Hristiyanlık E-Kitapları

Yayınevi/Marka
5 öğeden 1-5 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Bir Hıristiyan Masalı
  e-kitap

  Bir Hıristiyan Masalı

  E-Kitap
  Papalık makamı ve devletinin kurucu yasası, Vatikan’ın gizli arşivlerinde “Donatio Constantini” başlığıyla yer alan Büyük Konstantin’in vasiyet belgesi, dünya tarihinin en büyük sahtekârlığı, Avrupa’yı Asya’dan ayıran siyasal oluşumun temel yalanıdır. Böyle bir vasiyet yoktur. Papalık devleti bir tezgahtır ve Papa’ların ne ruhani, ne de siyasal meşruiyeti vardır. Büyük Konstantin’e atfedilen sahte vasiyet, Hıristiyan dünyaya önderlik ve devletler üstü yetki makamını, Konstantinopolis’ten Roma’ya kaydırmaya yaramıştır. Bir Hıristiyan Masalı, 1684 yıl önce dünyanın merkezi İstanbul’a karşı kurulan çokuluslu komplonun, polisiye tadında tarihidir. İstanbul, 1123 yıl süreyle Roma İmparatorluğu’nun başkentiydi. Sadece 561 yıldır bizim mülkümüz. Geçmişini doğru okuyamazsak, geleceğini çaldırabileceğimiz bir mücevher. Çünkü komplo baki… Komplocular, pusuda.
  11,00  TL
 • Fatima'nın Üç Sırrı
  e-kitap

  Fatima'nın Üç Sırrı

  E-Kitap
  Lucia. 1917 yılının Mayıs-Ekim ayları arasında Meryem Ana tarafından kendisine verildiğini söylediği mesajın ilk iki bölümünü 1941 'de kaleme aldı ve Vatikan'a, Papa 12. Pius'a ulaştırdı. 1943'te mesajın üçüncü bölümünü yazdı. Ancak, bu bölümle ilgili olarak, "Daha iyi anlaşılabileceği 1960 yılında açıklanması doğru olur..." diye bir koşul da öne sürdü. Bir çok papa bu sırları okudu ve ciddi sarsıntılar geçirdiler. Açıklanması gerektiği tarih geldiğinde ise bu sır açıklanmadı. Uzun yıllar sonra sırlar açıklandığında ise, bunların Meryem Ana tarafından Lucia'ya bildirilen sırlar olmadığı, gerçeğin açıklanmadığı üzerinde yoğun kuşkular oluştu. Bu kitapla Meryem Ana'yı gördüklerini ve Meryem Ana'nın kendilerine dünyanın geleceğiyle ilgili sırlar bildirdiğini söyleyen üç küçük çobanın öyküsünün yanı sıra, daha sonraki yıllarda yaşanan garip ve anlatılmaz olayların kısa bir özetini bulacaksınız. Tarihin gizemli bir dönemini oluşturan, üzerindeki perde hala aralanmamış durumdaki dünyanın en büyük sırrı, sadece Hıristiyan dünyası için değil, diğer dinler adına da barındırdığı gizemle ilgi çekmeye devam etmektedir. Gizemler ve sular, bu dünyanın geleceğini elinde tutmaya devam ediyor.
  5,00  TL
 • İnsanoğlu İsa
  e-kitap

  İnsanoğlu İsa

  E-Kitap
  İsa kızımın oğlu, burada Nasıra'da Ocak ayında doğdu. Ve İsa doğduğu gece evimizi Doğu'dan adamlar ziyarete geldiler. Onlar Mısır'a giden Medealıların kervanıyla Esdraelon'a gelen Perslilerdi... Ve çünkü onlar Handa kalacak boş yer bulamadıkları için bizim eve sığındılar. Ve ben onları hoş karşıladım ve dedim ki: "Kızım bu gece bir oğul doğurdu. Bir ev sahibine yaraşır şekilde sizi ağırlayamazsam kuşkusuz beni affedersiniz. " Sonra onlara barınacak bir yer verdiğim için bana teşekkür ettiler.
  9,00  TL
 • İsa'nın Hain Çocukları
  e-kitap

