Biyografi Filmleri

Yayınevi/Marka
46 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 3
 • Operasyon: Argo

  Operasyon: Argo

  Dvd
  En İyi Film dahil olmak üzere, 7 dalda Oscar® Adayı! Gerilim Yüklü ve Merak Uyandırıcı Gerçek Bir Hikaye! İran Devrimi patlak vermek üzereyken, militianlar Tahran'daki A.B.D konsolosluğunu ele geçirir ve 52 Amerikalıyı rehin alırlar. Bu kaos ortamında altı Amerikalı kaçmayı başarır. CIA, altı Amerikalıyı güvenli bir şekilde ülkeden çıkaracak bir plan yapması için kaçış planlarında uzman olan Tony Mendez'i görevlendirir. Film ekibi olarak gizlenen Tony ve kaçaklar açık bir alanda saklanmak zorundadır. pamuk ipliğine bağlı bu planda yapılan en ufak hata onların ölümüne neden olacaktır. Akademi ödüllü Ben Affleck, gerçek bir hikayeden uyarladığı filmde yönetmenlik ve oyunculuk yaparken; Emmy Ödüllü Bryan Cranston, John Goodman ve Akademi Ödüllü Alan Arkin de rol alıyor.  Özel Seçenekler: -Tahran'dan Kaçış: Biz Oradaydık
  Temin Edilemiyor
 • Para Avcısı

  Para Avcısı

  Dvd
  Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında önce komisyoncu ve ardından Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. 90'ların en hızlı günleridir ve New York işlem salonunda her şey olabilmektedir. Önemsiz tahvillerle birçok yatırımcıyı aldatarak, Belfort kısa zamanda bir para makinasına ve aynı zamanda bir harcama makinasına dönüşür. Bir günde hesapları milyonlar harcayabilir. Profesyonel hayatının yanı sıra uyuşturucu, fahişeler, son derece pahalı lüks fantezilerle dolu kirli bir oyunun içindedir. Bu karakterin hayatındaki her şey abartılı bir şekilde devam ederken, çöküş ise çok uzakta değildir...
  Temin Edilemiyor
 • Köstebek

  Köstebek

  Dvd
  En iyi film dalında da olmak üzere 7 dalda Oscar adayı! Sıradan bir adamın ve büyük bir döngünün parçası olan kanunsuzların, hayatlarının kavgasını verdikleri güçlü ve sürükleyici Köstebek, size koltuklarınıza çivileyecek. Akademi Ödüllü iki yıldız oyuncu Al Pacino ( Any Given Sunday, Devıl-s Advocate)
  Temin Edilemiyor
 • Her Şeyin Teorisi - The Theory of Everything

  Her Şeyin Teorisi - The Theory of Everything

  Dvd
  2 Altın Küre Ödülü – Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu Eddie Redmayn Oscar Ödülü - En İyi Erkek Oyuncu Eddie Redmayn 3 Bafta Ödülü – En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo Ödülleri Dahil   Hawking, Cambridge Üniversitesi’nde okuyan sağlıklı ve aktif bir gençtir. Kendisiyle aynı üniversitede okuyan Jane Wilde (Felicity Jones) ile tanışıp âşık olduğu sıralarda, henüz 21 yaşındayken, doktorlar dünyasını sarsacak bir teşhis koyar. Jane’in aşkı ve tükenmeyen desteğiyle Stephen, çok az zamanı kaldığı söylenmesine rağmen en iddialı bilimsel çalışmasını tamamlar. Jane ve Stephen, imkânsız görünen birçok engeli aşarken kimsenin hayal dahi edemeyeceği başarılara ulaşırlar.  
  Temin Edilemiyor
 • Göklerin Hakimi

  Göklerin Hakimi

  Dvd
  Film, dolar milyarderi Howard Hughes'un BİYOGRAFİ öyküsü. 1927 yılında Hughes, Hollywood haricinde yapılan en pahalı film olan Hell's Angels'ın yapımını finanse etmektedir. Milyonlarca dolar para akıttıktan sonra asistanı Noah'ın yardımı ile filmi bitirmeyi başarır. Film sayesinde, Hollywood ünlülerinden Jean Harlow, Errol Flynn ve Katherina Hepburn gibi birçok isim Hughes'ın çevresinde gözükmeye başlamıştır. Hepburn ile bir süre ilişki yaşayan Hughes'un çevresinde Ava Gardner ve Faith Domergue başta olmak üzere birçok kadın vardır. Ancak onun gözü havacılık sektörüne el atarak bu alanda da bir numara olmaktadır.
  Temin Edilemiyor
 • Arabistanlı Lawrence

