Belgesel Filmleri

Yayınevi/Marka
30 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 2
 • '45 Ruhu

  '45 Ruhu

  Dvd
  Savaş senelerinde, İngiltere'de yükselen birlik ruhunun daha adil bir toplum yaratma isteğine dönüşmesini anlatan coşku dolu bir belgesel. Yönetmen Ken Loach, İngiltere'nin bölgesel ve ulusal arşivlerinden kullandığı görseller, ses kayıtları ve doğaçlama röportajlar ile politik ve sosyal açıdan zengin bir anlatım yaratıyor. The Spirit of '45 / '45 Ruhu, Birleşik Krallıklar'ın, etkisini senelerce koruyan ve günümüzde de tekrar keşfedilebilecek, bozulmamış bir beraberlik ruhuna sahip olduğu bir dönemi aydınlatmayı ve kutlamayı amaçlıyor.
  9,99  TL
 • Benim Cici Silahım

  Benim Cici Silahım

  Dvd
  "Benim Cici Silahım" ödüllü sinemacı Michael Moore'un bir öz eleştirisi, 11 Eylül ve sonrasına ışık tutan, olağanüstü cesur bir çalışma... ABD'nin başlıca toplumsal hiciv ve belgesel ustalarından biri olan Moore, bu düzen karşıtı yapımıyla, vatanseverliğin ön planda olduğu bugünlerde, Amerikan halkının sormaya cesaret edemediği bir soruyu gündeme getiriyor: "Acaba biz silah delisi bir toplum muyuz; yoksa sadece deli miyiz?" Moore, kendine has çekiciliği ve keskin bir zekanın ürünü olan üslubuyla, Amerika'nın kalbine doğru zorlu bir yolculuğa koyuluyor. Bu yolculuğun amacı, ülkedeki mutluluk arayışının muazzam boyutlara varmış bir şiddetle neden böylesine iç içe olduğunu keşfetmek. Moore'un cüretkar ve sinema formatındaki bu belgeseli 46 yıl sonra ilk kez Cannes Film Festivali'nde yarışmaya layık görülen bir belgesel olması açısından da dikkat çekici. Mizah ile trajediyi özenle harmanlayan bu film, daha önce hiç görülmemiş ve hayret verici sahneleriyle izleyiciyi ciddi biçimde sarsacak özellikleri taşıyor.
  10,99  TL
 • Amazon 3D

  Amazon 3D

  Basoynat Dvd
  Büyük maceraya hazır olun!İnsan elinde büyümüş sevimli kapuçin maymunu Saï, içinde olduğu uçak fırtınada düşünce balta girmemiş Amazon ormanlarında kaybolur. Doğanın karşısına çıkaracağı tuzaklara ve çok tehlikeli hayvanlara karşı tamamen hazırlıksızdır. Hayatta kalabilmek için kendine benzeyen maymunları bulması gerektiğini anlayan Saï ormanın tehlikelerini keşfederken, seyirci de ormanın derinliklerinde bin bir çeşit amazon canlısının üç boyutlu görüntüleriyle inanılmaz bir yolculuğa çıkacaktır. Beyaz Gezegen'in yapımcılarının elinden çıkan ve Ultra HD kamerayla çekilen yapım beş yılda tamamlandı. Amazonia'nın sürükleyici hikayesi çocuklara ve ailelere heyecan dolu eşsiz bir macera vaat ediyor.
  12,99  TL
 • Düşlerin ve Çılgınlığın Krallığı

  Düşlerin ve Çılgınlığın Krallığı

  Dvd
  Size RUHLARIN KAÇIŞI ve KOMŞUM TOTORO’yu Getiren Deha MİYAZAKİ ve Stüdyosu GHIBLI’ye İçten BirBakış! “Noel Baba’’nın atölyesine giriş izni almak gibi. Burada yapılan şey sihir.” - VARIETY Animasyonlarıyla her nesilden insanı büyülemeyi başarmış Stüdyo Ghibli’nin kapılarını aralamaya ne dersiniz? Dünyanın en saygı duyulan animasyon ustaları Hayao Miyazaki ve Isao Takahata’nın kurduğu Stüdyo Ghibli bu sefer son yapımları esnasında çekilen bu belgesel ile adeta sihir üreten bu stüdyonun mutfağına inme şansı elde ediyoruz. Bu süreç içerisinde de Miyazaki ve Takahata arasındaki arkadaşlık ve ortaklığa tanık olurken bir yandan da Miyazaki’nin bir masal kahramanından ziyade gerçek ve oldukça etkileyici bir insan olduğunu göreceksiniz
  24,99  TL
 • Steve Jobs: Bilgisayarın İçindeki Adam

  Steve Jobs: Bilgisayarın İçindeki Adam

  Dvd
  IPhone’un yaratıcısı olarak tanıdığımız, ölümüyle tüm dünyayı yasa boğan, siyah boğazlı kazağı ve mavi kot pantolonuyla akıllara kazınan Steve Jobs aslında kimdi? Oscar® ödüllü yönetmen Alex Gibney, Jobs’un saygıdeğer ve alışılmışın dışındaki dehasının sınavını en iğneleyici tarzda veriyor. Jobs’u ona en yakın kişilerin ağzından son derece samimi bir şekilde dinliyoruz. Bu film, Silikon Vadisi’nin bugünlere geliş hikayesini, Jobs’un mirasını ve insanın bilgisayarla olan ilişkisini gözler önüne seriyor.
  29,99  TL
 • Ben Ali

