Savaş Filmleri

Yayınevi/Marka
41 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 3
 • Fury

  Fury

  Dvd
  Nisan, 1945. Müttefikler Avrupa’da son bir gayret gösterirken, Wardaddyismindeki deneyimli çavuş (Brad Pitt), beş kişilik ekibiyle düşman hattı ardındaki ölümcül görevi yerine getirmeye çalışmakta ve bir Sherman tankına komuta etmektedir. Sayıca ve silahça az olan, bir de acemi bir askerle uğraşan müfrezenin başındaki Wardaddy ve adamları, Nazi Almanya’sını tam kalbinden vurmak için kahramanca bir çaba gösterir ve sert bir mücadele içine girerler.
  24,99  TL
 • Game of Thrones Sezon 3

  Game of Thrones Sezon 3

  Dvd
  HBO®’nun çok izlenen dizisi Game of Thrones’un üçüncü sezonunda, maruz kaldıkları deniz saldırısının ardından Lannisterlar hakimiyeti ellerinde zar zor tutmaktadır. Bunun yanında, kuzeydeki olaylar var olan güç dengesini tehdit etmektedir. Kuzey Kralı Robb Stark Lannisterlar’a karşı aldığı zaferlere yenilerini eklemek isterken büyük bir felaketle karşılaşmıştır. Duvar’ın ötesinde ise Mance Rayder ve wildinglerden oluşan dev ordu güneye doğru amansız yürüyüşüne devam etmektedir. Dar Deniz’in karşı tarafında, hızlıca büyüyen üç ejderhasıyla yeniden birleşen Daenerys Targaryen, Demir Taht’ı ele geçirme ümidiyle Essos’tan ayrılırken kendisine eşlik etmesi için devasa bir ordu oluşturmaya çalışmaktadır. Dizinin üçüncü sezonunda sadakat test edilirken, zalim kaderlerle yüzleşilirken ve ipler daha da gerilirken Westeros aileleri savaşmaya devam edeceklerdir.   ÖZEL SEÇENEKLER FIRTINA YAKLAŞIYOR Oyuncular ve set ekibinin de katılımıyla derlenen 14 dakikalık bu özette ikinci sezonun fırtınalı olaylarına tekrar göz atın. WILDINGLERİN İÇİNDE Duvar’ın ötesine geçin ve wildinglerin hikayelerine daha yakından bakın. EVLİLİĞİN SİYASETİ Westeros’taki evlilik kavramı güç oyunları ve siyasi ittifaklardan ibaret. Oyuncular ve set ekibi, bu çok eski kurumu ve Game of Thrones’da tuttuğu yeri inceliyorlar.SESLİ YORUMLAR David Benioff, D.B. Weiss, George R.R. Martin, Lena Headey, Emilia Clarke, Michelle Fairley, Kit Harrington, Richard Madden dahil 12 sesli yorum ve daha fazlası.YENİ KARAKTERLER Üçüncü sezondaki yeni yüzlerle tanışın: Olenna Tyrell, Missandei, Mance Rayder, Tormund Giantsbane, Orell, Jojen ve Meera Reed, Blackfish ve Edmure Tully, Myr’li Thoros ve Beric Dondarrion.SİLİNMİŞ SAHNELER Beş adet silinmiş özel sahneyi izleyin.
  Temin Edilemiyor
 • 300 Spartalı

  300 Spartalı

  Basoynat Dvd
  Sin Ctiy'nin yaratıcısı Frank Miller'ın unutulmaz çizgi romanından uyarlanan 300 Spartalı, vahşi görselliği, canlı aksiyon ve CGI animasyonun muhteşem birleşimi ile ekranlara kan ve korku getiriyor. Film, Kral Leonidas (Gerard butler) ve 300 Spartalının , Zerhas (Rodrigo Santoro) ve dev Pers ordusuna karşı ölümüne mücadele ettiği tarihi Termopil Savaşını tüm şiddeti ile anlatıyor. Tarihi, savaş meydanında yaşayın ve sinema sanatının geldiği en son noktayı tecrübe edin.
  Temin Edilemiyor
 • Hazine Avcıları

