Dram Filmleri

Yayınevi/Marka
156 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 10
 • Gergedan Mevsimi

  Gergedan Mevsimi

  Dvd
  Senaryosu gerçek olaylara dayanan film, İran'da 30 yıl tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan İranlı şair Sahel Ferzan'ın hayatının bu dönemini anlatıyor. Ghobadi, 30 yıl önce ailesine öldüğü bildirildiği için, ülkeyi terk eden eşi ve çocuklarını bulmak için İstanbul'a gelen Sahel'in hikayesini geçmişi ve bugünü harmanlayarak anlatıyor. 30 yıl sonra hapishaneden çıkan şair Sahel, kendisini öldü bildiği için İstanbul'a giden karısını bulmak üzere İstanbul'a gelir. Sahel'in de eşinin de hayatlarını alt üst eden kişinin de buluştuğu ortak nokta, "Aşk" tır.
  5,00  TL
 • Uzak İhtimal

  Uzak İhtimal

  Dvd
  Müezzinlik yapan Musa'nın ilk ataması, İstanbul Galata'da bir camiye çıkınca, genç müezzin hayatında ilk kez İstanbul'a gelir. Yan komşusu Clara, rahibe olmak isteyen bir genç kızdır. Kiliseyle evi arasında daracık bir hayata sıkışmış Clara'yla, İstanbul'da yeni bir hayata başlayan Musa'nın karşılaşması, ilginç ve bir o kadar da sıcak bir duygunun ortaya çıkmasına neden olur. Genç müezzin kendisine bile söylemekte güçlük çektiği aşk duygusu, zaman geçtikçe her anına yayılır. Clara'nın sürekli gittiği kilisede, Musa ve sahaf Yakup Demir'in karşılaşması da, başka bir hikayeyi doğurur. Clara, müezzin Musa ve sahaf Yakup Bey'in hayatı kesişince, küçük insan öyküleri eşliğinde sürprizler ortaya çıkar. İstanbul Galata'da, arsitokrat bir aileye mensup sahaf Yakup Bey, İtalyan asıllı Clara ve müezzin Musa'nın zaman zaman neşeli, zaman zaman da iç burkan öyküleri, ''Uzak İhtimal'' filminin sıcak atmosferini oluşturuyor.
  9,99  TL
 • Sen Aydınlatırsın Geceyi

  Sen Aydınlatırsın Geceyi

  Dvd
  LEYLA İLE MECNUN’UN YARATICISI ONUR ÜNLÜ’DEN FANTASTİK BİR DRAM! Küçük bir Anadolu kasabasında hayat kendi halinde akmaktadır; yan hakemlik yapan Cemal maçları yönetmekte, Yasemin yumurta fabrikasında çalışmakta, Defne kasabadaki tezgâhında kitap satmakta, Doktor İrfan hastaları ile uğraşmaktadır... Göğünde iki güneş, üç tane dolunayı olan bu kasabada duvarların arkasını görebilen Cemal’in hayattan bir beklentisi kalmamış, üstüne çöken sıkıntıyla baş etmeye çalışırken nesneleri parmağıyla oynatabilen Yasemin’de kendine bir çıkış yolu arar. Fakat zamanı durdurabilen Defne bir süre sonra işlerin karışmasına sebep olacak, Yasemin’in ölümsüz patronu ise Cemal’in endişelerini gidermeye çalışan görünmez ilkokul öğretmeninin tavsiyelerini boşa çıkartacak şeyler yapacaktır.
  22,49  TL
 • Yozgat Blues

  Dvd
  Yozgat,Yavuz ve Neşe'nin hikayesinin başladığı ya da bittiği yerdir.... Yavuz bir alışveriş merkezinin zemin katında,yetmişli yılların popüler Fransızca şarkılarını söylemektedir. Bunun yanı sıra bir belediyenin düzenlediği ücretsiz müzik kursunda katılımcılara müzik dersleri vermektedir. Neşe, Yavuz'un belediye kursundan öğrencisidir. Market standlarında müşterilere ürün tanıtımı yapmaktadır.Yavuz, Yozgat'ta arkadaşının işlettiği bir gazinoda şarkı söylemesi için teklif alır.Hayatında yeni bir başlangıç yapabilmek için, hiç bilmediği bu şehre doğru yola koyulur. Yanında Neşe de vardır. Söyledikleri şarkılar kimsenin ilgisini çekmez. Ancak Yavuz'un dünyasında bir kadının varlığını hissetmesi onun için epeydir yaşamadığı bir deneyimdir. İkili kısa bir süre sonra Yozgat'ta yaşayan berberlik yapan Sabri'yle tanışırlar. Sabri'nin hayatında iki amacı vardır; bir kızla evlenmek ve kendi kuaför dükkanını açmak. Neşe'nin Sabri'yle daha çok zaman geçirmeye çalışması Yavuz'un dikkatini çeker. Üstelik gazinoda işler iyi gitmemektedir. Hem Yavuz, hem Neşe, hem de Sabri kendi küçük hayatlarında önemli kararlar almak zorundadırlar.   Özel Seçenekler Fragman Kamera Arkası Set Fotoğrafları
  21,96  TL24,40  TL
 • Kusursuzlar

