Dram Filmleri

Yayınevi/Marka
544 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 34
 • Muhteşem Gatsby

  Muhteşem Gatsby

  Dvd
  1922 baharında, ahlaki değerlerin yozlaştığı, cazın yıldızının parladığı, içki kaçakçılarının kral oduğu ve hisse senetlerinin tavan yağtığı bu dönemde, ülkenin Orta-batısından ayrılıp New Yok şehrine gelen, yazar olmaya hevesli Nick Carraway, kendi Amerikan rüyasının peşinden giderken, tesadüfen partiler veren gizemli milyoner Jay Gatsby'nin yan komşusu olur. Nick böylece süper zenginlerin çekici dünyasına, onların yanılsamalarına, aşklarına ve aldatmacalarına kapılır. Moulin Roudge'un Oscar ödüllü yönetmeni Baz Luhrmann, Muhteşem Gatsby ile imkansız bir aşk, kirletilemez hayaller ve yüksek oktanlı bir trajedi öyküsünü beyaz perdeye uyarlayarak modern çağımıza ayna tutuyor.Özel Seçenekler:-Silinmiş Sahneler
  Temin Edilemiyor
 • Kapımı Çalan Kim?

  Kapımı Çalan Kim?

  Dvd
  Sinema dünyası için büyük bir dahi olan, New York Üniversitesi'nden mezun olmuş sinema öğrencisi Martin Scorsese kapılarımızı çalıyor. Chicago Sun Times'dan Roger Ebert, "Who's That Knocking at My Door"u Amerikan sineması için büyük bir adım olarak nitelendiriyor. Harvey Keitel, J. R. rolüyle New York'un küçük İtalyası'nda arkadaşlarıyla takılan işsiz bir genci canlandırıyor. Aşk kapıyı çalıp J.R kolej mezunu bir kıza (Zina Bethune) aşık olunca, çevresine ve hayatın kendisine bakış açısını değiştiren bir karmaşaya doğru sürüklenir. Scorsese, bu filmden sonra, sinema için dönüm noktası kabul edilen Mean Streets, Taxi Driver, Raging Bull ve GoodFellas gibi filmlerle, bu ilk filmindeki ateşini ve yaratıcılığını kaybetmediğini gösteriyor.Özel Seçenekler:-Sınıftan Sokaklara: Kapımı Çalan Kim'in Yapım Aşamaları -Martin Scorsese Mardik Martin'den Yorumlar -Sahne Seçimi -İnteraktif Menüler
  Temin Edilemiyor
 • Dövüş Kulübü

  Dövüş Kulübü

  Dvd
  Geceleri uyuyamayan ve uç bir karaktere sahip biri ve kaygan sabunlar satıcı bir adam, ilkel erkek saldırma içgüdüsünü şok edici yeni bir terapi şekline dönüştürürler. Yarattıkları konsept beğenilir, her şehirde yeraltı dövüş kulüpleri kurulur, ta ki duyarlı bir eksantrik bir kıvılcım çakana ve onları kontrolleri dışı gitgide derinlere inen bir yola sokana kadar. Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter bu sınır tanımayan hit filmde vurucu, uç performanslar sergiliyorlar.Özel Seçenekler:-İnteraktif Menüler-Sahne Seçimi
  Temin Edilemiyor
 • Operasyon: Argo

  Operasyon: Argo

  Dvd
  En İyi Film dahil olmak üzere, 7 dalda Oscar® Adayı! Gerilim Yüklü ve Merak Uyandırıcı Gerçek Bir Hikaye! İran Devrimi patlak vermek üzereyken, militianlar Tahran'daki A.B.D konsolosluğunu ele geçirir ve 52 Amerikalıyı rehin alırlar. Bu kaos ortamında altı Amerikalı kaçmayı başarır. CIA, altı Amerikalıyı güvenli bir şekilde ülkeden çıkaracak bir plan yapması için kaçış planlarında uzman olan Tony Mendez'i görevlendirir. Film ekibi olarak gizlenen Tony ve kaçaklar açık bir alanda saklanmak zorundadır. pamuk ipliğine bağlı bu planda yapılan en ufak hata onların ölümüne neden olacaktır. Akademi ödüllü Ben Affleck, gerçek bir hikayeden uyarladığı filmde yönetmenlik ve oyunculuk yaparken; Emmy Ödüllü Bryan Cranston, John Goodman ve Akademi Ödüllü Alan Arkin de rol alıyor.  Özel Seçenekler: -Tahran'dan Kaçış: Biz Oradaydık
  Temin Edilemiyor
 • Pi’nin Yaşamı