  Hazine Avcıları

  Dvd
  Tarihteki en büyük hazine avının gerçek hikayesine dayanan HAZİNE AVCILARI, George Clooney, Matt Damon, Bill Murray, John Goodman ve Cate Blanchett’ın da aralarında bulunduğu yıldızlar kadrosuyla heyecan dolu bir aksiyonu muhteşem performanslarla birleştiriyor. Alışılmadık –ve acı verici derecede hazırlıksız- bir grup kahraman sanat eserlerini Nazilerden kurtarmak adına, II. Dünya Savaşı’nın ön cephelerine gönderilince binlerce senelik kültürü korumak için zamana karşı yarış başlar. Bu küratör, mimar, sanatçı ve tarihçilerin hiçbir şansı olmayabilir ancak insanoğlunun ortaya koyduğu en büyük başarıları korumak ve savunmak için tek şans onlar!
  Temin Edilemiyor
 • Kitap Hırsızı

  Kitap Hırsızı

  Dvd
  Aynı adlı çok satan romandan uyarlanan bu filmde II. Dünya Savaşı Almanyası’nda etrafındaki insanların hayatını değiştiren bir kızın öyküsüne odaklanılıyor.“İnanılmaz derecede etkileyici” (Leonard Maltin, Indiewire) bir öyküye sahip.Annesinin artık ona bakamayacağı anlaşıldığında Liesel (Sophie Nélisse) Alman bir çift tarafından evlat edinilir (OSCAR® Ödüllü Geoffrey Rush ve OSCAR® Adayı Emily Watson). Okuma yazması olmamasına rağmen üvey babası tarafından öğrenmeye teşvik edilir. Çift, Hitler’in ordusundan kaçan bir Yahudi olan Max’i (Ben Schnetzer) yanlarına aldığında Liesel ile arkadaş olurlar. Brian Percival (Downton Abbey) tarafından yönetilen bu büyüleyici filmde, en sonunda kelimeler ve hayal gücü bu iki arkadaşa etrafında olan olaylardan kaçma imkanı tanıyacaktır.
  Temin Edilemiyor
 • Full Metal Jacket

  Full Metal Jacket

  Dvd
  Bir grup acemi asker kendilerini nasıl bir eğitimin beklediğinden ve nasıl bir işin içine girdiklerinden habersiz bir biçimde üslerinin önünde dikilmektedirler. Askerlik ve savaş kavramlarının ciddiyetlerini fark etmeleri için savaşa gitmeleri gerekmeyecektir. İlk bölümünde savaş için talim yapan bir grup deniz piyadesinin Parris Island’da edindiği tecrübelere odaklanan Full Metal Jacket ani bir geçişle savaşın en ağır biçimde cereyan ettiği tarihlere taşıyor seyircisini. Full Metal Jacket, fazlasıyla detaycı ve dokunaklı bir anlatımla askerlerin ve askerliğin, Vietnam savaşı esnasındaki zihnini peliküle döküyor.
  Temin Edilemiyor
 • Son Samuray

  Son Samuray

  Dvd
  İç savaş yıllarında, yüzbaşı Nathan Algren (Tom Cruise) Japonya'ya samuraylar ile savaşmak için gider fakat bir süre sonra kendisini onların davasına adamış bulur. Kaderi Amerikan yüzbaşı ile kesişen Katsumoto (Ken Watanabe) ise artık yokolmakta olan bir hayat tarzı süren Samuray lideridir. Modern Japonya'nın doğuşunun bu sürükleyici ve duygusal destansı hikayesini Edward Zwick yönetiyor.
  Temin Edilemiyor
 • Savaş Atı

