Biyografi Filmleri

Yayınevi/Marka
46 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 3
 • Para Avcısı

  Dvd
  Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında önce komisyoncu ve ardından Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. 90'ların en hızlı günleridir ve New York işlem salonunda her şey olabilmektedir. Önemsiz tahvillerle birçok yatırımcıyı aldatarak, Belfort kısa zamanda bir para makinasına ve aynı zamanda bir harcama makinasına dönüşür. Bir günde hesapları milyonlar harcayabilir. Profesyonel hayatının yanı sıra uyuşturucu, fahişeler, son derece pahalı lüks fantezilerle dolu kirli bir oyunun içindedir. Bu karakterin hayatındaki her şey abartılı bir şekilde devam ederken, çöküş ise çok uzakta değildir...
  24,49  TL24,99  TL
 • Göklerin Hakimi

  Göklerin Hakimi

  Dvd
  Film, dolar milyarderi Howard Hughes'un BİYOGRAFİ öyküsü. 1927 yılında Hughes, Hollywood haricinde yapılan en pahalı film olan Hell's Angels'ın yapımını finanse etmektedir. Milyonlarca dolar para akıttıktan sonra asistanı Noah'ın yardımı ile filmi bitirmeyi başarır. Film sayesinde, Hollywood ünlülerinden Jean Harlow, Errol Flynn ve Katherina Hepburn gibi birçok isim Hughes'ın çevresinde gözükmeye başlamıştır. Hepburn ile bir süre ilişki yaşayan Hughes'un çevresinde Ava Gardner ve Faith Domergue başta olmak üzere birçok kadın vardır. Ancak onun gözü havacılık sektörüne el atarak bu alanda da bir numara olmaktadır.
  9,99  TL
 • Serpico

  Serpico

  Basoynat Dvd
  1970’ler. New York’un bir suç şehri olmaktan çıkmasına henüz on yıllar var. Polis gücüne yeni katılan hipi görünüşlü genç Frank Serpico’nun, birlikte devriyeye çıktığı arkadaşlarından tek farkı şehrin entel kesiminde yaşaması ve sakal uzatması değil, kesinlikle rüşvet almaması ve dünyayı daha iyi bir yer yapacağını sanmasıdır. Frank’ın tutumu bir süre sonra hem sokaktaki azılı suçluları hem de onlarla işbirliği yapan çalışma arkadaşlarını rahatsız edecektir. Kirliliğin etrafını sardığını farkettiğinde, kokuşmuşluğun uzandığı yerleri görüp dehşete kapılacak ve kendi hayatının da tehlikede olduğunu anlayacaktır.
  9,99  TL
 • Shine

  Shine

  Dvd
  Avustralya'lı piyanist David Helfgott'un gerçek hayatını anlatan filmde, David'in çoçukluk döneminden başlayarak gördüğü baba baskısına karşı çaresiz kalışı konu ediliyor. David, müziğe karşı çok yetenekli bir çoçuktur ve müthiş derecede piyano çalma yeteneğine sahiptir. Ancak babası onun en küçük hatasını bile affetmeyecek kadar katı yüreklidir. Bu baskılara dayanamayan David, evden uzaklaşır ancak yıllar sonra yine babasını arar.
  9,99  TL
 • Jersey'li Çocuklar

  Jersey'li Çocuklar

  Dvd
  Clint Eastwood gözünden Jersey Boys, yılın en iyi filmlerinden biri.Clint Eastwood New Jersey’nin arka sokaklarından iz sürerek, 60’ların popüler rock grubu Frankie Valli and The Four Seasons’a hayat veren gençlerin hikayesiyle karşımıza çıkıyor. Duruşları ve başarılarıyla bir jenerasyonu etkilediler, John Lloyd Young (Frankie Valli rolüyle Tony® Ödüllünü kucakladı), Erich Bergen (şarkı yazarı Bob Gaudio), Michael Lomenda (Nick Massi) ve Vincent Piazza (Tommy DeVito) Four Seasons üyelerini canlandırırken, Christopher Walken Gyp DeCarlo adlı gangster rolüyle göz dolduruyor.
  24,99  TL
 • Her Şeyin Teorisi - The Theory of Everything

  Her Şeyin Teorisi - The Theory of Everything

  Blu-Ray
  2 Altın Küre Ödülü – Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu Eddie Redmayn Oscar Ödülü - En İyi Erkek Oyuncu Eddie Redmayn 3 Bafta Ödülü – En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo Ödülleri Dahil   Hawking, Cambridge Üniversitesi’nde okuyan sağlıklı ve aktif bir gençtir. Kendisiyle aynı üniversitede okuyan Jane Wilde (Felicity Jones) ile tanışıp âşık olduğu sıralarda, henüz 21 yaşındayken, doktorlar dünyasını sarsacak bir teşhis koyar. Jane’in aşkı ve tükenmeyen desteğiyle Stephen, çok az zamanı kaldığı söylenmesine rağmen en iddialı bilimsel çalışmasını tamamlar. Jane ve Stephen, imkânsız görünen birçok engeli aşarken kimsenin hayal dahi edemeyeceği başarılara ulaşırlar.
  49,99  TL
 • Schindler'in Listesi