  Kusursuzlar

  Dvd
  Yaz başında İstanbul'dan kaçarak anneannelerinin Çeşme'deki yazlığına giden Lale ve Yasemin; dışarıdan bakıldığında birlikte vakit geçirmek isteyen iki kız kardeş gibi görünseler de onları bu tatil beldesine sürükleyen bir sır vardır. Lale ve Yasemin arasında yılların biriktirdiği karşılıklı hayal kırıklıkları, ortak bir sırrı taşımanın verdiği yükle beraber su yüzüne çıkmaya başlar. Yan komşuları Kerim'le tanışmalarının ardından kardeşler arasından ilk günden beri devam eden gerilim giderek tırmanır. İki kız kardeş bir yandan öfke, hayal kırıklığı ve intikam duygularıyla, öte yandan kan bağının verdiği ağırlıkla mücadele etmek zorunda kalırlar. Özel Seçenekler -Fotoğraf Galerisi -Sinema Fragmanı
  27,48  TL
 • New York'ta Beş Minare

  New York'ta Beş Minare

  Dvd
  Kırmızı bültenle aranan ve ismi fenomene dönüşen radikal dinci bir örgütün lideri Deccal kod adlı suçlunun Amerika’da yakalandığı bilgisi gelir. Teşkilatın en başarılı iki polisi Amerika’ya suçluyu teslim almaya giderler. Bundan sonrası kolay gibi görünür ama hiçbir şey göründüğü gibi değildir. İstanbul, New York, Bitlis üçgeninde geçen hikaye, yakın dönemin Türkiye’sini sorgularken, 11 Eylül sonrası Amerika ve dünyanın İslam ile olan paranoyasının altını çizecektir.
  6,49  TL
 • Babam ve Oğlum

  Dvd
  1980 darbesinde annesini kaybeden küçük Deniz (babası o dönemde bir çok erkek çocuğa verilen ismi koymuş) yedi yıl sonra hiç görmediği dedesinin Ege’deki çiftliğine doğru bir yolculuğa çıkar. Deniz’in dedesini hiç görmemesinin nedeni dedesiyle babasının yıllardır küs oluşudur. Hüseyin Efendi (Çetin Tekindor) okumaya diye gönderdiği oğlunun politik olaylara karıştığını öğrenince onu evlatlıktan silmiştir.Sadık’ın her şeye rağmen baba evine geri dönüşünün nedeni Deniz’den ayrılmak zorunda oluşudur; küçük oğlunu babasına emanet edecektir. Deniz, bu çiftlikte hafif tatlı kaçık bir ailenin ortasında bulur kendini.
  9,79  TL9,99  TL
 • Atlıkarınca

  Atlıkarınca

  Dvd
  Erdem ve Sevil’in, çocukları Edip ile Sevgi ile birlikte küçük bir kasabada süren yaşamları, Sevil’in annesinin felç geçirmesi sonucu İstanbul’a taşınmalarıyla değişime uğrar. Edip, yatılı okulda olduğu on yıl boyunca evden uzaklaşmıştır; Erdem’in ise iyi bir yazar olma hayalleri sürmektedir. Değişen tavırlarını, içine kapanmasını ve mutsuzluğunu fark eden Sevgi’nin ani tavır değişikliklerinden şüphelenen Sevil, evin içerisinde yaşanan bazı olayları sorgulamaya başlar ve yıllardır kapalı kapılar ardında saklanan sırrı keşfeder. Erdem’in bir trafik kazasında yaşamını kaybetmesi, ailede yeni sırların ortaya çıkmasına neden olur. Küçük bir ailenin her bir üyesi, hayatları boyunca tek başlarına taşımak zorunda kalacakları gerçeklerle baş başa kalır. Kendilerine bile itiraf edemedikleri bu sır nedir?
  9,99  TL
 • Mucize

