Tarihi Filmleri

Yayınevi/Marka
37 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 3
 • '45 Ruhu

  '45 Ruhu

  Dvd
  Savaş senelerinde, İngiltere'de yükselen birlik ruhunun daha adil bir toplum yaratma isteğine dönüşmesini anlatan coşku dolu bir belgesel. Yönetmen Ken Loach, İngiltere'nin bölgesel ve ulusal arşivlerinden kullandığı görseller, ses kayıtları ve doğaçlama röportajlar ile politik ve sosyal açıdan zengin bir anlatım yaratıyor. The Spirit of '45 / '45 Ruhu, Birleşik Krallıklar'ın, etkisini senelerce koruyan ve günümüzde de tekrar keşfedilebilecek, bozulmamış bir beraberlik ruhuna sahip olduğu bir dönemi aydınlatmayı ve kutlamayı amaçlıyor.
  9,99  TL
 • Benim Cici Silahım

  Benim Cici Silahım

  Dvd
  "Benim Cici Silahım" ödüllü sinemacı Michael Moore'un bir öz eleştirisi, 11 Eylül ve sonrasına ışık tutan, olağanüstü cesur bir çalışma... ABD'nin başlıca toplumsal hiciv ve belgesel ustalarından biri olan Moore, bu düzen karşıtı yapımıyla, vatanseverliğin ön planda olduğu bugünlerde, Amerikan halkının sormaya cesaret edemediği bir soruyu gündeme getiriyor: "Acaba biz silah delisi bir toplum muyuz; yoksa sadece deli miyiz?" Moore, kendine has çekiciliği ve keskin bir zekanın ürünü olan üslubuyla, Amerika'nın kalbine doğru zorlu bir yolculuğa koyuluyor. Bu yolculuğun amacı, ülkedeki mutluluk arayışının muazzam boyutlara varmış bir şiddetle neden böylesine iç içe olduğunu keşfetmek. Moore'un cüretkar ve sinema formatındaki bu belgeseli 46 yıl sonra ilk kez Cannes Film Festivali'nde yarışmaya layık görülen bir belgesel olması açısından da dikkat çekici. Mizah ile trajediyi özenle harmanlayan bu film, daha önce hiç görülmemiş ve hayret verici sahneleriyle izleyiciyi ciddi biçimde sarsacak özellikleri taşıyor.
  10,99  TL
 • Göklerin Hakimi

  Göklerin Hakimi

  Dvd
  Film, dolar milyarderi Howard Hughes'un BİYOGRAFİ öyküsü. 1927 yılında Hughes, Hollywood haricinde yapılan en pahalı film olan Hell's Angels'ın yapımını finanse etmektedir. Milyonlarca dolar para akıttıktan sonra asistanı Noah'ın yardımı ile filmi bitirmeyi başarır. Film sayesinde, Hollywood ünlülerinden Jean Harlow, Errol Flynn ve Katherina Hepburn gibi birçok isim Hughes'ın çevresinde gözükmeye başlamıştır. Hepburn ile bir süre ilişki yaşayan Hughes'un çevresinde Ava Gardner ve Faith Domergue başta olmak üzere birçok kadın vardır. Ancak onun gözü havacılık sektörüne el atarak bu alanda da bir numara olmaktadır.
  9,99  TL
 • Kraliçenin Vedası

  Kraliçenin Vedası

  Dvd
  Kraliyetin tutkularına, sıradışı ilişkilerine ve Marie Antionette döneminin devrimden önceki son günlerine odaklanan bir Fransız Yapımı. Saraydaki kaygısız yaşamın sürdüğü sıradan günler devrim haberi ile sarsılır. Hemen hemen tüm aristokratlar ve hizmetkarları batan gemiyi terketmiştir. Sidonie Labord (Léa Seydoux), sessiz sakin ve sadık bir kraliçe hizmetkarıdır. Her ne olursa olsun Marie Antionette’e (Diane Kruger) olan bağlılık yemini bozmayacak ve sarayı terketmeyecektir. Ancak bilmediği bir şey vardır, o da bugünlerin kraliçesi ile geçirdiği son üç gün olacağıdır.
  19,99  TL
 • Exodus: Tanrılar Ve Krallar

  Exodus: Tanrılar Ve Krallar

  Dvd
  GLADYATÖR’ÜN ÜNLÜ YÖNETMENİ RIDLEY SCOTT TARİHİ BİR EFSANE İLE KARŞINIZDA! Ünlü yönetmen Ridley Scott’ın (Gladiator, Prometheus) yeni filmi Exodus: Gods and Kings, tek başına bir adamın kudretli bir imparatorluğu cesurca alt etmesinin destansı öyküsünü anlatıyor. Teknoloji harikası görsel efektleri kullanan bu muhteşem macera, Musa’nın (Christian Bale) Firavun Ramses’e (Joel Edgerton)  karşı koymasını ve 400,000 köleyi Mısır ve onu saran ölümcül cezalardan kaçırmasını konu alıyor.
  24,99  TL
 • Schindler'in Listesi

