaracağınız bazı dersler olacak; ama merak etmeyin hiçbiri sınavda çıkmayacak!   Bu kitabı, evde, okulda, parkta, bahçede, otobüste, metrobüste, vapurda, trende, uçakta.. yani canınızın istediği her yerde kolayca okuyabilirsiniz. Zaten ismini de bu yüzden “Ekmek Arası Tarih” koyduk.
  4,90  TL