Belgesel Filmleri

Yayınevi/Marka
30 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 2
 • '45 Ruhu

  '45 Ruhu

  Dvd
  Savaş senelerinde, İngiltere'de yükselen birlik ruhunun daha adil bir toplum yaratma isteğine dönüşmesini anlatan coşku dolu bir belgesel. Yönetmen Ken Loach, İngiltere'nin bölgesel ve ulusal arşivlerinden kullandığı görseller, ses kayıtları ve doğaçlama röportajlar ile politik ve sosyal açıdan zengin bir anlatım yaratıyor. The Spirit of '45 / '45 Ruhu, Birleşik Krallıklar'ın, etkisini senelerce koruyan ve günümüzde de tekrar keşfedilebilecek, bozulmamış bir beraberlik ruhuna sahip olduğu bir dönemi aydınlatmayı ve kutlamayı amaçlıyor.
  Temin Edilemiyor
 • Benim Cici Silahım

  Benim Cici Silahım

  Dvd
  "Benim Cici Silahım" ödüllü sinemacı Michael Moore'un bir öz eleştirisi, 11 Eylül ve sonrasına ışık tutan, olağanüstü cesur bir çalışma... ABD'nin başlıca toplumsal hiciv ve belgesel ustalarından biri olan Moore, bu düzen karşıtı yapımıyla, vatanseverliğin ön planda olduğu bugünlerde, Amerikan halkının sormaya cesaret edemediği bir soruyu gündeme getiriyor: "Acaba biz silah delisi bir toplum muyuz; yoksa sadece deli miyiz?" Moore, kendine has çekiciliği ve keskin bir zekanın ürünü olan üslubuyla, Amerika'nın kalbine doğru zorlu bir yolculuğa koyuluyor. Bu yolculuğun amacı, ülkedeki mutluluk arayışının muazzam boyutlara varmış bir şiddetle neden böylesine iç içe olduğunu keşfetmek. Moore'un cüretkar ve sinema formatındaki bu belgeseli 46 yıl sonra ilk kez Cannes Film Festivali'nde yarışmaya layık görülen bir belgesel olması açısından da dikkat çekici. Mizah ile trajediyi özenle harmanlayan bu film, daha önce hiç görülmemiş ve hayret verici sahneleriyle izleyiciyi ciddi biçimde sarsacak özellikleri taşıyor.
  Temin Edilemiyor
 • Son Naziler

  Son Naziler

  Dvd
  Savaş Suçlusu Naziler Adalet İçin Aranıyor! Doktor Ölüm adıyla bilinen ve kurbanlarını vahşi yöntemlerle öldüren Aribert Heim, 1400 masum insanı katleden Sandor Kepiro, geçmişteki suçlarını hatırlayamayacak kadar yaşlandığını iddia eden 96 yaşındaki Milivoj Asner işledikleri insanlık suçlarının bedelini ödeyecekler mi? İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra başka ülkelere kaçan Nazilerin hayatları, kararları ve suçları tarihe karışmak üzere. Son yıllarını yaşayan birkaç savaş suçlusu için yaptıklarının hesabını geç de olsa vermenin zamanı geldi. Tüm dünya tarafından aranan savaş suçlularının takibini çerecen 3 bölümlük bu belgeselde, gerçeğin peşini bırakmamaya kararlı Nazi Avcısı Efraim Zuroff'un takibini izlerken tüyleriniz ürperecek ve tarihin ölüm kokan acımasız yıllarına tanıklık edeceksiniz.
  Temin Edilemiyor
 • Saroyan Ülkesi

  Saroyan Ülkesi

  Dvd
  William Saroyan’ın Anadolu yolculuğu sizi yakın tarihin yaşanmışlıklarına ortak olmaya davet ediyor. Yazar William Saroyan sürgün bir Ermeni ailenin çocuğu olarak 1908’de ABD’de doğar. Kendisini her zaman Ermeni, Amerikalı ve Bitlistsi (Ermenice:Bitlisli) olarak tanımlar. 1964’te uzun bir Anadolu yolculuğuna çıkar. ‘Saroyan Ülkesi’, gerek yol arkadaşlarının tanıklıklıkları gerekse Saroyan’ın kendi anıları ve hikâyeleri aracılığıyla yazarın öfkesini, tutkusunu, özlemini, empati yetisini ve insan sevgisini sergilemektedir. 49 yıl sonra Saroyan’ın yolculuğunun izinde, atalarının peşinden giden bir adamın kendisini keşfedişine tanıklık ederiz.
  Temin Edilemiyor
 • Amazon 3D