  Schindler'in Listesi

  Dvd
  Film, 2. dünya savaşında yaşanan Yahudi katliamlarında, Nazi partisi üyesi, çapkın ve savaş zengini esrarengiz bir adam olan Oskar Schindler'in, 1.100 yahudinin hayatını kurtarışının unutulmaz hikayesini gözler önüne seriyor. Bu film, bir insanın yaptığı cesur değişikliğin zaferinin ve onun bu cesur hareketi sayesinde, insanlık tarihinin en karanlık sayfasında hayatta kalmayı başaranların hikayesidir. Steven Spielberg'in yönettiği, Schindler'in Listesi ayrıca En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Müzik, En iyi Kurgu, En İyi Sanat Yönetmeni dallarında da Oscar® Ödülüne layık görüldü. Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Jonathan Sagalle ve Embeth Davidtz gibi oyuncuların yer aldığı bu görsel şölen, dijital görüntü ve ses kalitesi ve yepyeni bonus seçenekleri ile sizlerle.
  21,99  TL
 • New York Çeteleri

  New York Çeteleri

  Dvd
  Usta yönetmen Martin Scorsese'in yönetmenliğini yaptığı Gangs of New York, 1800'lü yıllar New York'unda, İrlandalı ve İtalyan göçmenlerin şehrin kontrolünü ele geçirmek için sokak çetelerini oluşturmaya başladıkları dönemde geçiyor. 16 yıldan sonra Amsterdam (Leonardo Di Caprio) gözlerinin önünde öldürülen babasının katilini avlamak üzere New York'a geri döner. Hedefi o günden sonra mahallenin acımasız lideri "Kasap Bill" olarak bilinen William Cutting'dir (Daniel Day Lewis). Hikaye Dead Rabbits ve Native Americans isimli iki çete üzerinde yoğunlaşmaktadır.
  13,99  TL
 • 12 Yıllık Esaret

  Dvd
  En iyi Film dahil olmak üzere 3 dalda Oscar® kazanan 12 Yıllık Esaret filmi, bir adamın hayatta kalmak ve özgür olmak için yaşadığı inanılmaz ve gerçek bir hikâyeye odaklanıyor. İç Savaş öncesi Amerika Birleşik Devletleri’nde ailesiyle birlikte özgür bir adam olarak yaşayan Solomon Northup (Chiwetel Ejiofor), köle olarak kaçırılır ve satılır. Solomon’u satın alan Edwin Epps (Michael Fassbender) zalim bir adam olmanın yanı sıra beklenmeyecek bir nezakete de sahiptir. Solomon sadece hayatta kalmak için değil aynı zamanda onuru için de yaşamaya çalışmaktadır. 12 yıl süren unutulmaz esareti sonrası Solomon, Kanadalı kölelik karşıtı Samuel Bass’le (Brad Pitt) ve özgürlüğüyle yeniden tanışır. Sonrasında ise tüm hayatı değişir.
  24,49  TL24,99  TL
 • 12 Yıllık Esaret

  Basoynat Dvd
  En iyi Film dahil olmak üzere 3 dalda Oscar® kazanan12 Yıllık Esaret filmi, bir adamın hayatta kalmak ve özgür olmak için yaşadığı inanılmaz ve gerçek bir hikâyeye odaklanıyor. İç Savaş öncesi Amerika Birleşik Devletleri’nde ailesiyle birlikte özgür bir adam olarak yaşayan Solomon Northup (Chiwetel Ejiofor), köle olarak kaçırılır ve satılır. Solomon’u satın alan Edwin Epps (Michael Fassbender) zalim bir adam olmanın yanı sıra beklenmeyecek bir nezakete de sahiptir. Solomon sadece hayatta kalmak için değil aynı zamanda onuru için de yaşamaya çalışmaktadır. 12 yıl süren unutulmaz esareti sonrası Solomon, Kanadalı kölelik karşıtı Samuel Bass’le (Brad Pitt) ve özgürlüğüyle yeniden tanışır. Sonrasında ise tüm hayatı değişir.
  12,73  TL12,99  TL
 • Exodus: Tanrılar Ve Krallar

  Blu-Ray
  GLADYATÖR’ÜN ÜNLÜ YÖNETMENİ RIDLEY SCOTT TARİHİ BİR EFSANE İLE KARŞINIZDA! Ünlü yönetmen Ridley Scott’ın (Gladiator, Prometheus) yeni filmi Exodus: Gods and Kings, tek başına bir adamın kudretli bir imparatorluğu cesurca alt etmesinin destansı öyküsünü anlatıyor. Teknoloji harikası görsel efektleri kullanan bu muhteşem macera, Musa’nın (Christian Bale) Firavun Ramses’e (Joel Edgerton)  karşı koymasını ve 400,000 köleyi Mısır ve onu saran ölümcül cezalardan kaçırmasını konu alıyor.
  55,99  TL69,99  TL
 • Spartacus (1960)

  Spartacus (1960)