  Pi’nin Yaşamı

  Dvd
  Oscar ödüllü Ang Lee, sizleri görsel bir şölen eşliğinde hayatınızın macerasına davet ediyor. Bir gemi kazasından sağ kurtulan genç Pi, kendini yırtıcı bir Bengal kaplanıyla aynı filikayı paylaşırken bulur. Birlikte, doğanın ihtişam ve öfkesine karşı ayakta kalma mücadelesi verirken, destansı bir maceraya atılırlar.
  Temin Edilemiyor
 • Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi

  Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi

  Dvd
  "Michael Keaton, ünlü yönetmen Alejandro G. Iñárritu'nun yönettiği bu "eğlenceli, çılgın" filmde kariyerinin en iyi performansını sergiliyor." - Peter Travers, Rolling Stone ''Zeki ve yaratıcı kurgusu, Naomi Watts, Zach Galifianakis'in de dahil olduğu muhteşem bir oyuncu kadrosundan göz kamaştırıcı performanslarla Birdman, "cüretkar, orijinal ve cesur" bir film. '' - Leonard Maltin, Indiewire.com Gerçek bir sanatçı olduğunu kanıtlamaya kararlı olan eski süper kahraman Riggan Thomson (Keaton) bir Broadway gösterisi için her şeyini riske atar. Eleştirilerle, dengesiz bir egoyla, aralarının açık olduğu kızıyla (Emma Stone) ve öfkesine hakim olamayan bir sahne yıldızıyla (Edward Norton) uğraşan Thomson, aslında sıradanlığından sıyrılmayı amaçlamaktadır.
  Temin Edilemiyor
 • Aşkın Renkleri

  Aşkın Renkleri

  Dvd
  Paris’te yaşayan genç ve güzel Nathalie hayatının aşkıyla tanışarak onunla harika bir evlilik yapmıştır. Ancak kocasının talihsiz bir kazada ölmesiyle hayatı altüst olur. Kocasına duyduğu aşkı içine gömen Nathalie, hislerini gösteremeyen, içine kapanık birine dönüşür. Bir gün hiç hesapta yokken kendini çalışma arkadaşlarından biri olan Markus’la öpüşürken bulur. Kimsenin çekici diyemeyeceği, çok çirkin bir adam olan Markus’la bir geleceği olabilecek midir? David Foenkinos’un Uluslararası çok satan romanından uyarlama, hayata küsen bir kadının aşk sayesinde yeniden doğuş öyküsü olan “La Délicatesse / Aşkın Renkleri”nin başrollerinde “Amélie”nin yıldızı Audrey Tautou ve François Damiens yer alıyor.
  Temin Edilemiyor
 • Çocukluk

  Çocukluk

  Dvd
  Aynı oyuncularla 12 yıllık bir sürede çekilen ÇOCUKLUK, büyümeyi konu alan benzersiz ve çığır açan bir film deneyimi. Ethan Hawke ve Patricia Arquette, ekranda gözümüzün önünde büyüyüşüne tanıklık ettiğimiz Mason’ın (Ellar Coltrane) anne ve babasını canlandırıyor. Çocukluktan ergenliğe giden sarp yolu daha önce hiçbir filmin yapmadığı bir şekilde ele alan film, Coldplay’in Yellow ve Arcade Fire’ın Deep Blue gibi şarkılarını içeren müzikleriyle de dikkat çekiyor. Büyümeye ve ebeveynliğe övgü niteliğindeki ÇOCUKLUK, bizi yakın geçmişe götüren nostaljik bir zaman kapsülü.
  Temin Edilemiyor
 • Nuh: Büyük Tufan

