Shakespeare E-Kitapları

Yayınevi/Marka
9 öğeden 1-9 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • The Tragedy of Julius Caesar
  e-kitap

  The Tragedy of Julius Caesar

  E-Kitap
  Enter, from opposite sides, Casca, with his sword drawn, andCicero. CICERO. Good even, Casca. Brought you Caesar home? Why are you breathless, and why stare you so? CASCA. Are not you moved, when all the sway of earth Shakes like a thing unfirm? O Cicero, I have seen tempests when the scolding winds Have rived the knotty oaks, and I have seen The ambitious ocean swell and rage and foam To be exalted with the threatening clouds, But never till tonight, never till now, Did I go through a tempest dropping fire. Either there is a civil strife in heaven, Or else the world too saucy with the gods Incenses them to send destruction. CICERO. Why, saw you anything more wonderful?
  1,00  TL
 • Hamlet
  e-kitap

  Hamlet

  E-Kitap
  Babası öldükten sonra annesiyle evlenen amcasının aslında babasının katili olduğunu öğrenen Danimarka Prensi Hamlet derin bir acıya kapılır. Acı çekmek ya da kendini öldürerek bu acıyı dindirmek arasında bocalayan Hamlet’in ikilemini, Shakespeare ünlü "Olmak ya da olmamak! İşte bütün mesele bu!" sözleriyle dile getirir: "Acaba zalim feleğin okuna, taşına göğüs germek mi, yoksa bu mihnetderyasına karşı koyarak hepsine son vermek mi daha asil bir hareket olu? Ölmek: Uyumak... Hepsi bu kadar... Ve bir uykuyla bütün kalp ağrılarını, vücudun yakındığı binbir derdi dindirebilmek... İşte varlığımızın özlediği netice! Ahh, işte güçlük burada! Çünkü ruhumuz bu fani kalıptan sıyrılıp ölüm uykusuna daldığı an, nasıl bir rüya göreceğimizi kim bilir?"
  4,29  TL
 • Romeo and Juliet
  e-kitap

  Romeo and Juliet

  E-Kitap
  “Two households, both alike in dignityIn fair Verona, where we lay our sceneFrom ancient grudge break to new mutinyWhere civil blood makes civil hands unclean. From forth the fatal loins of these two foesA pair of star-cross'd lovers take their life Whose misadventured piteous overthrowsDo with their death bury their parents' strife.”
  1,00  TL
 • The Tragedy of King Lear
  e-kitap

  The Tragedy of King Lear

  E-Kitap
  “This is the excellent foppery of the world, that,when we are sick in fortune,--often the surfeitof our own behavior,--we make guilty of ourdisasters the sun, the moon, and the stars: asif we were villains by necessity; fools byheavenly compulsion; knaves, thieves, andtreachers, by spherical predominance; drunkards,liars, and adulterers, by an enforced obedience ofplanetary influence; and all that we are evil in,by a divine thrusting on: an admirable evasionof whoremaster man, to lay his goatishdisposition to the charge of a star.”
  1,00  TL
 • Othello
  e-kitap

  Othello

  E-Kitap
  İngilizlerin en ünlü tiyatro yazarı William Shakespeare'in 1604 yılında trajedi türünde yazdığı Othello adlı oyununun konusu, yıllarca Venedik Devletinin hizmetinde savaşmış, türlü kahramanlıklar göstermiş Mağripli zenci bir komutan ile Venedikli beyaz bir kızın engel tanımayan aşkları, karısını delicesine seven bu komutanın emrindeki bir subayın kara çalmaları yüzünden karısından soğuması, karısına hediye ettiği ve namus simgesi olarak gördüğü küçük bir mendili başka bir erkeğin elinde görünce aldatıldığı kuşkusuna kapılıp çok sevdiği karısını boğarak vahşice öldürmesidir. Kitap,yaşama yön verenin aslında duygular olduğunu, olayların ve kişilerin göründüklerinden farklı olabileceğini vurguluyor.
  4,29  TL
 • Venedik Taciri
  e-kitap

  Venedik Taciri

  E-Kitap
  Bütün gemileri açık denizlerde dolaşan ve nakit sıkıntısında olan Antonio, Venedik’teki itibarını kullanarak, arkadaşı Bassanio’yu sevgilisi Portia’ya gönderebilmek için Yahudi tefeci Shylock’tan üç bin düka borç alır. Antonio’nun bir zamanlar hakaretleri yağdırdığı Shylock, bur fırsatı iyi değerlendirir ve imzaladıkları senette Antonio’nun borcu ödeyememesi halinde vücudundan bir parça etini kesmeyi şart koşar. Antonio’nun işleri kötü gider, gemileri batar ve işler düğümlenir. Adalet sisteminin, hukuk felsefesinde kanunların yorumlanması mevzusunun mizahi mercekten incelendiği bir oyundur Venedik Taciri. Beklenmedik anlar, şaşırtan diyaloglarla trajikomik bir hikayesi olan bu Shakespeare komedisi, ünlü yazarın en sevilen eserlerindendir. Fatma Çolak’ın İngilizce aslından yaptığı yetkin çevirisiyle adeta şiir gibi bir eser okuyacaksınız. 
  4,29  TL
 • The Taming of the Shrew
  e-kitap

  The Taming of the Shrew

  E-Kitap
  “Petruchio: Come, come, you wasp; i' faith, you are too angry.Katherine: If I be waspish, best beware my sting.Petruchio: My remedy is then, to pluck it out.Katherine: Ay, if the fool could find where it lies.Petruchio: Who knows not where a wasp does wear his sting? In his tail.Katherine: In his tongue.Petruchio: Whose tongue?Katherine: Yours, if you talk of tails: and so farewell.Petruchio: What, with my tongue in your tail? Nay, come again, Good Kate; I am a gentleman.”
  1,00  TL
 • Bir Yaz Gecesi Rüyası
  e-kitap

  Bir Yaz Gecesi Rüyası

  E-Kitap
  Shakespeare'in keskin üslubu ve zekasıyla kaleme aldığı vazgeçilmez bir komedya. Eski Yunan'da geçen bir düğünün merkezinde aşk ve evlilik kavramlarının karmaşası üzerine yazılmış bu eser, evrensel temalarıyla nesilleri güldürmüş, pek çok kez sinemaya uyarlanmış bir Shakespeare klasiği.
  4,29  TL