  Blu-Ray
  Yönetmen Stanley Kubrick’in türünde çığır açan efsanevi filmi Spartacus, Roma’daki köle isyanına önderlik eden cesur bir gladyatörün (Kirk Douglas) destansı öyküsünü anlatıyor. 35MM orijinal film materyallerinden yenilenen bu aksiyon dolu görsel şölen, En İyi Sinematografi ve En İyi Sanat Yönetimi dahil dört Akademi Ödülü® kazandı.* Laurence Olivier, Charles Laughton, Peter Ustinov, Jean Simmons, John Gavin ve Tony Curtis gibi ekranların efsanelerini bir araya getiren oyuncu kadrosu ile insanın hiç bitmeyen özgürlük mücadelesine dair ilham veren bir başyapıt.
  49,99  TL
 • Elizabeth

  Elizabeth

  Dvd
  İngiltere, 1558. Genç, tutkulu Elizabeth Tudor(Akademi Ödülü -sahibi Cate Blanchett*) kanlı ve çalkantılı bir kraliyet döneminin ortasındadır. Yandaşları arasında, saygıdeğer Sir William Cecil (Akademi Ödüllü Richard Attenborough), sevgilisi Leicester Dükü (Joseph Fiennes), hükmedici Norfolk Dükü(Christopher Eccleston) ve danışmanı Walsingham (Akademi Ödüllü Geoffrey Rush) yer almaktadır. Elizabeth, tacını ve ayrıca başını taşımaya devam etmek istiyorsa, danışmanları üstünde dengeyi ve gücü sağlamayı ve özel hayatını göz ardı etmeyi öğrenmek zorundadır.
  14,60  TL
 • Ruanda Oteli

  Ruanda Oteli

  Dvd
  1994 yılı. Aylardan Nisan. Hutu ve Tutsi kabileleri arasında insanlık tarihinin en büyük düşmanlıklarından biri büyümekte. Medyanın önlenemez yükselişine ve küresel boyutta hızla gelişen iletişim ağlarına karşın objektiflerin görmediği, gönüllerden de uzak... Sadece üç ay içinde bir milyon insanın katledildiği korkunç olaylar kimsenin ilgisini çekmese de Kigali Oteli'nin müdürü ilgisiz kalamayacak. Ailesine derinden bağlı bu adam binlerce çaresiz mülteciye yardım edecek. Ancak yeterince insanı kurtarmak mümkün mü? Hem de tek başına ?
  13,99  TL
 • Piyanist

  Piyanist

  Blu-Ray
  Bafra® ve Akademi® ödüllü ünlü yönetmen Roman Polanski'nin Piyanist'i gerçek olaylara dayanmaktadır. Onlar aşağılandı, istiflendi ve ölüme gönderildiler. Birkaç cesur insan mücadele etti ancak bir tek adam yenilmeyecek, ele geçirilemeyecek ve geride kalıp saklanacaktı. Wladyslaw Szpilman ( Akademi® Ödüllü Adrien Brody), Polonyalı olağanüstü bir piyanist, bir Yahudi, tehcirden kaçmayı başarır. Varşova'nın yoksul mahallelerinde yaşamak zorunda kalan Szpilman, acıyı, hor görülmeyi ve mücadeleyi paylaşacak ve kaçmayı başarıp başkentin yıkıntıları arasında saklanacaktır.
  34,99  TL
 • Suç Ordusu

  Blu-Ray
  Alman işgali altındaki Paris'te şair ve fabrika işçisi Missak Manouchian, Yahudi, Macar, Polonyalı, Rumen, İspanyol, İtalyan ve Ermenilerden oluşan bir gruba çok sevdikleri Fransa'yı, insan haklarının beşiğini kurtarmak için verdikleri savaşta önderlik etmektedir. Hayatlarını tehlikeye atan bu insanların her biri tek başına birer kahramandırlar. Bu yabancı partizanlar, Nazileri ve işbirlikçilerini bombalar, taciz eder ve onlara saldırılar düzenlerler. Bu sırada onları yakalamak için her türlü casusluk, ihbar, şantaj ve işkence yöntemini kullanan Fransız polisinin öfkesini de kışkırtırlar. 1944 yılında 22 adam ve 1 kadın ölüme mahkum edilirler. Özel Seçenekler; -Filmin Fragmanı
  29,30  TL29,90  TL
 • Suç Ordusu

  Suç Ordusu

  Dvd
  Alman işgali altındaki Paris'te şair ve fabrika işçisi Missak Manouchian, Yahudi, Macar, Polonyalı, Rumen, İspanyol, İtalyan ve Ermenilerden oluşan bir gruba çok sevdikleri Fransa'yı, insan haklarının beşiğini kurtarmak için verdikleri savaşta önderlik etmektedir. Hayatlarını tehlikeye atan bu insanların her biri tek başına birer kahramandırlar. Bu yabancı partizanlar, Nazileri ve işbirlikçilerini bombalar, taciz eder ve onlara saldırılar düzenlerler. Bu sırada onları yakalamak için her türlü casusluk, ihbar, şantaj ve işkence yöntemini kullanan Fransız polisinin öfkesini de kışkırtırlar. 1944 yılında 22 adam ve 1 kadın ölüme mahkum edilirler. Ekstralar: Filmin Fragmanı 
  21,90  TL