  Savaş Atı

  Dvd
  Efsanevi yönetmen Steven Spielberg'den sadakat, umut ve azim üzerine epik bir macera! Tonny Ödüllü Broadway oyunu, Birinci Dünya Savaşı'nın panaromik manzarasında Joey adında bir at ve genç terbiyecisi Albert arasındaki unutulmaz arkadaşlığı anlatıyor. Bu birbirine bağlı arkadaşlar, savaş esnasında ayrılmaya zorlanınca, Joey'nin olağanüstü yolculuğu başlar. Tanıştığı herkesin hayatını değiştirirken aynı zamanda onların yaşamına ilham kaynağı olur. Nefes kesen zengin görselliği ve daha önce görülmemiş özel seçenekleriyle Savaş Atı 'Gerçek Bir Başyapıt' (Rex Reed, The New York Observer) ve arkadaşlık üzerine yapılan en güçlü ve dokunaklı film.
  Temin Edilemiyor
 • Truva

  Truva

  Dvd
  Brad Pit İlyada'nın bu olağanüstü yorumunda, kılıcı eline alıyor ve Yunanlı savaşçı Achilles rolüne kasları ve gücü ile hayat veriyor. Orlando Bloom ve Diana Kruger dünyayı savaşa sürükleyen efsanevi aşıklar, Eric Bana Achilles'in karşısında duran cesur Truva prensi ve Peter O'Toole'da Truva kralı Praim olarak filme hükmediyorlar. Yönetmen Wolfgang Petersen bugünün teknolojisini kullanarak çağlar önce varolmuş korkunç savaş gemilerini, çarpışan orduları, aşılamaz kaleleri ve ünlü Truva Atı'nı yaratıyor. Eğer aşk için savaşmaya değerse, bundan daha büyük bir savaş göremeyeceksiniz. 'Cesur Yürek ve Gladyatör'ün izinden giden Truva, destansı filmlerin zirve noktası.' (Clay Smith, ACCESS HOLLYWOOD)
  Temin Edilemiyor
 • Kara Şahin Düştü

  Kara Şahin Düştü

  Dvd
  Başarılı yönetmen Ridley Scott ve ünlü yapımcı Jerry Bruckheimer'dan, Birleşmiş Milletler barış operasyonunun bir parçası olarak Kasım 1993'te Mogadishu, Somali'ye gönderilen bir grup Amerikan askerinin gerçek hikayesinden yola çıkılarak yapılmış bir kahramanlık öyküsü. Kara Şahin Düştü operasyonu, beklenmedik şekilde yön değiştirerek Amerikan ordusunun Vietnam'dan beri gördüğü en şiddetli çarpışmayla sonuçlanır.
  Temin Edilemiyor
 • Ran

  Ran

  Blu-Ray
  Bu muhteşem film "imparator" lakaplı usta Japon yönetmen Akira Kurosawa tarafından çekilen, ünlü İngiliz yazar Shakespeare'in "Kral Lear" adlı eserinin Japon adaptasyonudur. Yaşlı lord, krallığını üç ayrı kalede yaşayacak üç oğlunun arasında paylaştırmaya karar verir. Yaşça büyük iki kardeş bu durumdan oldukça memnundur. Ancak en küçük oğlu babasının çıldırdığını düşünmekte ve iki ağabeyinin çok geçmeden birbirleri ile savaşmaya başlayacaklarını düşünmektedir. Bu tahmininde yanılmadığı kısa süre içinde görülecektir.
  Temin Edilemiyor
 • Stalingrad

  Stalingrad

  Basoynat Dvd
  İKİNCİ DÜNYA SAVAŞININ SEYRİNİ DEĞİŞTİREN ÇARPIŞMA. Büyük patlamalar ve daha da büyük bir macera, sizleri bekliyor. Bir grup Rus askeri, Alman Ordusu karşısında mahvolmuş şehirlerindeki stratejik bir binayı ellerinde tutmak için savaş vermektedir ve bu süreç içerisinde orada yaşayan Rus bir kadın ile  karmaşık bir bağ ortaya çıkar. Fedor Bondarchuk’un yönettiği Stalingrad’da savaşın büyüklüğü,  Rus askerler, kalan birkaç sivil ve Stalingrad’ı işgal edenlerin içinde bulunduğu insanlık trajedisiyle dramatik bir kontrast oluşturuyor.
  Temin Edilemiyor
 • 300 Spartalı

