Kişisel Gelişim E-Kitapları

Yayınevi/Marka
11 öğeden 1-11 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • R Nasıl Çıkarılır
  e-kitap

  R Nasıl Çıkarılır

  E-Kitap
  ... Önce bir “yi” hecesi çıkarılır. Sonra yine “yi” denecekmiş gibi hazırlık yapılır, “i” sesi çıkarılmadan “yyyyyyyyyyyyy” ses dizisi çıkarılır. Bu durumda dilin yanları; üst ve alt yan dişlerin arasında, dil ucu serbest durumdadır. Gerçekten böyle olup olmadığını kontrol ediniz. Yine “yyyyy” ses dizisini çıkarırken dil ucu sağa-sola, yukarı-aşağı oynatılır. “yyyy” sesinde kesiklik olmamalıdır. Kesiklik oluyorsa ya abartıya kaçılmıştır ya da ağız veya dil yapısı bozulmuştur. “yyyy” ses dizisinde kesiklik olmayıncaya kadar çalışmaya devam edilir. Ayna karşısında çalışılırsa hatalar daha iyi görünebilir. Buraya kadar herşey yolunda gittiyse veya yoluna girdiyse yine “yyyyy” sesletilir. Bunu yaparken çeşitli yönlere oynatılan dil ucu bu defa yukarı damağa doğru sürüklenerek çıkarılır. Üst damağa hafifce değdiği noktadan itibaren y, r’ye dönüşür. Sesletilen ses dizisi “yyyyyrrr” olur. İşte r’yi çıkarmak bu kadar kolaydır...
  3,99  TL
 • Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır
  e-kitap

  Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır

  E-Kitap
  Bu kitabı niye yazdım? Krushen diye bir Amerikalı dilbilimci seminerinde, İngiltere'de Güzin Abla benzeri bir köşe yazarına giden mektubu anlatmıştı. Mektup şöyleydi: "Sevgili Kathy, Biriyle ilişkim var, fakat onunla evlenip evlenmemek konusunda kararsızım. Beni çok kıskanıyor. Birkaç kere şiddet de uyguladı. Kavgacı. Ayrıca bana hiç güveni yok. Bir gün beni eve bıraktıktan iki saat sonra telefon açtı, amacı benim evde olup olmadığımı anlamaktı. Bir sabah onu kapımın önünde uyurken buldum. Ayrıca çok asabi; bu da kararsızlığımı arttırıyor. En ufak bir şeyden parlayabiliyor. Aslında düşünüyorum da beni sevdiğini gösteren hiçbir şey yapmıyor, niye onunla birlikteyim ki? Evet doğruyu söylemek gerekirse, yanlış kişiyle birlikteyim. Evet kararımı verdim. Neyse Kathy umarım sen iyisindir!!
  8,50  TL
 • Senin Yolun
  e-kitap

  Senin Yolun

  E-Kitap
  Herkes neleri yapman, neleri yapmaman gerektiğini söylüyor. Oysa onlar seninle aynı rüyaları görmüyor. Ne yapacaksın? Başkalarının hayallerinin dublörlüğünü daha ne kadar sürdüreceksin? Bu hayat senin mi? Yoksa senin adına plan yapan, senin yerine hayal kuranların mı? Hep o hayalini kurduğun hayat için ilk adımı atmanın, bu büyük değişimi başlatmanın, kendi yolunu çizip o yolda yürümeye başlamanın zamanı gelmedi mi? Hayat zor, gerçekten zor. Bu kitap senin yolun boyunca yanında bir yol arkadaşı olacak. Ve bir gün, kendi hayallerini yaşamaya başladığın zaman yanı başındaki bu kitaba bakıp gülümseyeceksin. Bu yazıyı ilk okuduğun günü, bugünü hatırlayacaksın. Bugün geri kalan hayatının ilk günü, yeni hayatına hoş geldin.
  7,50  TL
 • Beynini Kullanan Adam
  e-kitap

  Beynini Kullanan Adam

  E-Kitap
  Sevgili okur, Bu kitabı alanlardan %70’i kapağı güzel diye aldı. %20’si arka kapak yazısını okuduktan sonra aldı. Yüzde 10’u ise beynini kullanmanın iyi bir şey olduğunu düşünerek aldı. Bu yüzde 10’un da yüzde yetmişi kitabı aldığı gibi bir köşeye koyacak. Yüzde yirmisi de biraz göz gezdirip bir köşeye koyacak. Yüzde on ise dikkatlice okumak, içindekilere kafa yormak üzere kitabın sayfalarına gömülecek. İşte bu yüzde onun yüzde onunun yüzde yetmişi tatil, hastalık, sınav, eş dost ziyareti gibi doğal nedenlerle kitabı okumayı yarıda bırakacak. Yüzde yirmisi ise kitabın içeriğini beğenmeyecek ya da kitapta yazanlar işine gelmediği için fırlatıp bir kenara atacak. Geriye kalan yüzde on ise beynini kullanıp bu kitabın her satırından her kelimesinden faydalanmanın peşinde olacak. İlk baskımız 15 bin yapıldığına göre bu yüzdeleri hesaplarsak, o son kısımdaki yüzde 10 sadece 1 kişiye tekabül ediyor. Ben de zaten bu kitabı 1 kişi için yazdım. Eğer sen oysan, ne mutlu bize…
  4,90  TL
 • Üniversiteye Giden Başarı Yolu
  e-kitap