  Nuh: Büyük Tufan

  Dvd
  “EĞER CESUR YÜREK, GLADYATÖR VE TİTANİK FİLMLERİNİ SEVDİYSENİZ NUH’A BAYILACAKSINIZ.”-KATHLEEN PARKER, WASHINGTON POSTOscar© ödüllü Russell Crowe umut, fedakarlık ve cesaretin çağları aşan hikayesinden  esinlenerek beyazperdeye aktarılan bu filmde Nuh olarak başrolde. Diğer rollerde Emma Watson ile Oscar© ödüllü oyuncular Anthony Hopkins ve Jennifer Conelly’nin yer aldığı görsel olarak göz kamaştıran, aksiyon dolu macerada tüm zamanların en beğenilen yönetmenlerinden Darren Aronofsky (Siyah Kuğu) “şimdiye kadar yapılmış en unutulmaz ve destansı bir film”e imza atıyor. (Richard Roeper, Chicago Sun-Times)
  Temin Edilemiyor
 • The Imitation Game: Enigma

  The Imitation Game: Enigma

  Dvd
  "Bazı insanlar dünyayı değiştirir" II. Dünya Savaşı’nın en karanlık günlerinde, Almanların kullandığı Enigma şifreleme sistemini çözmek isteyen İngiliz hükümeti, matematikçi Alan Turing’den yardım ister. Turing ve kriptologlardan oluşan ekibi, daha fazla insan hayatını kaybetmeden Enigma şifresini çözmek için zamanla yarışmak zorundadırlar. Sürükleyici gerilim filmi ENIGMA, savaşın gizli kahramanı Alan Turing’in inanması güç öyküsünü anlatırken, başrolde izlediğimiz Benedict Cumberbatch (Köstebek) ve ona eşlik eden Keira Knightley (Kefaret) güçlü performanslarıyla göz dolduruyorlar.
  Temin Edilemiyor
 • Sefiller

  Sefiller

  Dvd
  "Bu ölümsüz eserin şimdiye kadarki en güçlü uyarlamalarından biri.Bir müzikal başyapıt!" Burak GÖRAL 19. yüzyıl Fransa'sında geçen Sefiller; yıkılan hayaller, karşılıksız aşk, tutku, fedakârlık ve tutunmaya çalışan insan ruhu üzerine büyüleyici bir öykü anlatıyor. Hugh Jackman tarafından canlandırılan eski mahkûm Jean Valjean, şartlı tahliye ile hapisten çıkmış ve amansız polis memuru Javert (Russell Crowe) tarafından takip edilmektedir. Fabrika işçisi Fantine'in (Anne Hathaway) kızıyla ilgilenmeyi kabul ettiğinde, hayatları sonsuza dek değişecektir. 42 ülkede ve 22 dilde, 65 milyondan fazla insan tarafından izlenen ve dünya genelinde rekor kıran Sefiller, Akademi Ödüllü® yönetmen Tom Hooper tarafından sinemaya uyarlandı.
  Temin Edilemiyor
 • Theo Angelopoulos/DVD 2'li Set

  Theo Angelopoulos/DVD 2'li Set

  Dvd
  Sonsuzluk ve Bir Gün (Eternity and a Day) Selanik'te yağmurlu bir gün... Amansız bir hastalığa yakalanan ünlü yazar Alexander karısından bir mektup alıyor. 30 yıl önceki bir yaz gününü anlatan bu mektup üzerine bütün yaşamını geçirdiği sahil kenarındaki evini terk etmeye hazırlanıyor. Sonunda Alexander geçmişinin ve şimdiki hayatının karışmış olduğu ilginç bir geziye çıkıyor. Tek isteği ise o güzel, mutlu dakikaları tekrar yaşayabilmek. Çağdaş sinemanın en önemli isimlerinden birisi olan ünlü yönetmen Theo Angelopoulos, unutulmaz "Ulis'in Bakışı" filminden 3 yıl sonra "Sonsuzluk ve Bir Gün" ile sinemaseverlerle buluşuyor.  Ağlayan Çayır (The Weeping Meadow) Theo Angelopoulos üçlemesinin ilk filmi olan Ağlayan Çayır'da , 1919-1949 arasında yaşanan bir hayat hikayesi anlatılmaktadır. Odessa'da doğan Eleni'nin anne ve babası savaş döneminde ölmüştür. Eleni'yi evlat edinen Alexis'in ailesi ise kısa bir süre sonra Odessa'dan göç eder. Ağlayan Çayır, yeni bir kasabaya yerleşen aileyle beraber büyümeye başlayan çocukların, özellikle de Eleni'nin öyküsüdür. Filmde, Nikos isimli bir çocuğun da aralarına katılmasıyla bu üç arkadaşın, yaklaşan başka bir savaşın arefesinde, diktatörlük rejimi altında büyüyüp aşık oluşlarına tanıklık ediyoruz. "Bu bir Yunan trajedisi" diyen Angelopoulos, Eleni'yi bir simge olarak kullanıyor. Yönetmen, bir kadının çocukluğundan başlayıp gençliğini, aşık oluşunu, anne oluşunu, sahip olduğu her şeyi kaybedip yeniden yalnız kalışını anlatırken Eleni'nin öyküsünü, "Eleni de tıpkı Troyalı Helen gibi, ne vatanı var ne de sonunda bir kalbi kalıyor" cümlesiyle özetliyor. Ağlayan Çayır, 2004 yılında Avrupa Film Akademisi Ödülleri'nde Eleştirmenler Özel Ödülü'nü kazanmıştır.
  Temin Edilemiyor
 • Game of Thrones Season 4