  Amazon 3D

  Basoynat Dvd
  Büyük maceraya hazır olun!İnsan elinde büyümüş sevimli kapuçin maymunu Saï, içinde olduğu uçak fırtınada düşünce balta girmemiş Amazon ormanlarında kaybolur. Doğanın karşısına çıkaracağı tuzaklara ve çok tehlikeli hayvanlara karşı tamamen hazırlıksızdır. Hayatta kalabilmek için kendine benzeyen maymunları bulması gerektiğini anlayan Saï ormanın tehlikelerini keşfederken, seyirci de ormanın derinliklerinde bin bir çeşit amazon canlısının üç boyutlu görüntüleriyle inanılmaz bir yolculuğa çıkacaktır. Beyaz Gezegen'in yapımcılarının elinden çıkan ve Ultra HD kamerayla çekilen yapım beş yılda tamamlandı. Amazonia'nın sürükleyici hikayesi çocuklara ve ailelere heyecan dolu eşsiz bir macera vaat ediyor.
  Temin Edilemiyor
 • Düşlerin ve Çılgınlığın Krallığı

  Düşlerin ve Çılgınlığın Krallığı

  Dvd
  Size RUHLARIN KAÇIŞI ve KOMŞUM TOTORO’yu Getiren Deha MİYAZAKİ ve Stüdyosu GHIBLI’ye İçten BirBakış! “Noel Baba’’nın atölyesine giriş izni almak gibi. Burada yapılan şey sihir.” - VARIETY Animasyonlarıyla her nesilden insanı büyülemeyi başarmış Stüdyo Ghibli’nin kapılarını aralamaya ne dersiniz? Dünyanın en saygı duyulan animasyon ustaları Hayao Miyazaki ve Isao Takahata’nın kurduğu Stüdyo Ghibli bu sefer son yapımları esnasında çekilen bu belgesel ile adeta sihir üreten bu stüdyonun mutfağına inme şansı elde ediyoruz. Bu süreç içerisinde de Miyazaki ve Takahata arasındaki arkadaşlık ve ortaklığa tanık olurken bir yandan da Miyazaki’nin bir masal kahramanından ziyade gerçek ve oldukça etkileyici bir insan olduğunu göreceksiniz
  Temin Edilemiyor
 • Cobain

  Cobain

  Dvd
  Tüm zamanların en yenilikçi ve samimi belgeseli olmakla övülen filmde, ünlü müzik ikonu Kurt Cobain’in portresini daha önce hiç görmediğiniz bütünlükte izleyeceksiniz. Akademi Ödülü® adaylığı* bulunan Brett Morgen, Cobain’in kişisel sanat ve müzik arşivini, daha önce hiç yayınlanmamış görüntüler, animasyonlar, ailesi ve yakın arkadaşlarıyla olan röportajlarla harmanlayarak sizlerle buluşturuyor.  Yaratıcılığıyla takdir toplayan filmde, Kurt Cobain’in çocuk yaşlarından itibaren detaylı bir portre sunuluyor.
  Temin Edilemiyor
 • Steve Jobs: Bilgisayarın İçindeki Adam

  Steve Jobs: Bilgisayarın İçindeki Adam

  Dvd
  IPhone’un yaratıcısı olarak tanıdığımız, ölümüyle tüm dünyayı yasa boğan, siyah boğazlı kazağı ve mavi kot pantolonuyla akıllara kazınan Steve Jobs aslında kimdi? Oscar® ödüllü yönetmen Alex Gibney, Jobs’un saygıdeğer ve alışılmışın dışındaki dehasının sınavını en iğneleyici tarzda veriyor. Jobs’u ona en yakın kişilerin ağzından son derece samimi bir şekilde dinliyoruz. Bu film, Silikon Vadisi’nin bugünlere geliş hikayesini, Jobs’un mirasını ve insanın bilgisayarla olan ilişkisini gözler önüne seriyor.
  Temin Edilemiyor
 • Ben Ali

