Tarihi Filmleri

Yayınevi/Marka
37 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 3
 • Operasyon: Argo

  Operasyon: Argo

  Dvd
  En İyi Film dahil olmak üzere, 7 dalda Oscar® Adayı! Gerilim Yüklü ve Merak Uyandırıcı Gerçek Bir Hikaye! İran Devrimi patlak vermek üzereyken, militianlar Tahran'daki A.B.D konsolosluğunu ele geçirir ve 52 Amerikalıyı rehin alırlar. Bu kaos ortamında altı Amerikalı kaçmayı başarır. CIA, altı Amerikalıyı güvenli bir şekilde ülkeden çıkaracak bir plan yapması için kaçış planlarında uzman olan Tony Mendez'i görevlendirir. Film ekibi olarak gizlenen Tony ve kaçaklar açık bir alanda saklanmak zorundadır. pamuk ipliğine bağlı bu planda yapılan en ufak hata onların ölümüne neden olacaktır. Akademi ödüllü Ben Affleck, gerçek bir hikayeden uyarladığı filmde yönetmenlik ve oyunculuk yaparken; Emmy Ödüllü Bryan Cranston, John Goodman ve Akademi Ödüllü Alan Arkin de rol alıyor.  Özel Seçenekler: -Tahran'dan Kaçış: Biz Oradaydık
  Temin Edilemiyor
 • Titanların Öfkesi

  Titanların Öfkesi

  Dvd
  Perseus'un canavar Kraken'ı yenmesinin üzerinden 10 yıl geçmiştir ve Perseus bir balıkçı kasabasında oğluna babalık yaparak sakin bir hayat geçirmektedir. Tanrıların arasında büyük bir savaş patlak vermiş, insanlığın Tanrılarına olan inancı iyice zayıflamıştır ve Titanlar ise uzun süredir yeraltında hapsedilen acımasız Kronos'un liderliğindedir. Hades'in ihanet ettiği Zeus yakalanarak yeraltına getirilmiştir. Şimdi Perseus, Zeus'u kurtarmak ve Titanların dünyayı yönetmesini engellemek için tekrar savaşmalı ve bir kahraman olmalıdır.
  Temin Edilemiyor
 • '45 Ruhu

  '45 Ruhu

  Dvd
  Savaş senelerinde, İngiltere'de yükselen birlik ruhunun daha adil bir toplum yaratma isteğine dönüşmesini anlatan coşku dolu bir belgesel. Yönetmen Ken Loach, İngiltere'nin bölgesel ve ulusal arşivlerinden kullandığı görseller, ses kayıtları ve doğaçlama röportajlar ile politik ve sosyal açıdan zengin bir anlatım yaratıyor. The Spirit of '45 / '45 Ruhu, Birleşik Krallıklar'ın, etkisini senelerce koruyan ve günümüzde de tekrar keşfedilebilecek, bozulmamış bir beraberlik ruhuna sahip olduğu bir dönemi aydınlatmayı ve kutlamayı amaçlıyor.
  Temin Edilemiyor
 • 300 Spartalı

  300 Spartalı

  Basoynat Dvd
  Sin Ctiy'nin yaratıcısı Frank Miller'ın unutulmaz çizgi romanından uyarlanan 300 Spartalı, vahşi görselliği, canlı aksiyon ve CGI animasyonun muhteşem birleşimi ile ekranlara kan ve korku getiriyor. Film, Kral Leonidas (Gerard butler) ve 300 Spartalının , Zerhas (Rodrigo Santoro) ve dev Pers ordusuna karşı ölümüne mücadele ettiği tarihi Termopil Savaşını tüm şiddeti ile anlatıyor. Tarihi, savaş meydanında yaşayın ve sinema sanatının geldiği en son noktayı tecrübe edin.
  Temin Edilemiyor
 • Titanların Savaşı

  Titanların Savaşı

  Dvd
  Titanların Savaşı'nda güçlü adamlar krallara, krallar Tanrılara karşı. Fakat Tanrıların arasındaki savaş tüm dünyayı yok edebilecek kadar şiddetli. Bir Tanrı olarak doğan ama insanoğlu olarak yetişen Perseus (Sam Worthington), ailesini yeraltı dünyasının intikamcı Tanrısı Hades'ten (Liam Neeson) tüm gücünü ele geçirmeden önce onunla savaşmak için yola çıkar. Bu savaş cehennemin dünya üzerindeki yansımasıdır. Şeytanla ve korkusuz canavarlarla yapılan bu savaştan sağ çıkmanın tek yolu Perseus'un bir Tanrı olarak gücünü kabullenmesinden geçmektedir. Şimdi kadere meydan okumanın ve kendi yolunu çizmenin zamanıdır.
  Temin Edilemiyor
 • Benim Cici Silahım