  Üniversiteye Giden Başarı Yolu

  E-Kitap
  Aklınıza gelen bütün başarıların nedenlerini incelediğimizde mutlaka yol gösteren rehberler bulacaksınız. Bu rehberler sayesinde insanlar ufuklarını belirlemiş bu yolda ilerlemeye çalışarak birer idealist kişiler olmuşlardır. Bu kitap, üniversiteye hazırlanan öğrencilere ve onların öğretmenlerine zorlu yolculuklarında rehber niteliğindedir. Önerim, masanızın üzerinden hiç ayırmamanız. Motivasyona ihtiyaç duyduğunuz her anda bu kitabı tekrar okuyup güç toplayacaksınız. Elinizdeki bu eseri üniversiteyi bitiren ve ideallerini gerçekleştirmek için gayret gösteren birisi olarak gençlere kendilerini tanımaları ve önündeki fırsatları göstermeleri açısından oldukça önemsiyorum. Umarım bu değerlendirme yazım, sizlerin kitabı inceleme merakını kamçılayacaktır. Umarım kendinizi ve önünüzdeki fırsatları iyi gören bir insan olarak daha üretken daha azimli bireyler olursunuz.
  7,70  TL
 • C-Ç Nasıl Çıkarılır
  e-kitap

  C-Ç Nasıl Çıkarılır

  E-Kitap
  “şa”, “şe”, “şı”, “şi”, “şo”, “şö”, “şu”, “şü” heceleri sırasıyla ayna karşısında söylenir. Ünlü sesin durumuna göre “ş” sesinin nasıl değiştiğine dikkat edilir. Ünlü sesler, ünsüz sesleri okutan sesler olduğundan bu değişim bütün ünsüzler için de geçerlidir. Mesela ünsüzün önünde veya arkasında yuvarlak ünlü varsa ünsüzler de dudaklar önde ve yuvarlatılmış haldeyken çıkartılır. Bu özellik çalışmalarda da kullanılacaktır. Aynı J sesinden geçişte olduğu gibi önce “şi” hecesi telaffuz edilir. Sonra “şi” diyecekmiş gibi yapıp “i” söylenmeden “şşşşşşşş” sesi çıkarılırken dil üst damağa yapıştırılırsa “c” sesi elde edilir. İşte c'yi çıkarmak bu kadar kolaydır.
  3,99  TL
 • The Code - Şifre
  e-kitap

  The Code - Şifre

  E-Kitap
  Gizli yeteneklerinizi ve özel güçlerinizi keşfedin. Doğuştan sahip olduğunuz hünerleri açığa çıkarın. Uluslararası çok satan yazarlardan Johanna Paungger ve Thomas Poppe, Batı Avrupa'nın Tirol dağları yerlilerinin nesillerdir uyguladığı, rakamların kadim sırlarını okurlarıyla paylaşıyor. Bu bilgiler ışığında doğum rakamlarınızın eşsiz anlamlarını keşfedecek ve hayatınızı dolu dolu yaşama fırsatı elde edeceksiniz. Doğum rakamlarınız bir kasanın şifresi gibidir, içindekileri ancak şifreyi çözdüğünüzde görebilirsiniz. Doğum rakamlarınızın gücünü rakamların renkleriyle birleştiren Şifre'nin renk çarkı, doğum tarihinizin gizemini çözmenizi sağlar. Dengeli bir hayat sürmenizi, fiziksel ve duygusal huzura kavuşmanızı, sağlıklı ilişkiler kurmanızı kolaylaştırır. Kısacası gündelik hayatınıza anlam katar. Numeroloji ve rakamsal gizemlerin ötesine geçen Şifre, daha tatmin edici, daha sağlıklı yaşamak için yepyeni bir başlangıç yapmanızı, eski yüklerinizden arınmanızı ve bu bilgileri günlük yaşamınızda uygulamanızı sağlar. "Kolay anlaşılır ve iyi düzenlenmiş bir metin, Holistik yaşama başlamak isteyen herkes için referans olacak niteliklere sahip." Napra Review "Basit ama derinden gelen ve gündelik hayata kolayca uygulanabilen tarihöncesi bir bilgelik... Anlatılanlar o kadar doğru ki kitabın özellikle benim için yazıldığını düşünmekten kendimi alamıyorum." -Perry Finkelstein, Bağımsız Yapımcı, World Harmony Unlimited-
  14,00  TL
 • Recep Yazıcıoğlu'nun Liderlik Sırları
  e-kitap

