Bilim-Kurgu Filmleri

Yayınevi/Marka
76 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 5
 • Matrix Reloaded

  Matrix Reloaded

  Dvd
  Her yer sentineller doludur. Smith klonlanarak çoğalmaktadır. Neo ise uçmaktadır… Ama belki de inanılmaz yeni güçlere sahip Seçilmiş Kişi bile makinaların ilerleyişini durduramayacaktır. Neo, Morpheus, Trinity, Matrix Üçlemesi'nin ikinci bölümü için tekrar biraradalar ve klonlanan geliştirilmiş ve insanlığın son kalesine saldıran düşmanlara karşı yeni müttefiklerle beraberler. Ve aynı zamanda duyguları sarsan, kalbin derinliklerine inen ve film yapımcılığının yarınlarını şekillendiren Wachowski Kardeşler ve yapımcı Joel Silver da yine burada. Matrix nedir? Bu soru hala tümüyle yanıtlanmadı. Ve şimdi de bizi başka bir soruya götürüyor: Matrix'i kim yarattı? Yanıtlar cesur gerçeklerle dolu dünyalara ve ilk günden başlayarak Revolutions'a uzanan bir kadere sürüklüyor.
  5,00  TL
 • Terminatör 2 Mahşer Günü

  Terminatör 2 Mahşer Günü

  Blu-Ray
  Sarah Connor'ın (Linda Hamilton) Skynet tarafından gelecekten gönderilen Terminator'ün elinden kurtulmasından on yıl kadar sonra bu kez T-1000 (Robert Patrick) modeli yeni birTerminator, insan direnişçilerin gelecekteki lideri ve Sarah'nın oğlu John Connor'ı hedef alır. Ölümcül T-1000, kendini istediği şekle sokabildiği için yok edilmesi neredeyse imkansız bir düşmandır. İnsanlığın geri kalanını yok etmekle görevlendirilen Terminator'lerin varlığından haberdar tek insan olan Sarah ise bir akıl hastanesine kapatılmıştır. Direnişçiler geçmişe T-800 modeli (Arnold Schwarzenegger) bir Terminator göndermeyi başarırlar. T-800'ün görevi, Sarah'yı akıl hastanesinden kaçırmak ve John'u T-1000'den korumaktır. Özgürlüğüne kavuşan ve yanına T-800 ile John'u da alan Sarah'nın tek amacı, gelecekte dünyayı kontrolü altına alacak bir yapay zeka sistemini geliştirecek olan Cyberdyne firmasının en önemli bilim adamlarından Miles Dyson'ı, gelecekteki felaketleri önlemek için keşiflerini yok etmeye ikna etmektir.
  34,99  TL
 • Bulut Atlası

  Bulut Atlası

  Dvd
  Matrix serisinin yaratıcılarından Wachowski kardeşler ile Koş Lola Koş ve Koku filmlerinin yönetmeni Tom Tykwer'den görkemli ve etkileyici bir film! David Mitchell'in romanından uyarlanan, baştan sona aksiyon, gizem ve romantizmin hakim olduğu Bulut Atlası, geçmişten günümüze, günümüzden geleceğe farklı hayatların birbirini nasıl etkilediğini anlatıyor.
  21,55  TL
 • Yarının Sınırında

  Yarının Sınırında

  Dvd
  Yaşa. Öl. Tekrar Et.Yakın gelecekte dünyadaki hiçbir askeri gücün yenemeyeceği uzaylı bir ırk Dünya´ya saldırır. Binbaşı William Cage (Tom Cruise) intihar sayılabilecek bu savaş görevine gayri resmi olarak atanmıştır. Birkaç dakika içinde öldürülür ve hemen ardından kendisini açıklanamaz bir zaman döngüsünün içinde bulur. Cage, her çarpışmada artan becerisiyle düşmanlarını alt edebilecek midir?
  24,99  TL
 • Maymunlar Cehennemi Şafak Vakti