  Benim Cici Silahım

  Dvd
  "Benim Cici Silahım" ödüllü sinemacı Michael Moore'un bir öz eleştirisi, 11 Eylül ve sonrasına ışık tutan, olağanüstü cesur bir çalışma... ABD'nin başlıca toplumsal hiciv ve belgesel ustalarından biri olan Moore, bu düzen karşıtı yapımıyla, vatanseverliğin ön planda olduğu bugünlerde, Amerikan halkının sormaya cesaret edemediği bir soruyu gündeme getiriyor: "Acaba biz silah delisi bir toplum muyuz; yoksa sadece deli miyiz?" Moore, kendine has çekiciliği ve keskin bir zekanın ürünü olan üslubuyla, Amerika'nın kalbine doğru zorlu bir yolculuğa koyuluyor. Bu yolculuğun amacı, ülkedeki mutluluk arayışının muazzam boyutlara varmış bir şiddetle neden böylesine iç içe olduğunu keşfetmek. Moore'un cüretkar ve sinema formatındaki bu belgeseli 46 yıl sonra ilk kez Cannes Film Festivali'nde yarışmaya layık görülen bir belgesel olması açısından da dikkat çekici. Mizah ile trajediyi özenle harmanlayan bu film, daha önce hiç görülmemiş ve hayret verici sahneleriyle izleyiciyi ciddi biçimde sarsacak özellikleri taşıyor.
  Temin Edilemiyor
 • Son Samuray

  Son Samuray

  Dvd
  İç savaş yıllarında, yüzbaşı Nathan Algren (Tom Cruise) Japonya'ya samuraylar ile savaşmak için gider fakat bir süre sonra kendisini onların davasına adamış bulur. Kaderi Amerikan yüzbaşı ile kesişen Katsumoto (Ken Watanabe) ise artık yokolmakta olan bir hayat tarzı süren Samuray lideridir. Modern Japonya'nın doğuşunun bu sürükleyici ve duygusal destansı hikayesini Edward Zwick yönetiyor.
  Temin Edilemiyor
 • Cennetin Krallığı

  Cennetin Krallığı

  Dvd
  Film, Ortaçağ’da Kudüs’te geçen bir tarihi aksiyon olarak nitelendirilmektedir. Balian adında genç bir adam aslen demircilik yapmaktadır. Ailesini kaybetmiştir ve kader onun için bambaşka bir plan hazırlamaktadır. O yakında şövalye olacaktır. Ardından aşk kapıyı çalacak ve yüreğine ateş düşecektir. Bir prensese gönül verecektir. Yüz yıl önce Kudüs’ü kuşatan Haçlılar’ın kaderini ise en baştan bu şövalye belirleyecektir. Kader kusursuz bir biçimde işlemektedir. Genelde epik filmlere imza atan Ridley Scott, iddialı bir oyuncu kadrosu ile tarihi bir olaya ışık tutuyor.
  Temin Edilemiyor
 • Savaş Atı

  Savaş Atı

  Dvd
  Efsanevi yönetmen Steven Spielberg'den sadakat, umut ve azim üzerine epik bir macera! Tonny Ödüllü Broadway oyunu, Birinci Dünya Savaşı'nın panaromik manzarasında Joey adında bir at ve genç terbiyecisi Albert arasındaki unutulmaz arkadaşlığı anlatıyor. Bu birbirine bağlı arkadaşlar, savaş esnasında ayrılmaya zorlanınca, Joey'nin olağanüstü yolculuğu başlar. Tanıştığı herkesin hayatını değiştirirken aynı zamanda onların yaşamına ilham kaynağı olur. Nefes kesen zengin görselliği ve daha önce görülmemiş özel seçenekleriyle Savaş Atı 'Gerçek Bir Başyapıt' (Rex Reed, The New York Observer) ve arkadaşlık üzerine yapılan en güçlü ve dokunaklı film.
  Temin Edilemiyor
 • Göklerin Hakimi

  Göklerin Hakimi

  Dvd
  Film, dolar milyarderi Howard Hughes'un BİYOGRAFİ öyküsü. 1927 yılında Hughes, Hollywood haricinde yapılan en pahalı film olan Hell's Angels'ın yapımını finanse etmektedir. Milyonlarca dolar para akıttıktan sonra asistanı Noah'ın yardımı ile filmi bitirmeyi başarır. Film sayesinde, Hollywood ünlülerinden Jean Harlow, Errol Flynn ve Katherina Hepburn gibi birçok isim Hughes'ın çevresinde gözükmeye başlamıştır. Hepburn ile bir süre ilişki yaşayan Hughes'un çevresinde Ava Gardner ve Faith Domergue başta olmak üzere birçok kadın vardır. Ancak onun gözü havacılık sektörüne el atarak bu alanda da bir numara olmaktadır.
  Temin Edilemiyor
 • Piyanist

