Avrupa E-Kitapları

Yayınevi/Marka
3 öğeden 1-3 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Avrupa Düşüncesinin Serüveni
  e-kitap

  Avrupa Düşüncesinin Serüveni

  E-Kitap
  Avrupa nasıl Avrupalaştı? Küçük Kent Devletlerinden (Polis) "Avrupa düşüncesi" ne giden bu uzun tarihsel birikim hangi özelliklerle karakterize edilebilir? Hangi önemli olaylar, hangi kişi ve kurumlar bu süreçte belirleyici bir rol üstlenmişlerdir? Bu kitapta Avrupa’yı ve Avrupalılığı yaratan düşüncelerin bir özetini okuyacağız.
  19,60  TL
 • Rus İmparatorluğu'nun Büyük Stratejisi 1650-1831
  e-kitap

  Rus İmparatorluğu'nun Büyük Stratejisi 1650-1831

  E-Kitap
  17. yüzyıl sonlarında dünya sahnesinde yeni bir siyasi güç ortaya çıktı: Rusya. Çar Deli Petro’nun hükümdarlığından itibaren Rus devleti, bir yüzyıl içinde Tuna nehrinden Asya steplerine, Baltık havzasından Karadeniz’e kadar uzanan bir imparatorluğa dönüştü. Peki bu geniş ve zorlu coğrafyada hakimiyet kurmanın sırrı neydi? Rus askeri ve siyasi tarihi uzmanı John P. LeDonne bu sorunun cevabını büyük strateji kavramıyla veriyor. Rus İmparatorluğu’nun coğrafi koşulları, idari yapısı, askeri konuşlandırması, ekonomik altyapısı, vasal sistemi, ihtişam kültü ve bütün bunların zaman içinde değişimi büyük stratejinin bileşenleri olarak inceleniyor. Kitap, Moskova’nın uzun vadeli yayılma politikasının tarihî analizi için en önemli kaynak niteliğinde.
  22,90  TL
 • Schetsen uit den Kaukasus De Aarde en Haar Volken
  e-kitap

  Schetsen uit den Kaukasus De Aarde en Haar Volken

  E-Kitap
  About PapersensePapersense Publications, working on penetration of e-book and spread of universal knowledge in this area, publishing e-books in different genres as literature, culture, art, science. Focusing on technology and practical nature of e-books, Papersense sees the format of the book as an opportunity for free expansion of book and as a chance to read more.Papersense, approaches a step closer to its readers by providing each book with a special design and edition. Easiness of access to this common heritage of humanity, written in different languages, is our greatest happiness.
  1,00  TL