  Maymunlar Cehennemi Şafak Vakti

  Dvd
  İnsanlığın Anlamsızlaştığı Bir Dünyaya Hoşgeldiniz!Gary Oldman, Andy Serkis, Jason Clarke ve Keri Russell Maymunlar Cehennemi'nin gerilim dolu bu yeni bölümünde başrolleri paylaşıyor. Yıl 2026, insanoğlunun soyu, ölümcül bir virüs yüzünden tükenmek üzeredir. Kurtulmayı başarmış bir grup, çaresizlik içerisinde yeni bir güç kaynağı aramaktayken San Francisco yakınlarındaki ormanlara girdiğinde, Caesar önderliğindeki, inanılmaz derecede gelişmiş bir maymun topluluğuna rastlarlar. Bu iki tür, aralarında oldukça hassas bir barış anlaşması oluşturur ancak çekişmelerin başlamasıyla gruplar kendilerini, hiçbir şeyden sakınmayacakları bir savaşa doğru ilerlerken bulur.
  24,99  TL
 • Pi

  Pi

  Dvd
  Bir matematik dehası olan Max sorunlu bir kişiliğe sahiptir ve insan hayatının belki de en önemli buluşuna ulaşmak üzeredir. Son on yıl boyunca sayısal olarak tabiatın bir kodlanma sistemine sahip olduğunu keşfetmiş fakat bunu çözmeyi başaramamıştır. Her şey ama her şey onu bir tek sonuca götürmektedir. Ulaştığı sonuç onu daha büyük kargaşaya bunun da ötesinde problemin merkezi olarak kendine yöneltmektedir. Bildiği sır için belki de insanlar birbirlerini bile öldüreceklerdir. Bunu herkesten saklamalıdır. Max, zincirin ilk halkası olan kodu kırmayı deneyerek bu riski yok etmeye karar verir. 1. Matematik tabiatın dilidir. 2. Etrafımızdaki tüm varlıklar ve olaylar rakamlarla anlatılabilir. 3. Eğer herhangi bir sistemi grafiklerle anlatırsanız, şekiller ortaya çıkar. 4. Doğanın her yanında şekiller vardır. Yönetmen ve senarist Darren Aronofsky’nin küçük bütçeli, bir gerilim bilim kurgu ile karşımıza çıkıyor. Birçok fantezi filmdeki gibi mistik düşünceleri yansıtan film bunun yanında filmin kahramanının da neden bir Mesih yaklaşımı ile çizildiğini soru işaretleri ile bilinçaltınıza yerleştiriyor. Bir yandan seyirciyi neden içine düştüğünü bilmediği bir klostrofobi hissi ile sarmalarken diğer yandan hayal gücünün ulaşabileceği en derin konulara doğru yola çıkıyor.
  17,99  TL
 • Dünyanın Son Günleri

  Dvd
  ''Hastalığa bulanmış bir dünyada hala umut olabilir mi?'' Dışarıya adım atıldığı anda ölüme yol açan salgın, aniden dünyayı etkisine alır. Salgın başladığı sırada ofisinde olan bilgisayar programcısı Marc ve iş arkadaşı Enrique 3 ay boyunca binada tutsaktır ve yiyecekleri tükenmek üzeredir. Kız arkadaşından haber alamayan Marc, her şeyi göze alarak onu bulmak için Enrique ile birlikte dışarı çıkmadan şehrin diğer yakasına gidebilecekleri bir plan yaparlar. Yaşanan tam bir kıyamettir ve artık hayatta kalmak için kaçmak yeterli değildir. Özel Seçenekler: -Fotoğraf Galerisi -Sinema Fragmanı
  21,76  TL24,18  TL
 • V for Vendetta

  V for Vendetta

  Dvd
  Korkunç yüzünü bir maskenin ardına gizleyen bu gizemli adam kim? Kahraman mı yoksa sadece çılgının biri mi? Liberal mi yoksa diktatör mü? V kimdir- ve totaliter rejime boyun eğen ulusunu bu çıkmazdan kurtarmak için ona kim yardım edecektir? V For Vendetta, Matrix üçlemesinin yaratıcılarından geleceğin suç ve devrim dolu dünyasını gözler önüne seren ve aynı adlı çizgi romandan uyarlanan unutulmaz bir film. Natalie Portman, kahramanın verdiği savaşın toplum için bir tehdit olup olmadığına karar vermek zorunda olan Evey rolüyle göz dolduruyor. Hugo Weaving, V rolüyle cesur, karizmatik ve ona yapılan kötülüklerin intikamını almaya kararlı olan özgürlük savaşçısı olarak akıllardan silinmeyecek bir performans sergiliyor. Stephen Rea ise devrimin alevini yakmadan önce V'yi yakalamaya çalışan umutsuz bir dedektif rolünde. Tansiyon yükseliyor. Peki siz hangi taraftasınız? Unutmayın V'nin dünyasında bir tarafı seçmek zorundasınız.
  17,48  TL
 • Sıfır Teorisi

