Gerilim Filmleri

Yayınevi/Marka
167 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 11
 • Sihirbazlar Çetesi

  Sihirbazlar Çetesi

  Dvd
  Birbirinden yetenekli dört sihirbaz, gösterileri esnasında gerçekleştirdikleri cüretkar ve orjinal soygunlarla dünya çapında tüm izleyicileri şaşkına çevirir. Aynı anda FBI ve Interpol de bir sonraki gizli eylemlerinin ne olacağını tahmin etmeye çalişarak çetenin peşine düşer ve onları durdurmaya çalışır.Sihirbazlar Çetesi, güçlü oyuncu kadrosu, canlı aksiyon sahneleri ile nefes kesen illüzyonların mükemmel birleşimi olarak sizleri koltuklarınıza çivileyecek!
  5,00  TL
 • Kill Bill 1/ Kill Bill 2

  Kill Bill 1/ Kill Bill 2

  Blu-Ray
  Volume 1: Çığır açan senarist ve yönetmen Quentin Tarantino'nun (Pulp Fiction, Jackie Brown) dudak uçuklatan aksiyon sahneleri ile acımasız ihanetler ve destansı bir kan davası üzerine kurduğu dördüncü filmi Kill Bill Volume 1'in oyuncu kadrosunda Uma Thurman (Pulp Fiction), Lucy Liu (Charlie's Angels , Chicago) ve Vivica A. Fox (Two Can Play That Game) yer alıyor. Düğün günü kafasına kurşun yedikten dört yıl sonra komadan uyanan gelin (Thurman) intikam almaya karar verir. Eski patronu (David Carradine) ve onun suikastçılardan oluşan uluslararası çetesi tarafından vurulmasıyla başlayan mücadelesinde ya ölecek ya da öldürülecektir. Müthiş aksiyon sahneleri ve ilginç espri anlayışıyla takdir alan bir Quentin Tarantino efsanesi. Volume 2: Bu nefes kesen ve mutlaka izlenmesi gereken devam filminde efsanevi senarist ve yönetmen Quentin Tarantino (Pulp Fiction) Kill Bill Vol. 1 ile gelin tarafından başlatılan aksiyon dolu intikam hikayesini sona ulaştırıyor. Ölüm Listesi'nden çoktan iki isim çıkarmış olan Gelin, ona dört yıl önce ihanet eden suikastçı çetesinden hayatta kalan son ikisinin peşine düşer: Budd (Micheal Madsen) ve Elle Driver (Daryl Hannah). Nihai hedefi, kendisinin ölüm emrini veren eski patronu Bill (David Carradine) ile yüzleşmek ve intikamını almaktır. Bir klasik haline gelen ilk filmin bu çok beğenilen devam filminde, sınırsız aksiyon ve eğlence size gösterecek ki; şimdiye dek öykünün sadece yarısını biliyordunuz!
  43,99  TL
 • Arı Kovanına Çomak Sokan Kız

  Arı Kovanına Çomak Sokan Kız

  Dvd
  Lisbeth Salander kafasında bir kurşunla bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde yatmaktadır. İyileşir iyileşmez de kendisini doğrudan hapse yollayacak, üç cinayetten yargılanacağı duruşmaya götürülecektir. Davasını hayatı pahasına savunan Salander, gazeteci Mikael Blomkvist’in de yardımıyla masumiyetini kanıtlamaya ve kendine acı çektiren sistemin mimarı olan derin devletin sırlarını ortaya çıkarmaya çalışacaktır.
  9,99  TL
 • Terminatör 2 Mahşer Günü