  Piyanist

  Basoynat Dvd
  Wladyslaw Szpilman, savaş patlak verdiğinde 27 yaşındaydı ve Polonya'nın geleceği en parlak konser piyanistlerinden biriydi. Luftwaffe'de radyo istasyonu bombalandığında Chopin'in C minor Nocturne'nü çalıyordu.Tüm Yahudiler gibi o ve ailesi de evlerinden çıkartılarak Varşova gettolarına sürülmüştü. Bu çok yetenekli genç adam yeni yaşamında karaborsacıların ve işbirlikçilerin eğlendiği barlarda çalmaya başlamıştır.İşte bu işbirlikçilerden biri onu ve ailesini ölüme götüren esir kampı trenlerinden birinden kurtarmıştır. Savaş fısıltıları, direnişçiler ve sürpriz bir Alman subayı sayesinde Szpilman savaşta hayatta kalmayı başarır.
  Temin Edilemiyor
 • Kraliçenin Vedası

  Kraliçenin Vedası

  Dvd
  Kraliyetin tutkularına, sıradışı ilişkilerine ve Marie Antionette döneminin devrimden önceki son günlerine odaklanan bir Fransız Yapımı. Saraydaki kaygısız yaşamın sürdüğü sıradan günler devrim haberi ile sarsılır. Hemen hemen tüm aristokratlar ve hizmetkarları batan gemiyi terketmiştir. Sidonie Labord (Léa Seydoux), sessiz sakin ve sadık bir kraliçe hizmetkarıdır. Her ne olursa olsun Marie Antionette’e (Diane Kruger) olan bağlılık yemini bozmayacak ve sarayı terketmeyecektir. Ancak bilmediği bir şey vardır, o da bugünlerin kraliçesi ile geçirdiği son üç gün olacağıdır.
  Temin Edilemiyor
 • Exodus: Tanrılar Ve Krallar

  Exodus: Tanrılar Ve Krallar

  Dvd
  GLADYATÖR’ÜN ÜNLÜ YÖNETMENİ RIDLEY SCOTT TARİHİ BİR EFSANE İLE KARŞINIZDA! Ünlü yönetmen Ridley Scott’ın (Gladiator, Prometheus) yeni filmi Exodus: Gods and Kings, tek başına bir adamın kudretli bir imparatorluğu cesurca alt etmesinin destansı öyküsünü anlatıyor. Teknoloji harikası görsel efektleri kullanan bu muhteşem macera, Musa’nın (Christian Bale) Firavun Ramses’e (Joel Edgerton)  karşı koymasını ve 400,000 köleyi Mısır ve onu saran ölümcül cezalardan kaçırmasını konu alıyor.
  Temin Edilemiyor
 • Boleyn Kızı

  Boleyn Kızı

  Dvd
  Başrollerini Natalie Portman, Scarlett Johansson ve Eric Bana'nın paylaştığı, Philippa Gregory'nin çok satan romanından uyarlanan Boleyn Kızı; entrika, romantizm ve ihanetin insanı baştan çıkaran hikayesini anlatıyor. İki kız kardeş Anne (Natalie Portman) ve Mary (Scarlett Johansson) Boleyn ailenin gücünü artırmak için hırslı babaları ve amcaları tarafından İngiltere Kralını (Eric Bana) baştan çıkarmaya zorlanırlar. Köy yaşamının basitliğini geride bırakan kızlar, saray yaşamının tehlikeli ve korkutucu dünyasına girerler. Kızların, ailelerinin servetini artıttırmak için oynadıkları bu küçük oyun, kısa zamanda kralın kalbini kazanmak için önce ölümcül bir rekabete sonra da bir hayatta kalma savaşına dönüşecektir.
  Temin Edilemiyor
 • Şampiyon

  Şampiyon

  Dvd
  Disney; umut, vicdan ve cesaretle harmanlanmış gerçek bir hikayeyi sunar! Miracle, Invincible ve The Rookie’nin yapımcılarının hayata geçirdiği bu ilham verici filmde başrolleri Diane Lane ve John Malkovich paylaşıyor. Her efsanenin ardında bir ulaşılmaz yatar. Sıradışı bir at olan Secretariat’ın inanılmaz yolculuğuna ve onu şampiyon yapmak için her şeyi riske atan sahibinin etkileyici hikayesine şahit olacağınız film, daha önce görmediğiniz özel seçenekleriyle tüm ailenizin kalplerinize işleyecek!
  Temin Edilemiyor
 • Schindler'in Listesi

  Schindler'in Listesi

  Dvd
  Film, 2. dünya savaşında yaşanan Yahudi katliamlarında, Nazi partisi üyesi, çapkın ve savaş zengini esrarengiz bir adam olan Oskar Schindler'in, 1.100 yahudinin hayatını kurtarışının unutulmaz hikayesini gözler önüne seriyor. Bu film, bir insanın yaptığı cesur değişikliğin zaferinin ve onun bu cesur hareketi sayesinde, insanlık tarihinin en karanlık sayfasında hayatta kalmayı başaranların hikayesidir. Steven Spielberg'in yönettiği, Schindler'in Listesi ayrıca En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Müzik, En iyi Kurgu, En İyi Sanat Yönetmeni dallarında da Oscar® Ödülüne layık görüldü. Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Jonathan Sagalle ve Embeth Davidtz gibi oyuncuların yer aldığı bu görsel şölen, dijital görüntü ve ses kalitesi ve yepyeni bonus seçenekleri ile sizlerle.
  Temin Edilemiyor