  Sıfır Teorisi

  Dvd
  12 Maymun ve Brazil’in yönetmeni Terry Gilliam’dan görsel bir şölen!Usta yönetmen Terry Gilliam’ın son filmi “THE ZERO THEOREM / SIFIR TEORİSİ”,  1985’te Brazil’le başlayıp 1995’te 12 Monkeys / 12 Maymun’la devam eden distopya üçlemesinin son halkası. 1984 vari distopik bir gelecekte geçen filmde, insanlarla iletişim kurmayı pek sevmeyen  bilgisayar dehası olan Qohen’in hikayesi,  hayatın anlamını aradığı bir maceraya dönüşüyor. Qohen, her şeyin aslında hiçbir şeye eşit olduğunu ispatlanmaya çalıştığı gizli bir projeye bulaşır. Ancak toplumu kontrol eden Yönetim onu bu projeden uzaklaştırmak için ona aşık olabileceği bir hayat tasarlamak dahil her şeyi yapacaktır. Terry Gilliam’ın geleceğe dair karanlık bir portre sunduğu film kapitalizm ve inanç sistemlerine dair çarpıcı eleştiriler içeren bir taşlama.
  24,99  TL
 • Maymunlar Cehennemi Şafak Vakti

  Maymunlar Cehennemi Şafak Vakti

  Vcd
  İnsanlığın Anlamsızlaştığı Bir Dünyaya Hoşgeldiniz!Gary Oldman, Andy Serkis, Jason Clarke ve Keri Russell Maymunlar Cehennemi'nin gerilim dolu bu yeni bölümünde başrolleri paylaşıyor. Yıl 2026, insanoğlunun soyu, ölümcül bir virüs yüzünden tükenmek üzeredir. Kurtulmayı başarmış bir grup, çaresizlik içerisinde yeni bir güç kaynağı aramaktayken San Francisco yakınlarındaki ormanlara girdiğinde, Caesar önderliğindeki, inanılmaz derecede gelişmiş bir maymun topluluğuna rastlarlar. Bu iki tür, aralarında oldukça hassas bir barış anlaşması oluşturur ancak çekişmelerin başlamasıyla gruplar kendilerini, hiçbir şeyden sakınmayacakları bir savaşa doğru ilerlerken bulur.
  12,99  TL
 • Andromeda Gizemi - The Andromeda Strain

  Andromeda Gizemi - The Andromeda Strain

  Blu-Ray
  Oscar® ödüllü Robert Wise* tarafından yönetilen Andromeda Gizemi, dünyanın karşı karşıya kaldığı ilk biyolojik krize dair merak uyandıran bir film. Uzak bir New Mexico kasabasının yakınına uydu çarpınca oraya giden ekip, bir çocuk ve yaşlı bir evsiz dışında herkesin korkunç bir ölüme kurban gittiğini fark eder. Hayatta kalan iki kişi modern bir yer altı laboratuvarına getirilir. Bilim adamları, dünya çapında bir felaket yaşanmadan ölümcül bir uzay virüsünün doğasını çözmek için zamana karşı yarışmaktadır. Görsel efektleri ve yaratıcı setleriyle dönemine öncülük eden Andromeda Gizemi, Michael Crichton’ın aya ilk ayak basılan dönemde çıkmasının da etkisiyle ulusal çapta paranoya yaratan, o döneme dek yazılmış en gerçekçi bilim kurgu gerilimlerinden biri olan romanından uyarlanmıştır.
  49,99  TL
 • John Carter İki Dünya Arasında