  Terminatör 2 Mahşer Günü

  Blu-Ray
  Sarah Connor'ın (Linda Hamilton) Skynet tarafından gelecekten gönderilen Terminator'ün elinden kurtulmasından on yıl kadar sonra bu kez T-1000 (Robert Patrick) modeli yeni birTerminator, insan direnişçilerin gelecekteki lideri ve Sarah'nın oğlu John Connor'ı hedef alır. Ölümcül T-1000, kendini istediği şekle sokabildiği için yok edilmesi neredeyse imkansız bir düşmandır. İnsanlığın geri kalanını yok etmekle görevlendirilen Terminator'lerin varlığından haberdar tek insan olan Sarah ise bir akıl hastanesine kapatılmıştır. Direnişçiler geçmişe T-800 modeli (Arnold Schwarzenegger) bir Terminator göndermeyi başarırlar. T-800'ün görevi, Sarah'yı akıl hastanesinden kaçırmak ve John'u T-1000'den korumaktır. Özgürlüğüne kavuşan ve yanına T-800 ile John'u da alan Sarah'nın tek amacı, gelecekte dünyayı kontrolü altına alacak bir yapay zeka sistemini geliştirecek olan Cyberdyne firmasının en önemli bilim adamlarından Miles Dyson'ı, gelecekteki felaketleri önlemek için keşiflerini yok etmeye ikna etmektir.
  34,99  TL
 • Ucuz Roman

  Basoynat Dvd
  'Altın Saat', 'Vincent Vega ve Marsellus Wallace'ın Karısı', 'Jules, Vincent, Jimmie ve The Wolf'.. Quentin Tarantino ve Roger Avary'e en iyi senaryo dalında Oscar kazandıran 'Ucuz Roman', bu üç öykünün zincirleme şekilde birbirine geçmesinden oluşmuş bir hikayeyi anlatıyor. Profesyonel boksör Butch Coolidge (Bruce Willis) ünvan maçında kaybetmek için ünlü mafya babası Marsellus Wallace'dan (Ving Rhames) para alıyor ancak sözünde durmayarak rakibini nakavt ediyor. Bunun üzerine Wallace, en yetenekli tetikçilerinden Vincent Vega'yı (John Travolta) Butch'un evine yolluyor... İkinci ve üçüncü öykülerde ise Vincent'ın bu olaylardan önce, ortağı Jules'la (Samuel L.Jackson) yaptıkları ve Marsellus'un karısı Mia (Uma Thurman) ile birlikte geçirdiği akşam anlatılıyor.
  13,22  TL14,69  TL
 • Kuşlar

  Dvd
  En şaşırtıcı ve untulmaz başyapıtlarından biri olan KUŞLAR'da, Alfred Hitchcock kural tanımayan dostlarını izleyicisinin üzerine salarak gerçek bir terör ortamı yaratmaktadır. Güzel sarışın Melanie Daniels (Tippi Hedren) ideal eş adayı olan bekar Mitch Brenner'i elde etmek için Bodega koyuna gider. Ancak ortada hiç sebep yokken bir martının saldırısına uğrar. Bir anda binlerce kuş kasabaya üşüşür. Kuşlar, çocuk yada yetişkin ayırt etmeden önlerine çıkan herkesi avlamaya başlar. Hollywood'un doğanın öfkesine dair en korkunç eserlerinden biri olan Kuşlar'da kısa zaman sonra Melanie ve Mitch kendilerini açıklanamayan ve durdurulamayan bir güce karşı hayatta kalmaya çabalarken bulacaklardır.
  12,59  TL13,99  TL
 • Çizgi Ötesi

  Çizgi Ötesi

  Dvd
  Bir grup genç doktor adayı, hasta yatağında 'ölüp' de sonradan yeniden hayata dönen hastalardan esinlenerek, aralarında bir deneyler dizisine başlarlar. Kendilerini öldürterek ve bir dakikayla dört dakika arasında 'öte tarafta' kaldıktan sonra, arkadaşlarının yardımıyla yeniden geri dönerek, ölüm esnasındaki izlenimleri ve deneyimleri edinmek ve dünyaya aktarmak!... Bu deneyler, gitgide hızlanarak, yalnızca bir 'zamansal yarış'a dönüşmekle kalmayacaktır. Aynı zamanda, 'öte yan'da geçirilen zaman süresince beyne hücum ettiği anlaşılan geçmişle ilgili en kötü anıların, onulmaz pişmanlıkların konusu olan kişiler de, kahramanlarımızın hayata dönüşüyle birlikte yeniden hayat bulacaklar ve kahramanlarımızın belleğinde, kötü ve korkunç canavarlar gibi, onları tedirgin ederek dolaşır hale geleceklerdir...
  9,99  TL
 • Gözcü