  Schindler'in Listesi

  Dvd
  Film, 2. dünya savaşında yaşanan Yahudi katliamlarında, Nazi partisi üyesi, çapkın ve savaş zengini esrarengiz bir adam olan Oskar Schindler'in, 1.100 yahudinin hayatını kurtarışının unutulmaz hikayesini gözler önüne seriyor. Bu film, bir insanın yaptığı cesur değişikliğin zaferinin ve onun bu cesur hareketi sayesinde, insanlık tarihinin en karanlık sayfasında hayatta kalmayı başaranların hikayesidir. Steven Spielberg'in yönettiği, Schindler'in Listesi ayrıca En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Müzik, En iyi Kurgu, En İyi Sanat Yönetmeni dallarında da Oscar® Ödülüne layık görüldü. Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Jonathan Sagalle ve Embeth Davidtz gibi oyuncuların yer aldığı bu görsel şölen, dijital görüntü ve ses kalitesi ve yepyeni bonus seçenekleri ile sizlerle.
  21,99  TL
 • Kelebek

  Dvd
  Henri Channiere'nin romanından uyarlanan bu film ihtilalden sonra hapis cezasına çarptırılan bir grup Fransız mahkumun yaşadıklarını anlatan etkileyici ve dram yüklü bir macera. Fransız Guana'sındaki kaçışı olamayan bir adada ki hapishaneye gönderilen kelebek lakaplı Heri "Papillion" Charriere (Steve Mcqueen) sürekli olarak kaçmaya çalışmaktadır ve bu çabaları başarısız olur. O da bundan asla vazgeçmeyecektir. Burada tanıştığı Louis Depo (Dustin Hoffman)la oluşan dostluklarıla birlikte onunda yardımını alan Henri hapishanenin vahşi kurallarına karşı daha büyük bir azimle mücadelesine devam eder. Bu klasik olmuş filmde Steve Mcqueen ve Dustin Hoffman unutulmaz bir ikili olarak yıllarca hafızalardan çıkmayan bir performansla sinema seyircilerini büyülemeye devam ediyor.
  11,75  TL11,99  TL
 • Kaptan Phillips

  Kaptan Phillips

  Basoynat Dvd
  En İyi Film Dahil 6 Dalda Oscar Adayı Tam Bir Heyecan Fırtınası Bourne Ultimatum’un Yönetmeninden Tom Hanks muhteşem filmler ve inanılmaz performanslarla dolu kariyerine bir yenisini ekliyor. Kaptan Phillips ’te, 2009 yılında bir grup Somalili korsan tarafından kaçırılan yük gemisi Maersk Alabama’nın gerçek hikayesini anlatılıyor.  Alabama’nın kaptanı Richard ve onu esir alan Somalili korsan Muse’un arasında geçen mücadeleye odaklanan film;  Muse ve ekibinin Phillips’in silahsız gemisini hedef almasını ve bu iki adamın kendilerini dur durak bilmeyen bir çatışmanın içinde bulmasına odaklanıyor.
  15,99  TL
 • Mandela- Özgürlüğe Giden Uzun Yol

  Mandela- Özgürlüğe Giden Uzun Yol

  Basoynat Dvd
  Tarihte en çok iz bırakan isimlerden biri olan Nelson Mandela’nın sıra dışı öyküsü, 'MANDELA: ÖZGÜRLÜĞE GİDEN UZUN YOL’ da yeniden hayat buluyor. Film, Idris Elba’nın canlandırdığı efsanevi lider ve insan hakları savunucusu Mandela’nın ilk gençlik yıllarını, öğrenciliğini, Winnie Mandela (Naomie Harris) ile evliliğini, Güney Afrika’nın ilk kez demokratik bir seçimle göreve gelen başkanı olmadan önceki 27 yıllık hapis cezasını ve ülkesini yeniden inşa çabasını konu ediniyor.
  12,99  TL
 • 12 Yıllık Esaret