  Dvd
  Efsanenin ardındaki adama içten ve keyifli bir bakış; Ali’yi hiç böyle görmedik. “Ben Ali”, Ali’nin kızları, oğlu, eski eşi ve kardeşiyle yapılan dokunaklı röportajların yanı sıra, kişisel ses kayıt arşivini de sizlerle buluşturan benzersiz bir belgesel. Ali’yi ailesinin, yakın arkadaşlarının ve Mike Tyson, George Foreman ve Gene Kilroy gibi boks dünyasının efsane isimlerinden dinleyeceksiniz. Dövüşçü kimliğinin yanı sıra aynı zamanda sevgili, kardeş ve baba olan Ali’nin en yakınları tarafından anlatılan sıra dışı hikâyesi…
  21,24  TL24,99  TL
 • Fransız Devrimi

  Fransız Devrimi

  Dvd
  Disk 1 : Aydınlanma Çağı, Bir Robet Enrico filmi Aydınlanma Çağı: 1788 yılından 10 Ağustos 1792 tarihine kadar yaşanan olayları ve Kral XVI. Louis’in  hapse atılışını işleyen destansı bir film. Bastille Hapishanesi’nin ele geçirilişi,  halk meclisinin kabul ettiği Jeu de Paume yemini, İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirisi’nin ilanı ve Fransa’nın Ulusal Marşı’nın (La Marseillaise) doğuşu bu filmde çarpıcı bir biçimde işlenmiştir. Unutulmamalıdır ki, 1789 ve 1792 yılları arasında boy gösteren Aydınlanma Çağı, kanlı ve azap verici fakat bir o kadar da isyanı ve özgürlük arayışını körükleyen olaylara tanıklık etmiştir. Disk 2 : Korkunç Yıllar, Bir Richard T. Heffron filmi İkinci film: Korkunç Yıllar. Yönetmen: Richard T. Heffron. 1794 yılına kadar olan olayları anlatan film; dolayısıyla 16.Louis’nin, Marie Antoinette’in, Gerorges Jacques Danton’un ve Camille  Desmoulins’in idamını da konu alıyor. Valmy Zaferi’nden 16.Louis’nin idamına,  1.Cumhuriyet’in ilanından Marat cinayetine kadar dönemin bütün olaylarını içinde barındıran çarpıcı bir film! Korkunç Yıllar, aynı zamanda, Robespierre, Danton ve Desmoulins gibi isimlerin çatışmalarını da gözler önüne seriyor.
  24,99  TL
 • Cobain

  Cobain

  Blu-Ray
  Tüm zamanların en yenilikçi ve samimi belgeseli olmakla övülen filmde, ünlü müzik ikonu Kurt Cobain’in portresini daha önce hiç görmediğiniz bütünlükte izleyeceksiniz. Akademi Ödülü® adaylığı* bulunan Brett Morgen, Cobain’in kişisel sanat ve müzik arşivini, daha önce hiç yayınlanmamış görüntüler, animasyonlar, ailesi ve yakın arkadaşlarıyla olan röportajlarla harmanlayarak sizlerle buluşturuyor.  Yaratıcılığıyla takdir toplayan filmde, Kurt Cobain’in çocuk yaşlarından itibaren detaylı bir portre sunuluyor.
  39,99  TL
 • Meydan

  Dvd
  Son iki buçuk yıldır Mısır Devrimi bitmeyen bir karmaşa olarak sürüyor. Haberlerde yalnızca en kanlı çatışmaları, seçimleri veya milyonların yürüyüş görüntülerini seyrediyoruz."Meydan",haberlerin ötesine geçip izleyiciyle meydandakilerin bireysel hikayelerini ve duygusal dramlarını paylaşan bir deneyim.Haklarının ve özgürlüklerinin peşinde koşan,bu uğurda pek çok farklı güçle mücadele eden genç insanların ilham verici hikayeleri. Özel Seçenekler; -Filmin Fragmanı
  24,75  TL27,50  TL
 • Justin Bieber's Believe

  Justin Bieber's Believe

  Dvd
  Belgesel türündeki yapıtın başkarakteri henüz bir çocukken dünya çapında bir hayran kitlesi elde etmeyi başaran Justin Bieber'ın başarı hikayesinin göze çarpan noktalarını ve ardında yatan ayrıntılarını konu ediniyor. Kimse tarafından tanınmayan sıradan bir gençten, dünyanın her noktasında hayranları olan bir pop yıldızına dönüşen Justin Bieber, 'Belieber' adı verilen bir akıma dahi sahip olan bir yıldız. Bu filmle birlikte genç adamın hayatına, sahne şovlarına ve sahne arkasından sunulan hikayelerine tanık oluyoruz.
  24,99  TL
 • Muhammed Ali: Büyük Kavga