  Gözcü

  Dvd
  Minorty Report’un Yönetmeninden Durdurak Bilmeyen Bir Macera DahaBaşrollerini Joseph Gordon-Lewitt (Inception), Jeff Daniels  ve Isla Fisher’ın (Confessions of a Shopaholic) paylaştığı tansiyonu yüksek muhteşem bir suç-gerilim filmi.Chris’in geleceği başına aldığı bir darbe yüzünden kararmıştır ve hayatını devam edebilmek için geceleri bir bankada çalışmaktadır. En büyük hayali kendisine yeni bir hayat kurmak olan Chris sonunda çalıştığı bankanın soyulmasına yardımcı olmaya karar verir.
  9,99  TL
 • Gözcü

  Gözcü

  Basoynat Dvd
  Minorty Report’un Yönetmeninden Durdurak Bilmeyen Bir Macera DahaBaşrollerini Joseph Gordon-Lewitt (Inception), Jeff Daniels  ve Isla Fisher’ın (Confessions of a Shopaholic) paylaştığı tansiyonu yüksek muhteşem bir suç-gerilim filmi.Chris’in geleceği başına aldığı bir darbe yüzünden kararmıştır ve hayatını devam edebilmek için geceleri bir bankada çalışmaktadır. En büyük hayali kendisine yeni bir hayat kurmak olan Chris sonunda çalıştığı bankanın soyulmasına yardımcı olmaya karar verir.
  6,99  TL
 • Anomali

  Anomali

  Dvd
  Eski asker RyanReeve esir alınır ve bir aracın arkasında oraya nasıl gittiğinden bihaber uyanır. Çocuk kaçırmakla suçlanan Ryan parçaları bir araya getirmeye çalışır; ama dokuz dakika kırk yedi saniye sonra bilincini tekrar yitirir. İmkânsız koşullar altında, hafıza kayıplarının arkasındaki gizemi çözecek cevapları bulmak zorundadır. Zihin kontrolü üzerine eğilen eşsiz bir bilimkurgu!
  24,99  TL
 • Jack Ryan: Gölge Ajan

  Jack Ryan: Gölge Ajan

  Dvd
  “ŞAHANE BİR AKSİYON-GERİLİM!”-Access HollywoodTom Clancy’nin en ikonik karakterinin hikayesiJack Ryan: Gölge Ajan’la bir aksiyon kahramanı yeniden doğuyor. Yeni CIA ajanı Ryan’ın (Chris Pine), hiçbir şeyden habersiz nişanlısı (Keira Knightly), onu bir gölge gibi takip eden hükümet ajanı (Oscar© ödüllü Kevin Kostner) ve Rus asıllı acımasız suçlu (Oscar© ödül adayı Kenneth Branagh) arasında kalmasıyla heyecan doruğa ulaşır. Ryan, bir an önce bir analistten tam kapasite çalışan bir ajana dönüşerek Amerika Birleşik Devletleri’ne karşı yapılması planlanan dehşet veren bir saldırıyı durdurmalıdır.
  24,99  TL
 • Fırtınanın İçinde

  Fırtınanın İçinde

  Dvd
  SİZİ FIRTINANIN İÇİNE ÇEKECEK HEYECAN VERİCİ BİR MACERA!Silverton kasabası günün birinde aniden beliren düzensiz ve ölümcül hortumların etkisi altında kalır. Tüm şehir ani değişimler gösteren, ölümcül siklonların etkisindeyken, profesyonel fırtına takipçileri daha da kötüsünün geldiğini öngörmektedirler. Tüm halk korunaklara sığınmaya çalışırken, bir takım amatör kameramanlar, hortum bilicileri ve macera severler ise hortuma yaklaşılabilecek en yakın yere gidip olayı görüntüleme peşine düşerler.    
  24,99  TL
 • Krallık I- VIII

  Dvd
  Krallık, Danimarka'nın en modern ve teknolojik imkanları en işeri seviyedeki hastanesidir. Üstün kadrosu ve sınırsız olanakları ile adeta modern tıbbın simgesi gibidir. Ancak hastanenin inşa edildiği yer, eski bir bataklıktır ve bu bataklık korkunç sırlar gizlemektedir. Hastanenin içinde doktoların arasında gelişen garip olaylarla, hastane koridorları arasında gezinen ruhlar arasında bir paralellik vardır. Şeytani bir güç Krallık'ın köklerine sarılmıştır. Kieslowski'nin olağanüstü Dekalug'undan sonra sineman dünyasının en önemli TV projelerinden biri sayılan Krallık, içerdiği gerilim öğesi kadar, keskin toplumsal hicivleriyle de dikkati çekiyor.
  31,49  TL34,99  TL
 • Arka Pencere