  İsa'nın Hain Çocukları

  E-Kitap
  Türkiye, "kimileri" kabul etmese de 80’li yıllardan bu yana, planlanmış bir hedef tahtasıdır. Planlarının 60’lı yıllarda yapıldığı, şimdilerde harıl harıl işleyen çok yönlü bir kuşatmanın içinden geçiyoruz. Çok yönlü diyoruz zira bu kuşatma; iktisadi, manevi, askerî, sosyal alanları kapsamaktadır. Tehdit, artık sadece dışarıdan değil, içerden de gelmektedir. Planlı, organize ve sistemli bir şekilde işleyen bu kuşatma, eğer önü alınmazsa yakında meyvelerini verecek gibi. Çatışan tarafların öznelerine göre bu meyve, kimine acı, kimine tatlı gelecek. Bu kuşatmanın içerdiği tüm alanları bir kitapta toplamak, kabul edilir ki oldukça zordur. Dolayısıyla bu alanlardan birinin seçilip işlenmesi, en azından bu konuda uyanmamıza, kendimize gelmemize yardımcı olabilir. Bu amaçla yola çıktık ve insanımızın manevi ve sosyal alanda, ne türden tehditlerle karşı karşıya kaldığını anlatmaya çalıştık. İşte bu sinsi kuşatmanın birkaç konu başlığı: Misyoner Faaliyetlerinin Ardındaki Gerçek Hristiyan Batı’nın Türkiye Operasyonu Misyonerlerin Çalışma Teknikleri Misyonerlerin Yeni Hareket Alanları Misyonerlerin Uygulama Metotları Neden Din Değiştiriyorlar? Emperyal Misyoner Örgüt Müezzin Babanın Misyoner Çocukları Dünyanın En Hızlı Yayılan Dini: Scientology Türkiye’de Protestan Örgütlenmeler Ermeni Lobisi İşbaşında, Ermeni Kiliseleri Tamir Ediliyor Misyoner Ajandan İtiraflar Başkalarıyla diyaloga geçmek bizi öyle yormuş olacak ki kendimizle diyalog kuramaz olduk. Bizler, bize anlatıldığının tam aksine güçlü, hakkaniyetli, merhametli bir soydan geliyoruz. Şu anda kendi içimizde kırılmaların değil, birleşmenin, tekrardan ayağa kalkmanın zamanıdır. Bizler bu birleşmenin yoğunluğunu ne kadar yaşarsak, diğer aktörler de doğru orantılı olarak, o kadar hırçınlaşacak. Umarım bu mütevazı kitap, bu şahlanmanın, üzerimizdeki ölü toprağın atılması için bir basamak olur. Bilemezseniz, bilmediğiniz yoldan gitmek zorunda kalırsınız, öngöremezseniz, engelleyemezsiniz.
  10,00  TL
 • Kayıp İsa
  e-kitap

  Kayıp İsa

  E-Kitap
  İnsanlık tarihinin, belki de en ziyade yanlış anlaşılan ve ismi üzerinde en fazla tartışma yapılan kişisidir İsa aleyhisselam. Doğumu dahi bir mucize olan bu büyük peygambere Müslümanların duyduğu derin sevgiden öte, Hıristiyan dünyada şahsiyetini merkeze alan yüzlerce mezhep ve tarikat kurulmuş, kimliğini yorumlamak için birçok fikrî akım oluşmuştur. Kimisi ulûhiyet isnat etmiş, büyük çoğunluk hem ulûhiyet hem beşeriyet atfetmiş, ne yazık ki ancak küçük bir grup sadece beşer ve peygamber olduğunu savunmuştur. Peki, neden böyle olmuştur? Ve nasıl böyle olmuştur? Şahsiyetine ve tebliğine kimler ne amaçla farklı anlamlar yüklemişlerdir? Bu süreç nasıl işlemiştir? Onun tebliğ ettiği hak bir din, onun öğrettiklerine rağmen nasıl farklı bir yapıya büründürülmüştür? Kayıp İsa, bu ve benzeri sorulara cevap arıyor. Bu arayışın eşliğinde, Hz. İsa'nın tarih sürecinde kaybolmuş, daha doğrusu kaybedilmiş gerçek kimliğini ve mesajını ortaya çıkarmaya gayret ediyor.
  6,50  TL