  Recep Yazıcıoğlu'nun Liderlik Sırları

  E-Kitap
  Recep Yazıcıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin valiliğe en genç yaşta atanan ilk valisi olarak tanınır. Onun memleketini ve milletini kalkındırmak için hiçbir ayrımcılığa prim vermeden yürüttüğü çalışmalar gerçekten hayranlık uyandırıcıdır. Gece gündüz demeden içindeki insan sevgisiyle didinip durmuş bir filozoftur o aslında. Halkının aczini, yoksulluğunu, cehaletini gidermek; hastalıklarını iyileştirmek için ne lazımsa araştıran ve bunları hayata geçirmek için elinden geleni yapan bir vatan aşığıdır. İşlerin Böyle gelmiş, böyle gider mantığı dışında da halkı mutlu edecek şekilde yürüyeceğini ispat etmiş bir kahramandır. Onun sıra dışı hayatını ciddi bir araştırma ile ve belgelere dayanarak ortaya koyan yazar, onu tanımış olmanın, sohbetlerindeki insanî atmosferi solumanın dingin tanıklığıyla anlatıyor Recep Yazıcıoğlunu. Görev yaptığı yerlerinden ayrılırken arkasında inanılmaz bir başarı hikâyesi bırakan Türkiyenin unutulmaz valisi Recep Yazıcıoğlunu liderlik yönleri ile inceleyen bu kitap, aynı şekilde başarılı olmak isteyen herkese de bir ışık tutuyor. Eminiz ki, okur bu kitapla Onu daha iyi tanıyarak gerçek değerini takdir edecek ve neden o kadar çok sevildiğini daha iyi anlayacaktır.
  4,90  TL
 • Bir Yudum Hayat NLP
  e-kitap

  Bir Yudum Hayat NLP

  E-Kitap
  Eğer bir yoldaysanız ve yol sizi istediğiniz yere götürmüyorsa, yanlış yoldasınız demektir. Yolunuzu değiştirmelisiniz. Eğer yanlış olduğunu bildiğiniz yolda ilerlemeye devam ederseniz, geri dönüşünüz çok daha zor olacaktır. Belki de geri dönemeyeceksiniz. Yaşam bir yoldur ve hepimiz bir şekilde bu yolda yürüyoruz. Eğer herhangi bir yolda yürüyorsanız, herhangi bir yere gidersiniz. Ama istediğiniz yolda yürüyorsanız, istediğiniz yere gidersiniz.
  9,90  TL
 • Hayatın 7S'si
  e-kitap

  Hayatın 7S'si

  E-Kitap
  Hayat'ı hayat yapan en önemli öğe nedir? Bir'den fazla mıdır? Hayat'da "olmazsa olmaz" tarzda olan şeyler nelerdir? Yaşam'la hayat arasındaki farklar nelerdir? Hayat sahibi bir varlık yaşam olmadan da var olmaya devam edebilir mi? Yukardaki sorulara cevap verirken aynı zamanda Hayat'ı bütünüyle 7 kelimeyle anlatan bir kitap. Bu yedi kelime Saygı, Sağlık, Sevgi; Siyaset, Saçmalık, Savaş, ve Son'dur.
  12,50  TL
 • Başarının Götürdüğü Yere Git
  e-kitap

  Başarının Götürdüğü Yere Git

  E-Kitap
  İnsanın yaşı kaç olursa olsun; gerek evde ebeveynleri, okulda öğretmenleri, iş yerinde yöneticileri; gerekse kişinin kendisi başarıyı telaffuz eder. Peki, nedir başarı? Nasıl ulaşılır? Gerçekte bir erdemlilik yolculuğu olması gereken hayatta başarının rolü nedir? Başarının yolu tek midir? Başarının götürdüğü yer hayallerdeki yer midir? Başarı için nelerden uzaklaşmak, nelere yaklaşmak gerekir? Bu kitapta başarının götürdüğü yere doğru bir erdemlilik yolculuğu yapacaksınız. Hayatı bir erdemlilik ve başarı yolculuğuna dönüştürmek size kalmış! Başarılı insanların ortak sırlarını öğrenmek istiyor musunuz? İçine bir göz atın! Klasik başarı anlayışını değiştirecek, insanları kendilerini gerçekleştirmeye teşvik edecek bir eser. -Erdinç Laçin- Bir kitap değil, bir eser ve başucu kitabı. Başarı hamurunun tasavvuf, felsefe, sosyoloji, psikoloji gibi evrensel katkılarla yoğrulduğu; başarıyı tanımlamak ve yaşamak isteyen her insanın yaşam kalitesine katkı sağlayacak bir hazine. - Nurcan Aksoy-
  6,90  TL