Kurumsal & İşletme Geçmişi E-Kitapları

Yayınevi/Marka
3 öğeden 1-3 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Kurumsal Yönetim
  e-kitap

  Kurumsal Yönetim

  E-Kitap
  Her yönüyle kurumsal yönetim Modern toplumlar, insanı merkeze alan ve insanın sağlıklı, mutlu ve refah içinde yaşayabilmesi için gerekli altyapı koşullarının sağlanmasına yönelik adımlar atarken; serbest piyasa modeline dayalı modern iktisadi sistem, şirketleri merkeze alan ve şirketlerin sürdürülebilir değer yaratan bir yapıda faaliyet göstermesi için gerekli altyapı koşullarını gündemde tutmaktadır. Şirketlerin, kurucuları ve sermaye koyan ortakları dışındaki paydaşlarının (çalışanlar, müşteriler, tedarikçiler, finansörler, sosyal çevre, devlet gibi) beklentilerini de dikkate alan kurumsal yönetim yaklaşımı, özellikle şirket skandallarından sonra, uluslararası örgütlerin ve düzenleyici kurumların ilgi alanına girmiş ve bu kapsamda birçok düzenleme hayata geçirilmiştir. Şirketler de, son yıllarda, popüler olan bu konuda adımlar atmayı, iletişimleri açısından önemli görmeye başlamışlardır. Prof. Dr. Ali Alp ile Doç. Dr. Saim Kılıç’ın kaleme aldıkları Kurumsal Yönetim Nasıl Yönetilmeli?, güncel gelişmeler ışığında her yönüyle kurumsal yönetim kavramını anlatıyor ve kurumsal yönetimin, katlanılacak maliyetlerini de iyi yöneterek, şirketin hissedarlarına ve diğer paydaşlarına sürdürülebilir değer yaratacak şekilde tasarlanıp uygulanması için benimsenmesi gereken yaklaşımları inceliyor.
  17,50  TL
 • Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Stratejileri
  e-kitap

  Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Stratejileri

  E-Kitap
  Şirket sahipleri, hissedarlar ve aile üyeleri 'aile şirketi olmaktan yakınmak' yerine 'kurumsallaşmış bir aile şirketi olmayı hedeflemelidirler. Bunun için de şirketin avantaj ve dezavantajlarını iyi bilmeleri gerekir. -Bilal Kara / KARA HOLDİNG Başk. Yrd.- Patronlar şirketlerinin geleceği, stratejisi dururken artık şeker, çay, kırtasiye alımları ile ilgilenmemelidir. -Nihat Kurt / Nazlı Gıda Yön. Kur. Üyesi- Kardeşlik, dostluk, akrabalık ortaklığa engel değildir, ancak kardeşler kardeşliklerini işletmelerin dışında bırakarak kapılardan içeri girmeyi becerebildiklerinde bu mümkün olacaktır. -Fatih Coşkun / SÜVARİ Giyim Genel Müdürü- 'Küçük olsun benim olsun!' anlayışı terk edilmedikçe aile şirketinin başarılı olması mümkün değildir. -Naci Akgün / Saygın Ambalaj Yön. Kur. Başk.- "Ortaklık kültürü" ve "sürdürülebilir işletme" için; birey olarak önce 'kendimiz'den, kurum olarak da önce 'çekirdek aile'den başlamalıyız. -Yavuz Özdemir / HÜR POMP Şirketler Grubu Yön. Kur. Başk.- Bence kurumsallaşma, "Yeni ve havalı unvanlar yaratmak değildir, eski elemanları işten çıkarmak değildir, geçmişi yok sayıp, 'Yeni tarih yazacağız.' demek değildir, her şeye yeni kurallar koymak değildir." -Ömer Başbuğ / BAŞBUĞ Otomotiv İcra Kur. Başk.- Patronlar kendilerini genel müdür olarak tanımlarlar. Halbuki genel müdür patrona hesap veren ve emrindekilerini de çalıştırandır. -Nükret Balcı / Msn Yıldırım Group Yön. Kur. Başk.- Kurumsallaşma süreci başlangıçta zor gelebilir. Sabır, sürece destek vermek ve konulan kurallara en başta aile/ortakların uyması işi çok hızlandıracak ve başarılı bir sonuca götürecektir. -Ali Akgöz / HİPAŞ Plastik Yön. Kur. Başk.-
  9,90  TL
 • Aile Şirketleri İçin Büyüme Stratejileri
  e-kitap

  Aile Şirketleri İçin Büyüme Stratejileri

  E-Kitap
  Türkiye'deki aile işletmeleri için bir rehber... Dünyanın bilinen en eski şirketi olan Kongo Gumi, Japonya'da 578 yılında kuruldu ve 1500 yıl boyunca ayakta kalmayı başardı. Finansal sıkıntılar ve yeni kuşağın kötü yönetimi nedeniyle birkaç yıl önce battı. Ermenistan kökenli Avedis Zildjian (Zilciyan) Co., 1623 yılında kuruldu. Şu anda faaliyetlerine ABD'de devam ediyor... ABD'nin en eski aile işletmelerinden biri olan Gray's Store adlı şirket 2012 yılında kapısına kilit vurdu. Şirket tam anlamıyla geleneksel bir aile işletmesiydi, üstelik tam 224 yaşındaydı... Faber-Castell 252 yılı geride bırakan aile şirketlerinden... Türkiye'de ise durum çok iç açıcı değil. Türk aile şirketleri, Japonya'daki, ABD'deki, İngiltere'deki ya da Almanya'daki benzerlerine göre henüz çok gençler. Ve bu genç aile şirketlerini pek çok sorun bekliyor: Şirketlerle birlikte aileler büyüyor, birey sayısı artıyor. Geçmişte kurucunun tek başına ya da kardeşleriyle yönettiği şirketlere, çocuklar, kuzenler, torunlar, gelinler ve damatlar da ekleniyor. Şirketi bir aşama üste çıkarabilme, modern bir yönetim organizasyonu kurabilme ve gerekirse dönüştürebilme gibi zorluklar da aile işletmelerini bekleyen önemli zorluklardan... M. Rauf Ateş, Aile Şirketleri İçin Büyüme Stratejileri'nde dünyadan ve Türkiye'den örneklerle sorunu inceliyor. "Bu kitabı yazarken, Türkiye'deki aile işletmelerinin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçladım" diyen deneyimli gazeteci, şirketler açısından kritik verileri ve analizleri paylaşırken, örnek uygulamalara ve başarı öykülerine de yer veriyor. 
  13,50  TL