  300 Spartalı

  Dvd
  "Sin City'nin yaratıcısı Frank Miller'ın unutulmaz çizgi romanından uyarlanan 300 Spartalı, vahşi görselliği, canlı aksiyon, CGI animasyonunun muhteşem birleşimi ile ekranlara kan ve korku getiriyor. Film, Kral Leonidas ( Gerard Butler) ve 300 Spartalı'nın, Zerhas (Rodrigo Santoro) ve dev pers ordusuna karşı ölümüne mücadele ettiği tarihi Termopil Savaşı'nı tüm şiddetiyle anlatıyor. Tarihi savaş meydanında yaşayın ve sinema sanatının geldiği en son noktayı tecrübe edin.
  Temin Edilemiyor
 • Kıyamet 2 Disk

  Kıyamet 2 Disk

  Dvd
  Yüzbaşı Willard (Martin Sheen), Vietnam'da Amerikan ordusuna başkaldıran ve vahşi yönetmenlerle bir orman kabilesini yöneten Albay Walter Kurtz'ü (2 Oskar ödüllü Morlon Brando) bulup öldürmekle görevlendirilir. Kurtz'un izinde, insan yüreğinin karanlığıyla savaşın gerçekliği arasında kalan Yüzbaşı Willard, çok geçmeden sonsuz bir kabusun içine sürüklenecektir. İlk gösterildiği günden bu yana, gerek felsefesiyle milyonları büyüleyen epik destanı Kıyamet ünlü yazar Joseph Conrad'ın ''Karanlığın Yüreği''romanının son deredce görkemli ve kişisel bir uyarlaması. Harrison Ford ve Laurence Fishburne Filmden sonra dünya starları olmuş oyuncular olarak, filmde genç halleri dikkat çekiyor.
  Temin Edilemiyor
 • Kwai Köprüsü

  Kwai Köprüsü

  Dvd
  Albay Nicholson’ın liderlik ettiği esirler, Kwai Nehri üzerinde bir köprü yapmaları için Japonlardan bir direktif alırlar. Albay Saito’nun köprüyü yaptırmaktaki amacı cephaneyi birliklerine kolayca dağıtmaktır. Albay Nicholson’ın elindeki tek kozu, yapılabilecek en iyi köprüyü yapıp kendi gururunu ve askerlerinin motivasyonunu körüklemek, yitirilen gücü ve kaybedilen özgüveni geri kazanmak olacaktır. Dönemin büyük yönetmenlerinden David Lean’in unutulmaz başyapıtı olan Kwai Köprüsü, Alec Guiness, Jack Hawkins ve William Holden gibi oyunculardan oluşan kadrosuyla da ilgi çekiyor.
  Temin Edilemiyor
 • Hayat Güzeldir

  Hayat Güzeldir

  Basoynat Dvd
  1930'ların İtalya'sında Guido adındaki tasasız, kaygısız bir Yahudi kitapçı yakın bir şehirdeki güzel kadına kur yapıp onunla evlenerek bir peri masalı başlatır. Guido ve karısının bir oğulları olur ve İtalya'yı Alman güçleri istila edene kadar mutluluk içinde yaşarlar. Ailesini bir arada tutabilmek ve oğlunu Yahudi toplama kamplarının dehşetinden elinden geldiğince uzak tutmak çabası ile Guido, bu yıkımı bir oyun gibi gösterir. Bu oyunun ödülü ise bir tanktır... Birbirlerine sevgiyle kenetlenmiş bir ailenin mutlaka izlenmesi gereken öyküsü... Bu filmi izledikten sonra hayata bakış açınız değişecek... Bir annenin ve özelliklede babanın akıl almaz mücadelesi!
  Temin Edilemiyor