  Arka Pencere

  Dvd
  "Rear Window"  Hitchcock'un belki en popüler olmuş filmidir. Bu büyük onura layık mıdır? Birçok eleştiremen aksini söylese de, bu filmin seyirci üzerinde inanılmaz bir etkisi olagelmiştir: belki de adına röntgencilik dediğimiz şeyin sinemadaki en görkemli yansıması olduğu için. Ve biraz da kahramanın kırık ayağıyla tamamen yatağa çivilenmiş durumu herkese, çaresizlik içinde belayla boğuşmak denen çok insani şeyi de hatırlattığı için.. Ama bu başarıda, birbirinden güzel giyisilerle perdeyi bir defileye çeviren  zerafet kraliçesi Grace Kelly'nin de büyük rolü vardır kuşkusuz.. Raymond Burr'un kötü adamı ve Thelma Ritter'in geveze hizmetçisi de unutulmaz. Filmin sinema tarihinde etkilediği filmler ise saymakla bitecek gibi değildir.
  14,99  TL
 • Korku Burnu

  Korku Burnu

  Dvd
  Bir klasik geri dönüyor.. Oscar Ödüllü yönetmen Martin Scorsese ve usta oyuncular Robert De Niro ve Nick Nolte'nin yorumlarıyla Korku Burnu'nu bir kez daha soluk soluğa seyredeceksiniz. Psikopat tecavüzcü Max Cady'i savunmak üzere devlet tarafından atanan Sam Bowden, müvekkili hapse mahkum olunca doğru olanı yaptığını düşünmüştür. Ancak bu olaydan 14 yıl sonra, Mac Cady hapisten çıkınca aklında tek düşünce vardır: İntikam. Bowden ailesinin peşinden ayrılmayan Cady onlarla kedinin fare ile oynadığı gibi oynamaya başlar. Sam'in ailesini korumak için hiçbir yasal imkanı kalmamıştır. Çaresizliğin Sam Bowden'a attıracağı adımsa sadece Cady'nin değil, ailesinin ve kendisinin de hayatını tehlikeye atacaktır.
  10,99  TL
 • Pi

  Pi

  Dvd
  Bir matematik dehası olan Max sorunlu bir kişiliğe sahiptir ve insan hayatının belki de en önemli buluşuna ulaşmak üzeredir. Son on yıl boyunca sayısal olarak tabiatın bir kodlanma sistemine sahip olduğunu keşfetmiş fakat bunu çözmeyi başaramamıştır. Her şey ama her şey onu bir tek sonuca götürmektedir. Ulaştığı sonuç onu daha büyük kargaşaya bunun da ötesinde problemin merkezi olarak kendine yöneltmektedir. Bildiği sır için belki de insanlar birbirlerini bile öldüreceklerdir. Bunu herkesten saklamalıdır. Max, zincirin ilk halkası olan kodu kırmayı deneyerek bu riski yok etmeye karar verir. 1. Matematik tabiatın dilidir. 2. Etrafımızdaki tüm varlıklar ve olaylar rakamlarla anlatılabilir. 3. Eğer herhangi bir sistemi grafiklerle anlatırsanız, şekiller ortaya çıkar. 4. Doğanın her yanında şekiller vardır. Yönetmen ve senarist Darren Aronofsky’nin küçük bütçeli, bir gerilim bilim kurgu ile karşımıza çıkıyor. Birçok fantezi filmdeki gibi mistik düşünceleri yansıtan film bunun yanında filmin kahramanının da neden bir Mesih yaklaşımı ile çizildiğini soru işaretleri ile bilinçaltınıza yerleştiriyor. Bir yandan seyirciyi neden içine düştüğünü bilmediği bir klostrofobi hissi ile sarmalarken diğer yandan hayal gücünün ulaşabileceği en derin konulara doğru yola çıkıyor.
  17,99  TL