  John Carter İki Dünya Arasında

  Dvd
  Akademi Ödüllü yönetmen Andrew Stanton'ın "John Carter" filmi, gizemli ve egzotik Barsoom (Mars) gezegeninde geçen sürükleyici bir aksiyon macera filmi... Edgar Rice Burroughs'ın bilim kurgu romanından uyarlanan film, John Carter'ın (Taylor Kitsch) öyküsünü anlatıyor. Açıklanamayan biçimde Mars'a yollanan Carter, burada kendisini gezegen sakinlerinin arasındaki dev bir ihtilafın ortasında bulur. Tarafların arasında Tars Tarkas (Willem Dafoe) ve çekici prenses Dejah Thoris (Lynn Collins) de vardır. Carter yok olmanın eşiğindeki bu gezegende Barsoom'ın (Mars) ve halkının kurtuluşunun kendi ellerinde olduğunu anlayacaktır.
  9,99  TL
 • Terminatör 2 Mahşer Günü

  Terminatör 2 Mahşer Günü

  Dvd
  Sarah Connor'ın (Linda Hamilton) Skynet tarafından gelecekten gönderilen Terminator'ün elinden kurtulmasından on yıl kadar sonra bu kez T-1000 (Robert Patrick) modeli yeni birTerminator, insan direnişçilerin gelecekteki lideri ve Sarah'nın oğlu John Connor'ı hedef alır. Ölümcül T-1000, kendini istediği şekle sokabildiği için yok edilmesi neredeyse imkansız bir düşmandır. İnsanlığın geri kalanını yok etmekle görevlendirilen Terminator'lerin varlığından haberdar tek insan olan Sarah ise bir akıl hastanesine kapatılmıştır. Direnişçiler geçmişe T-800 modeli (Arnold Schwarzenegger) bir Terminator göndermeyi başarırlar. T-800'ün görevi, Sarah'yı akıl hastanesinden kaçırmak ve John'u T-1000'den korumaktır. Özgürlüğüne kavuşan ve yanına T-800 ile John'u da alan Sarah'nın tek amacı, gelecekte dünyayı kontrolü altına alacak bir yapay zeka sistemini geliştirecek olan Cyberdyne firmasının en önemli bilim adamlarından Miles Dyson'ı, gelecekteki felaketleri önlemek için keşiflerini yok etmeye ikna etmektir.
  17,99  TL
 • E.T.

  E.T.

  Blu-Ray
  Akademi Ödüllü yönetmen Steven Spielberg'in çektiği tüm zamanların en sevilen sinema filmi E.T. İle macerayı ve sihri hissedin. Her yaştan izleyiciyi esir alan bu zamanı belirsiz hikayede, kayıp bir uzaylının unutulmaz yolculuğunu ve 10 yaşındaki bir çocukla arkadaş oluşlarını izliyoruz. Join Elliott ( Henry Thomas), Gertie (Drew Barrymore) ve Micheal (Robert MacNaughton) eve dönüş yolunu bulması için E.T.'ye yardım etmek üzere bir araya geliyorlar.
  49,99  TL
 • Koloni

  Basoynat Dvd
  Dünya yeni bir buz devri yaşarken insanlar, buz tutan yüzeyin altındaki kolonilerde hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Erzakları azalan, hastalık ve iç çatışmalarla karşı karşıya kalan insanlar, iletişimde oldukları diğer koloni ile de gizemli bir şekilde irtibatı kaybederler. Koloninin lideri Briggs ne olduğunu anlamak için bir keşif ekibi hazırlar, fakat eski silah arkadaşı bambaşka fikirlerle karşısına dikilecektir.
  10,87  TL12,08  TL
 • Uzay Oyunları

  Basoynat Dvd
  Yakın bir gelecekte, düşmanca bir uzaylı ırkı olan Formic’ler Dünya’ya saldırmıştır. Efsanevi Uluslararası Filo Komutanı Mazer Rackham (Ben Kingsley)’ın kahramanlıkları olmasaydı, herşey yok olmuş olabilirdi. Bir sonraki saldırıya karşılık hazırlık yapan muteber Albay Hyrum Graff (Harrison Ford) ve Uluslararası Ordu, geleceğin Mazer’ını bulabilmek için yalnızca en iyi olan genç ve taze beyinleri eğitmektedir.
  14,69  TL14,99  TL