  Dvd
  En iyi Film dahil olmak üzere 3 dalda Oscar® kazanan 12 Yıllık Esaret filmi, bir adamın hayatta kalmak ve özgür olmak için yaşadığı inanılmaz ve gerçek bir hikâyeye odaklanıyor. İç Savaş öncesi Amerika Birleşik Devletleri’nde ailesiyle birlikte özgür bir adam olarak yaşayan Solomon Northup (Chiwetel Ejiofor), köle olarak kaçırılır ve satılır. Solomon’u satın alan Edwin Epps (Michael Fassbender) zalim bir adam olmanın yanı sıra beklenmeyecek bir nezakete de sahiptir. Solomon sadece hayatta kalmak için değil aynı zamanda onuru için de yaşamaya çalışmaktadır. 12 yıl süren unutulmaz esareti sonrası Solomon, Kanadalı kölelik karşıtı Samuel Bass’le (Brad Pitt) ve özgürlüğüyle yeniden tanışır. Sonrasında ise tüm hayatı değişir.
  24,49  TL24,99  TL
 • 12 Yıllık Esaret

  Basoynat Dvd
  En iyi Film dahil olmak üzere 3 dalda Oscar® kazanan12 Yıllık Esaret filmi, bir adamın hayatta kalmak ve özgür olmak için yaşadığı inanılmaz ve gerçek bir hikâyeye odaklanıyor. İç Savaş öncesi Amerika Birleşik Devletleri’nde ailesiyle birlikte özgür bir adam olarak yaşayan Solomon Northup (Chiwetel Ejiofor), köle olarak kaçırılır ve satılır. Solomon’u satın alan Edwin Epps (Michael Fassbender) zalim bir adam olmanın yanı sıra beklenmeyecek bir nezakete de sahiptir. Solomon sadece hayatta kalmak için değil aynı zamanda onuru için de yaşamaya çalışmaktadır. 12 yıl süren unutulmaz esareti sonrası Solomon, Kanadalı kölelik karşıtı Samuel Bass’le (Brad Pitt) ve özgürlüğüyle yeniden tanışır. Sonrasında ise tüm hayatı değişir.
  12,73  TL12,99  TL
 • Para Avcısı

  Blu-Ray
  Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında önce komisyoncu ve ardından Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. 90'ların en hızlı günleridir ve New York işlem salonunda her şey olabilmektedir. Önemsiz tahvillerle birçok yatırımcıyı aldatarak, Belfort kısa zamanda bir para makinasına ve aynı zamanda bir harcama makinasına dönüşür. Bir günde hesapları milyonlar harcayabilir. Profesyonel hayatının yanı sıra uyuşturucu, fahişeler, son derece pahalı lüks fantezilerle dolu kirli bir oyunun içindedir. Bu karakterin hayatındaki her şey abartılı bir şekilde devam ederken, çöküş ise çok uzakta değildir...
  39,19  TL39,99  TL
 • Amerikan Gangster

  Amerikan Gangster

  Dvd
  Oscar ödüllü oyuncular Danzel Washington* ve Russell Crowe*, Ridley Scott'un yönettiği bu güçlü hikayede bir araya geliyor. Acımasız kararları, sert ve gururlu kişilığiyle tanınan Frank Lucas (Denzel Washington), Harlem'in uyuşturucu dünyasına hükmeden yeraltı örgütünün başındadır. Çok da kurallara uyan polis olmayan Richie Roberts (Russell Crowe), Lucas'ın milyonlarca dolarlık suç imparatorluğunu çökertme görevini üstlenince bu iki güçlü adam karşı karşıya gelir ve aralarında müthiş bir mücadele başlar.
  14,69  TL
 • Elizabeth

  Elizabeth

  Dvd
  İngiltere, 1558. Genç, tutkulu Elizabeth Tudor(Akademi Ödülü -sahibi Cate Blanchett*) kanlı ve çalkantılı bir kraliyet döneminin ortasındadır. Yandaşları arasında, saygıdeğer Sir William Cecil (Akademi Ödüllü Richard Attenborough), sevgilisi Leicester Dükü (Joseph Fiennes), hükmedici Norfolk Dükü(Christopher Eccleston) ve danışmanı Walsingham (Akademi Ödüllü Geoffrey Rush) yer almaktadır. Elizabeth, tacını ve ayrıca başını taşımaya devam etmek istiyorsa, danışmanları üstünde dengeyi ve gücü sağlamayı ve özel hayatını göz ardı etmeyi öğrenmek zorundadır.
  14,60  TL
 • Ruanda Oteli

  Ruanda Oteli

  Dvd
  1994 yılı. Aylardan Nisan. Hutu ve Tutsi kabileleri arasında insanlık tarihinin en büyük düşmanlıklarından biri büyümekte. Medyanın önlenemez yükselişine ve küresel boyutta hızla gelişen iletişim ağlarına karşın objektiflerin görmediği, gönüllerden de uzak... Sadece üç ay içinde bir milyon insanın katledildiği korkunç olaylar kimsenin ilgisini çekmese de Kigali Oteli'nin müdürü ilgisiz kalamayacak. Ailesine derinden bağlı bu adam binlerce çaresiz mülteciye yardım edecek. Ancak yeterince insanı kurtarmak mümkün mü? Hem de tek başına ?
  13,99  TL