  Ben Ali

  Dvd
  Efsanenin ardındaki adama içten ve keyifli bir bakış; Ali’yi hiç böyle görmedik. “Ben Ali”, Ali’nin kızları, oğlu, eski eşi ve kardeşiyle yapılan dokunaklı röportajların yanı sıra, kişisel ses kayıt arşivini de sizlerle buluşturan benzersiz bir belgesel. Ali’yi ailesinin, yakın arkadaşlarının ve Mike Tyson, George Foreman ve Gene Kilroy gibi boks dünyasının efsane isimlerinden dinleyeceksiniz. Dövüşçü kimliğinin yanı sıra aynı zamanda sevgili, kardeş ve baba olan Ali’nin en yakınları tarafından anlatılan sıra dışı hikâyesi…
  Temin Edilemiyor
 • Dünyada 20.000 Gün

  Dünyada 20.000 Gün

  Dvd
  Nick Cave ile unutulmaz bir müzik şölenine hazır mısınız?40 yıldır müzik yapan şarkıcı, söz yazarı ve besteci Nick Cave'in bir efsane olduğu kesin! Dahası, o bir kültür ikonu, senarist ve tarihin en ilginç sanatçılardan birisi. Iain Forsyth - Jane Pollard ikilisinin bu ilk uzun metrajlı filmi bizi, Nick Cave'in alametifarikasına şahit olmamız için yaşamındaki 20.000. günü izlemeye davet ediyor.Cave'in sözlerini yazdığı ve ilk melodilerini oluşturduğu bestelerini nasıl canlı bir şova dönüştürdüğüne şahitlik ettiğimiz filmde; sanatçının Kylie Minogue, Warren Ellis ve Ray Winstone gibi isimlerle yaşadığı anlardan samimi ve şık kesitler izliyoruz.33. İstanbul Film Festivali'nden FIPRESCI Ödülü kazanan film, Sundance Film Festivali'nden de En İyi Yönetmen ve En İyi Kurgu ödülleri ile dönmüştü.
  Temin Edilemiyor
 • Sinemanın Hikayesi

  Sinemanın Hikayesi

  Dvd
  Sinema Tarihi Üzerine Bugüne Kadar Yapılmış En Kapsamlı Belgesel Dünya sinemasında ilerlemeyi sağlayan asıl güç her zaman yaratıcılık olmuştur. Ödüllü yönetmen Mark Cousins tarafından yazılıp yönetilen Sinemanın Hikayesi, dünden bugüne dünya sinemasının geçirdiği evreleri, değişimleri ve yaratıcılık sürecini ele alıyor ve izleyiciye adeta sinema tarihi kitaplarının filme çekilmiş bir versiyonunu sunuyor. 4 kıtada sinema tarihinin 110 yılını, binlerce filmi kapsayan ve çekim süreci 6 yılı aşan bu devasa çalışma yönetmenlerin birbirlerinden ve tarih boyunca yer almış önemli olaylardan nasıl etkilendiklerini anlatıyor. Belgesel bugüne kadar çekilmiş en muhteşem filmlere yer verirken adeta bir yol gösterici niteliği taşıyor. Sinemanın gelişimine ithaf edilen bir "aşk mektubu" niteliğindeki bu film için Cousins, Hollywood'dan Mumbai'ye, Hitchcock'un Londra'sından Pather Panchali'nin çekildiği Hindistan kasabasına kadar sinema tarihinde önemli yer edinmiş birçok mekan geziyor. Başlangıcından yola çıkarak izleyiciyi sinemanın dev, multi-milyarlık bir dijital endüstriye dönüşme serüvenine tanık ediyor. Bu olağanüstü çalışma, Bernardo Bertolucci, Stanley Donen, Gus Van Sant, Lars Von Trier, Claire Denis, Martin Scorsese, Baz Luhrman, Alexander Sokurov, Ken Loach, Jane Campion, Abbas Kiarostami ve Claudia Cardinale gibi efsanevi sinemacılar ve aktörlerle yapılmış röportajlara da yer vererek izleyiciyi sinema dilindeki teknik ve artistik değişimlerle ilgili eşsiz bilgilerle donatıyor. Aklımızdaki sinema tarihi haritasını yeniden çizmenin vakti geldi. Dünya sinema tarihini bütünüyle gözler önüne seren 15 saatlik bu görkemli çalışma sinema adına koleksiyonunuzun en değerli parçası haline gelecek!
  Temin Edilemiyor
 • Fransız Devrimi

