Kentsel & Bölgesel E-Kitapları

Yayınevi/Marka
3 öğeden 1-3 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Derin Ekonomi - Cumhuriyetin Finansal Şifreleri
  e-kitap

  Derin Ekonomi - Cumhuriyetin Finansal Şifreleri

  E-Kitap
  Siyaset ve bürokrasideki derin yapılanmaların ekonomiyle ne gibi bir ilgisi var? Küresel kriz bahane edilerek 2009'da neden ve nasıl Türkiye'de ekonomik kriz ve sosyal kargaşa çıkartılmak istendi? Son küresel krizde bir banka batmamasına rağmen Türkiye neden krizden bu kadar çok etkilendi? Büyük sermaye Balyoz Operasyonu'ndan sonra neden Türkiye'nin kredi notunun düşürülmesini bekledi? Ergenekon Soruşturmalarını baltalamak için medya nasıl IMF'yi joker olarak sahaya sürdü? IMF neden hiçbir programında "Silaha fazla para harcamayın" demiyor? Türkiye'de silah alımları neden denetlenemiyor? Mustafa Koç seçilmiş hükümete rağmen, neden IMF'nin gelip ekonomiyi yönetmesini istiyordu? TÜSİAD darbe teşebbüsünde bulunan askerlerin sivil yargıda yargılanmalarını sağlayacak yasanın çıkmasına neden karşı çıkıyor? Süleyman Yaşar, tarihsel bir perspektif dahilinde Türkiye'deki derin ekonomik yapılanmanın şifrelerini çözümlüyor, 'ekonomi' mahreçli birçok olayın ve haberin röntgenini çıkarıyor. Bu kitabı okuduğunuzda, Türkiye manzarasının sadece görünenden ibaret olmadığını anlayacak, ekonomi haberlerini başka bir gözle değerlendirecek ve şu gerçekle tanışacaksınız: Ekonomi, sadece ekonomi değildir!
  1,50  TL
 • Finans Krizi mi, Mali Kriz mi?
  e-kitap

  Finans Krizi mi, Mali Kriz mi?

  E-Kitap
  Türk siyasi hayatında kendisine özel sayfa açılacak insanlardan biridir Besim Tibuk. İş hayatında elde ettiği büyük başarılardan sonra aynı ivmeyi siyasette de elde etmeye çalıştı. Öne sürdüğü sıra dışı fikirler, ekonomiye getirdiği tanımlar, hiç kimseye benzemeyen bakış açısı Tibuk'u halk arasında çok meşhur hale getirdi. Herkes emperyalizm kötüdür derken, o çok iyi bir şey olduğunu söyledi. Spekülatörler tu kaka edilirken, o ekonominin onlar sayesinde döndüğünü ileri sürdü. İnsanoğlunun gelişimine en büyük katkıyı müteşebbislerin yaptığını savundu. Sonuna kadar liberalizm ve özgürlüklerden yana oldu. Elinizdeki kitap Besim Tibuk'la Cem Küçük 2008 ve 2009 yılları arasında yaptığı bir dizi röportajdan oluşuyor. Tibuk, Osmanlıdan Cumhuriyet'e, 1929 Büyük Buhranı'ndan hala yaşamakta olduğumuz ekonomik krize kadar hemen her konuya net cevaplar veriyor. Besim Tibuk ayrıca şu anda yaşadığımız dünya üzerindeki hemen her ülkenin hissettiği finans ve mali krizin neden ve sonuçlarını kendine has üslubuyla değerlendiriyor.
  5,00  TL
 • Katılım Bankacılığı
  e-kitap

  Katılım Bankacılığı

  E-Kitap
  Faizsiz bankacılığın faizli bankalardan farkı nedir? Faize bulaşmadan bankacılık nasıl gerçekleşiyor? Kâr payının faizden farkı nedir? Faizsiz bankacılık sistemi nasıl işliyor ve nasıl işlemesi gerekiyor? Batılılar faizsiz bankacılığa nasıl bakıyorlar? 2001 Ekonomik Krizi`nin faizsiz bankacılık sektörüne etkileri neler olmuştur? Katılım bankaları yaşanabilecek ekonomik krizlere çözüm olabilir mi? Sektörün içinden gelen, uzman bir kalemin eseri olan Katılım Bankacılığı, bütün bu ve benzeri sorulara cevaplar getiriyor. Ve bunu yaparken, faizsiz bankacılık sistemini teori ve uygulamalarıyla anlatarak, sektörde yaşanan problemlere de çözüm yolları sunuyor.
  7,50  TL