  Arabistanlı Lawrence

  Dvd
  Tüm zamanların en sevilen ve eleştirmenlerce begenilen filmi... Yönetmen David Lean, dramatik bir portre çizen T.E Lawrence (Peter O'Toole) adlı tanınmış bir İngiliz subayın Orta Doğu'ya yaptığı yolculuğu destansı bir dille ekranlara taşıyor. 1. Dünya Savaşı sırasında Arabistan'da geçen film, Lawrence'ın pek de tekin olmayan Arap çöllerinde, büyük bir cesaretle Arap birlikleriyle birleşerek yönettiği gerilla savaşı ve adım adım zafere yaklaşarak Osmanlı İmparatorluğu'na karşı kazandığı zaferin hikayesini anlatıyor.
  Temin Edilemiyor
 • Can Dostum

  Can Dostum

  Dvd
  Hayatta karşılaşma olasılığı çok düşük iki adam; Philippe, yamaç paraşütü yaparken geçirdiği kaza sonrası tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş bir aristokrat ve Paris'in kenar mahallelerinden gelme hapishaneden yeni çıkmı işsiz bir genç, Driss... Naif, gerçekçi ve sımsıkı bir dostluk hikayesi! "Gerçek bir hayat öyküsünden esinlenerek, Oliver Nakache ve Eric Toledano tarafından kaleme alınmış senaryosu ile, Fransa'dan Almanya'ya, İspanya'dan Güney Kore'ye kadar dünyanın dört bir yanında kırdığı rekorların ardından İngilizce dışında yabancı bir dilde tüm zamanlarda en fazla gişe hasılatını elde eden yapım olarak sinema tarihine geçmiş bir film.
  Temin Edilemiyor
 • Piyanist

  Piyanist

  Basoynat Dvd
  Wladyslaw Szpilman, savaş patlak verdiğinde 27 yaşındaydı ve Polonya'nın geleceği en parlak konser piyanistlerinden biriydi. Luftwaffe'de radyo istasyonu bombalandığında Chopin'in C minor Nocturne'nü çalıyordu.Tüm Yahudiler gibi o ve ailesi de evlerinden çıkartılarak Varşova gettolarına sürülmüştü. Bu çok yetenekli genç adam yeni yaşamında karaborsacıların ve işbirlikçilerin eğlendiği barlarda çalmaya başlamıştır.İşte bu işbirlikçilerden biri onu ve ailesini ölüme götüren esir kampı trenlerinden birinden kurtarmıştır. Savaş fısıltıları, direnişçiler ve sürpriz bir Alman subayı sayesinde Szpilman savaşta hayatta kalmayı başarır.
  Temin Edilemiyor
 • Kelebek ve Dalgıç

  Kelebek ve Dalgıç

  Dvd
  1995 yılının 8 Aralık günü, Elle dergisinin 43 yaşındaki karizmatik editörü Jean Dominique Bobby, ani bir beyin kanaması sonucu felç geçirir ve hayatı sonsuza dek değişir. Komada kaldığı 20 günün sonunda uyanan Jean Dominique, kendini vücudunun içerisinde hapsolmuş olarak bulur. Artık dış dünyayla tek iletişim yolu kırpabildiği sol gözüdür. Hayata eşsiz bakış açısıyla Jean Dominique kendine yepyeni ve zengin bir dünya yaratır. Çünkü sol gözü dışında felç olmayan 2 şey daha vardır: Hayal gücü ve anıları.
  Temin Edilemiyor
 • Saroyan Ülkesi

  Saroyan Ülkesi

  Dvd
  William Saroyan’ın Anadolu yolculuğu sizi yakın tarihin yaşanmışlıklarına ortak olmaya davet ediyor. Yazar William Saroyan sürgün bir Ermeni ailenin çocuğu olarak 1908’de ABD’de doğar. Kendisini her zaman Ermeni, Amerikalı ve Bitlistsi (Ermenice:Bitlisli) olarak tanımlar. 1964’te uzun bir Anadolu yolculuğuna çıkar. ‘Saroyan Ülkesi’, gerek yol arkadaşlarının tanıklıklıkları gerekse Saroyan’ın kendi anıları ve hikâyeleri aracılığıyla yazarın öfkesini, tutkusunu, özlemini, empati yetisini ve insan sevgisini sergilemektedir. 49 yıl sonra Saroyan’ın yolculuğunun izinde, atalarının peşinden giden bir adamın kendisini keşfedişine tanıklık ederiz.
  Temin Edilemiyor
 • Amelia

  Amelia

  Dvd
  2 Oscar ödül sahibi Hilary Swank, başarılarıyla tarihe adını yazdıran efsanevi kadın pilot Amekşa Earheart rolünde unutulmayacak bir performans sergiliyor. Richard Gere ise karizmatik iş ortağı ve sevgi dolu eş George Putnam rolü ile karşımıza çıkıyor. Amelia'nın uçma arzusu ve Gene Vidal (Ewan McGregor) ile yaşadığı tutkulu aşkı bile, Putnam ile kurduğu sevgiyle yoğrulmuş evliliklerini yıkmaya yetmiyor. Amelia, nefeslerinizi kesecek ve duygularınızı harekete geçirecek sürükleyici bir macera ve destansı bir film! Özel Seçenekler -Silinmiş Sahneler
  Temin Edilemiyor
 • Serpico