  Fransız Devrimi

  Dvd
  Disk 1 : Aydınlanma Çağı, Bir Robet Enrico filmi Aydınlanma Çağı: 1788 yılından 10 Ağustos 1792 tarihine kadar yaşanan olayları ve Kral XVI. Louis’in  hapse atılışını işleyen destansı bir film. Bastille Hapishanesi’nin ele geçirilişi,  halk meclisinin kabul ettiği Jeu de Paume yemini, İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirisi’nin ilanı ve Fransa’nın Ulusal Marşı’nın (La Marseillaise) doğuşu bu filmde çarpıcı bir biçimde işlenmiştir. Unutulmamalıdır ki, 1789 ve 1792 yılları arasında boy gösteren Aydınlanma Çağı, kanlı ve azap verici fakat bir o kadar da isyanı ve özgürlük arayışını körükleyen olaylara tanıklık etmiştir. Disk 2 : Korkunç Yıllar, Bir Richard T. Heffron filmi İkinci film: Korkunç Yıllar. Yönetmen: Richard T. Heffron. 1794 yılına kadar olan olayları anlatan film; dolayısıyla 16.Louis’nin, Marie Antoinette’in, Gerorges Jacques Danton’un ve Camille  Desmoulins’in idamını da konu alıyor. Valmy Zaferi’nden 16.Louis’nin idamına,  1.Cumhuriyet’in ilanından Marat cinayetine kadar dönemin bütün olaylarını içinde barındıran çarpıcı bir film! Korkunç Yıllar, aynı zamanda, Robespierre, Danton ve Desmoulins gibi isimlerin çatışmalarını da gözler önüne seriyor.
  Temin Edilemiyor
 • Cobain

  Cobain

  Blu-Ray
  Tüm zamanların en yenilikçi ve samimi belgeseli olmakla övülen filmde, ünlü müzik ikonu Kurt Cobain’in portresini daha önce hiç görmediğiniz bütünlükte izleyeceksiniz. Akademi Ödülü® adaylığı* bulunan Brett Morgen, Cobain’in kişisel sanat ve müzik arşivini, daha önce hiç yayınlanmamış görüntüler, animasyonlar, ailesi ve yakın arkadaşlarıyla olan röportajlarla harmanlayarak sizlerle buluşturuyor.  Yaratıcılığıyla takdir toplayan filmde, Kurt Cobain’in çocuk yaşlarından itibaren detaylı bir portre sunuluyor.
  Temin Edilemiyor
 • Meydan

  Meydan

  Dvd
  Son iki buçuk yıldır Mısır Devrimi bitmeyen bir karmaşa olarak sürüyor. Haberlerde yalnızca en kanlı çatışmaları, seçimleri veya milyonların yürüyüş görüntülerini seyrediyoruz."Meydan",haberlerin ötesine geçip izleyiciyle meydandakilerin bireysel hikayelerini ve duygusal dramlarını paylaşan bir deneyim.Haklarının ve özgürlüklerinin peşinde koşan,bu uğurda pek çok farklı güçle mücadele eden genç insanların ilham verici hikayeleri. Özel Seçenekler; -Filmin Fragmanı
  Temin Edilemiyor
 • Justin Bieber's Believe

  Justin Bieber's Believe

  Dvd
  Belgesel türündeki yapıtın başkarakteri henüz bir çocukken dünya çapında bir hayran kitlesi elde etmeyi başaran Justin Bieber'ın başarı hikayesinin göze çarpan noktalarını ve ardında yatan ayrıntılarını konu ediniyor. Kimse tarafından tanınmayan sıradan bir gençten, dünyanın her noktasında hayranları olan bir pop yıldızına dönüşen Justin Bieber, 'Belieber' adı verilen bir akıma dahi sahip olan bir yıldız. Bu filmle birlikte genç adamın hayatına, sahne şovlarına ve sahne arkasından sunulan hikayelerine tanık oluyoruz.
  Temin Edilemiyor
 • Muhammed Ali: Büyük Kavga

  Muhammed Ali: Büyük Kavga

  Dvd
  Bazı Kavgalar Ring Kavgasından Daha Önemlidir.Bu yüzyılın en önemli sporcularından Muhammed Ali, kariyeri boyunca zorlu maçların yanı sıra başka türden yükleri de göğüsleme mücadelesi verdi. En büyük mücadelerinden biri ise Amerikan hükümetiyle arasında yaşanan sorunları çözüme ulaştırma aşamasında ortaya çıkar. Daha önce de hayatı birçok kez beyazperdeye aktarılan efsanevi boksör Muhammed Ali, bu kez Oscar adaylığı bulunan yönetmen Stephen Frears'ın gözünden karşımızda.
  Temin Edilemiyor