  Muhammed Ali: Büyük Kavga

  Dvd
  Bazı Kavgalar Ring Kavgasından Daha Önemlidir.Bu yüzyılın en önemli sporcularından Muhammed Ali, kariyeri boyunca zorlu maçların yanı sıra başka türden yükleri de göğüsleme mücadelesi verdi. En büyük mücadelerinden biri ise Amerikan hükümetiyle arasında yaşanan sorunları çözüme ulaştırma aşamasında ortaya çıkar. Daha önce de hayatı birçok kez beyazperdeye aktarılan efsanevi boksör Muhammed Ali, bu kez Oscar adaylığı bulunan yönetmen Stephen Frears'ın gözünden karşımızda.
  24,99  TL
 • Ben Ali

  Ben Ali

  Basoynat Dvd
  Efsanenin ardındaki adama içten ve keyifli bir bakış; Ali’yi hiç böyle görmedik. “Ben Ali”, Ali’nin kızları, oğlu, eski eşi ve kardeşiyle yapılan dokunaklı röportajların yanı sıra, kişisel ses kayıt arşivini de sizlerle buluşturan benzersiz bir belgesel. Ali’yi ailesinin, yakın arkadaşlarının ve Mike Tyson, George Foreman ve Gene Kilroy gibi boks dünyasının efsane isimlerinden dinleyeceksiniz. Dövüşçü kimliğinin yanı sıra aynı zamanda sevgili, kardeş ve baba olan Ali’nin en yakınları tarafından anlatılan sıra dışı hikâyesi…
  14,99  TL
 • Safari Macerası 3D

  Safari Macerası 3D

  Dvd
  Safari Macerası 3D, sizi üçüncü boyutta gerçek zamanlı mükemmel bir maceraya davet ediyor. Namibya’nın Pasifik kıyılarından Kilimanjaro’nun zirvesine uzanan bu yolculukta koltuklarınızda kıpırdayamayacaksınız. Üflemeli ateşle çalışan balonla, rehberlerimiz Kevin ve Mara ile buluşacağımız Namibya’ya gidecek ve oradan aslanların, fillerin, su aygırlarının, gergedanların ve leoparların dünyasına gireceğiz.
  24,99  TL
 • Hayatın Kendisi

  Hayatın Kendisi

  Dvd
  TARİHİN EN ÜNLÜ FİLM ELEŞTİRMENİ ROGERT EBERT’İN SİNEMADAN DAHA FAZLA SEVDİĞİ TEK ŞEY Kariyerine 25 yaşında Chicago Sun-Times’ta başlayan, film eleştirmenliğinin ciddiye alınması ve kurumsallaşmasında öncü bir rol üstlenen, bütün eleştirmenlerin kullanacağı bir yöntem olacak yıldız sisteminin yaratıcısı Ebert’ın son yıllarında blog’unda kaleme aldığı otobiyografisi, “Life Itself: A Memoir” adıyla kitaplaşmıştı. Bu kitaptan yola çıkan film, Roger Ebert’in sinema tarihinin yarısına yayılan serüvenine odaklanıyor.
  24,99  TL
 • Manny

  Manny

  Dvd
  8 KEZ DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN MANNY’NİN HİÇ ANLATILMAMIŞ ÖYKÜSÜ AKADEMİ ÖDÜLÜ® ADAYI LIAM NEESON ANLATIYOR Ailesini geçindirmek için dövüşen yoksul gençten halkının yaşam koşullarını iyileştirmek için usanmadan çalışan kongre üyesine, “Manny” dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük dövüşçü olan Filipinli boksör Manny Pacquiao’nun zaferlerini ve çektiği sıkıntıları gözler önüne seriyor. Ryan Moore ve Akademi Ödüllü®* Leon Gast (Kelebek Gibi Uçar Arı Gibi Sokarım) tarafından yönetilen belgeseli Liam Neeson seslendiriyor.
  24,99  TL
 • Citizen Four

  Citizen Four

  Dvd
  En İyi Belgesel Dalında Oscar ödülü dahil 40’ın üzerinde ödül! CIA analizcisi Snowden’ın, Amerika’nın Karanlık Yüzünü Su Üzerine Çıkardığı Olay Belgesel! 21. yüzyılın en önemli filmlerinden biri olarak gösterilen CITIZENFOUR bir belgeselden ziyade gerçek hayattan fırlayan bir gerilim filmi. Belgeselci ve gazeteci Laura Poitras ve gazeteci Glenn Greenwald, “CITIZENFOUR” takma adını kullanan Edward Snowden’la Hong Kong’da buluşuyor. Üst düzey CIA analizcisi Snowden, Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı’nın özel hayatın gizliliğini hukuk dışı yollarla ihlal ettiğini kanıtlayan gizli belgeleri kameralar önünde gazetecilere teslim ediyor. Poitras ve Greenwald, Snowden’ın tarihi kararıyla hayatını sonsuza dek değiştirecek bu fedakârca eylemini gözlemliyor.  
  24,99  TL