  Serpico

  Basoynat Dvd
  1970’ler. New York’un bir suç şehri olmaktan çıkmasına henüz on yıllar var. Polis gücüne yeni katılan hipi görünüşlü genç Frank Serpico’nun, birlikte devriyeye çıktığı arkadaşlarından tek farkı şehrin entel kesiminde yaşaması ve sakal uzatması değil, kesinlikle rüşvet almaması ve dünyayı daha iyi bir yer yapacağını sanmasıdır. Frank’ın tutumu bir süre sonra hem sokaktaki azılı suçluları hem de onlarla işbirliği yapan çalışma arkadaşlarını rahatsız edecektir. Kirliliğin etrafını sardığını farkettiğinde, kokuşmuşluğun uzandığı yerleri görüp dehşete kapılacak ve kendi hayatının da tehlikede olduğunu anlayacaktır.
  Temin Edilemiyor
 • Shine

  Shine

  Dvd
  Avustralya'lı piyanist David Helfgott'un gerçek hayatını anlatan filmde, David'in çoçukluk döneminden başlayarak gördüğü baba baskısına karşı çaresiz kalışı konu ediliyor. David, müziğe karşı çok yetenekli bir çoçuktur ve müthiş derecede piyano çalma yeteneğine sahiptir. Ancak babası onun en küçük hatasını bile affetmeyecek kadar katı yüreklidir. Bu baskılara dayanamayan David, evden uzaklaşır ancak yıllar sonra yine babasını arar.
  Temin Edilemiyor
 • Jersey'li Çocuklar

  Jersey'li Çocuklar

  Dvd
  Clint Eastwood gözünden Jersey Boys, yılın en iyi filmlerinden biri.Clint Eastwood New Jersey’nin arka sokaklarından iz sürerek, 60’ların popüler rock grubu Frankie Valli and The Four Seasons’a hayat veren gençlerin hikayesiyle karşımıza çıkıyor. Duruşları ve başarılarıyla bir jenerasyonu etkilediler, John Lloyd Young (Frankie Valli rolüyle Tony® Ödüllünü kucakladı), Erich Bergen (şarkı yazarı Bob Gaudio), Michael Lomenda (Nick Massi) ve Vincent Piazza (Tommy DeVito) Four Seasons üyelerini canlandırırken, Christopher Walken Gyp DeCarlo adlı gangster rolüyle göz dolduruyor.
  Temin Edilemiyor
 • Her Şeyin Teorisi - The Theory of Everything

  Her Şeyin Teorisi - The Theory of Everything

  Blu-Ray
  2 Altın Küre Ödülü – Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu Eddie Redmayn Oscar Ödülü - En İyi Erkek Oyuncu Eddie Redmayn 3 Bafta Ödülü – En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo Ödülleri Dahil   Hawking, Cambridge Üniversitesi’nde okuyan sağlıklı ve aktif bir gençtir. Kendisiyle aynı üniversitede okuyan Jane Wilde (Felicity Jones) ile tanışıp âşık olduğu sıralarda, henüz 21 yaşındayken, doktorlar dünyasını sarsacak bir teşhis koyar. Jane’in aşkı ve tükenmeyen desteğiyle Stephen, çok az zamanı kaldığı söylenmesine rağmen en iddialı bilimsel çalışmasını tamamlar. Jane ve Stephen, imkânsız görünen birçok engeli aşarken kimsenin hayal dahi edemeyeceği başarılara ulaşırlar.
  Temin Edilemiyor
 • Schindler'in Listesi

  Schindler'in Listesi

  Dvd
  Film, 2. dünya savaşında yaşanan Yahudi katliamlarında, Nazi partisi üyesi, çapkın ve savaş zengini esrarengiz bir adam olan Oskar Schindler'in, 1.100 yahudinin hayatını kurtarışının unutulmaz hikayesini gözler önüne seriyor. Bu film, bir insanın yaptığı cesur değişikliğin zaferinin ve onun bu cesur hareketi sayesinde, insanlık tarihinin en karanlık sayfasında hayatta kalmayı başaranların hikayesidir. Steven Spielberg'in yönettiği, Schindler'in Listesi ayrıca En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Müzik, En iyi Kurgu, En İyi Sanat Yönetmeni dallarında da Oscar® Ödülüne layık görüldü. Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Jonathan Sagalle ve Embeth Davidtz gibi oyuncuların yer aldığı bu görsel şölen, dijital görüntü ve ses kalitesi ve yepyeni bonus seçenekleri ile sizlerle.
  Temin Edilemiyor