  Game of Thrones Season 4

  Dvd
  George R. R. Martin’in çok satan kitaplarından uyarlanan efsanenin nefes kesen 4. sezonunda, Lannister ailesinin Demir Taht üzerindeki gücü sarsılmaz biçimde devam etmektedir, ama kendilerini süregelmekte olan tehditlere ve kendi egolarına karşı koyabilecekler midir? 5 Diskli Game of Thrones Season 4, size bir efsanenin savaş alanine davet ediyor. Özel seçenekler eşliğinde Demir Taht’a daha da yakın hissedeceksiniz…
  Temin Edilemiyor
 • Grinin Elli Tonu

  Grinin Elli Tonu

  Dvd
  Dünya çapında fenomen olan Grinin Elli Tonu, Anastasia Steele ve Christian Grey rollerinde izlediğimiz Dakota Johnson ve Jamie Dornan ile hayat buluyor. Ana, gizemli milyarder Christian Grey ile röportaj yapmakla görevlendirilmiş deneyimsiz bir üniversite öğrencisidir. Fakat aralarında başlayan iş ilişkisi kısa süre içinde sıra dışı bir romantizme dönüşür. Christian’ın göz kamaştıran hayat tarzının cazibesine kapılan Ana, kendisini onun derin sırlarını ve kendi karanlık arzularını keşfettiği alışılmadık bir ilişkinin içinde bulur. Christian ve Ana ilişkileri için ne kadar ileriye gidebileceklerini test ederken nefes kesen bir romantizm yaşarlar
  Temin Edilemiyor
 • Aynı Yıldızın Altında

  Aynı Yıldızın Altında

  Dvd
  Son on yılın en iyi romantik filmi! Gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.Yılın en çok izlenen yabancı romantik filmi!Hazel (Shailene Woodley) ve Gus (Ansel Elgort) alaycı bir espri anlayışına ve alışılagelmiş her şeye karşı bir nefrete ve de en önemlisi ayaklarını yerden kesip onları unutulmaz bir yolculuğa çıkartacak bir aşka sahiptirler. Bu iki gencin sıradışı problemlerin üstesinden gelmesi gerekiyor olsa da, cesaretleri ve birbirlerine olan sadakatleri, hayat mükemmel olmasa da aşkın olağanüstü olabileceğini gösterecektir. John Green’in New York Times çok satanlar listesine girmiş kitabından uyarlanan bu yapımda aynı zamanda Laura Dern (Little Fockers) ve Sam Trammel (True Blood) da yer alıyor.
  Temin Edilemiyor
 • Gece Yarısından Önce

  Gece Yarısından Önce

  Dvd
  Trende Tanıştığınız ve Birlikte Sadece Bir Gün Geçirebileceğiniz Kişi Hayatınızın Aşkı Olabilir Mi?Sinema tarihine geçen Jesse ve Celine'nin aşk hikayesi kaldığı yerden 9 yıl aradan sonra tekrar izleyici karşısında. Çiftin artık iki kızları vardır ve Paris'te birlikte yaşamaktadırlar. İkili bu süreçte bir yığın değişim yaşamış, çeşitli sürprizlerin yaşanacağı bir hayata doğru yelken açmıştır. Tüm sorunlara ve değişikliklere rağmen, değişmeyen tek şey ise birbirlerine duydukları naif aşktır. "Gün Doğmadan" ile başlayıp "Gün Batmadan" ile devam eden on sekiz yıllık aşkın üçüncü perdesinde başrollerde Ethan Hawke ve Julie Delpy bulunuyor.
  Temin Edilemiyor