  Mucize

  Dvd
  “Mucize çok iyi çekilmiş, çok iyi oynanmış bir Türk filmi...Mutlaka görmeli herkes, ama herkes, on defa daha olsa, on kat keyifle izlersiniz o kadar güzel.” HINCAL ULUÇ, SABAH “Çok güçlü bir anlatımı var görüntüler muhteşem.” ATİLLA DORSAY, T24 "Beğeneceksiniz,etkileneceksiniz,sarsılacaksınız." AYŞE ARMAN,HÜRRİYET Mucize 1960'lı yıllarda yoksulluğun hüküm sürdüğü Türkiye'de okumayı bekleyen yüz binlerce çocuğun ve öğretmenin hikayesini anlatıyor. Anadolu'nun ücra bir köyüne sürülen Egeli bir öğretmen (Talat Bulut) köyde okul olmadığını fark edince köylülerle el ele verip hem öğrencilere hem de köydeki engelli bir adama eğitim verebilmek için okul inşa etmeye başlar.
  24,99  TL
 • Çekmeceler

  Çekmeceler

  Dvd
  Zenne'nin, yaratıcıları M. Caner Alper ve Mehmet Binay’dan yine çok tartışılacak yeni bir film olan Çekmeceler, kız çocuk cinselliğine korkusuz bakışı ve 25 yıla yayılan gerçek bir hikayeyi konu alıyor. 32. yaşgünün gecesinde, kanlar içinde hastaneye kaldırılan Deniz’in, sıkça geçmişe döndüğü yoğun rehabilitasyon sürecinde, ruhundaki kilitli çekmeceler açılacak. Kız çocuk ve ergen cinselliğinin neresinden tutacağını bilemeyen aktör bir anne-babanın, kendi kompleksleri arasında kızlarının bedeninde ve ruhunda açtıkları yaralar ortaya çıkacak.
  19,99  TL
 • Ulak

  Ulak

  Dvd
  En derin kuyudan daha derindeydiler. En derin kalpten daha siyahtılar. Hiç umut yoktu. Ve bir gün heybesinde sırlarla, uzak bir diyardan ''O'' geldi. Onlara sevmeyi, inanmayı ve cesareti anlattı. İnananlar beklediler çünkü biri daha gelecekti. '' Babam ve Oğlum'' un başarılı senarist - yönetmeni Çağan Irmak'tan zamanı ve mekanı belirsiz masalsı bir öykü...Seyyah Zekeriya'nın yolu düzeni bozulmuş bir köye düşer. Öyle bir köydür ki bu, çocukları bakımsız, fuhuş serbest, insanlar merhametsizdir. Köyde hoş karşılanmayan Seyyah, eli boş gelmemiş, yanında sırlarını da getirmiştir. Bu gizemli ziyaretle birlikte köyde geri dönülmez değişimler başlar.
  9,99  TL
 • Sadece Sen

  Sadece Sen

  Dvd
  Görme engelli Hazal ile eski bir boksör olan Ali’nin yolları sürpriz bir şekilde kesişir. Ali’nin aşkı, karanlığa mahkûm olmasına rağmen hayat dolu olan genç kız için bir umut olur. Kader onları aşk ile birleştirir; ancak Ali’nin karanlık geçmişi ikisinin de bilmediği bir gerçeği ortaya çıkaracaktır. Ali, Hazal için hayatını tehlikeye sokacak bir oyunun içine girerken, aşkı uğruna girdiği bu mücadele onların kaderini belirleyecektir.
  24,99  TL
 • Mavi Dalga

  Mavi Dalga

  Dvd
  Yaz boyunca görüşemeyen Deniz ve arkadaşlarının birbirlerine anlatacakları çok şey vardır. Anne babaları iş güç derdindeyken, Deniz ve arkadaşlarının üniversite tercihi konusunda kafaları hâlâ karışıktır. Günlük hayatın rutin telaşı içinde bir yandan gelecek planları yapar bir yandan da ergenliklerinin en çetrefil dönemini yaşarlar. Kaya’yla yakınlaşıyor olsa da Deniz’in aklı hâlâ rehberlik hocası Fırat’tadır. Arkadaşlarına bunun “her zamanki gibi bir şey” olmadığını kanıtlamak ister. Hem arkadaşlarının gelecek tasarılarından, hem de anne babasının mevcut durumlarından farklı bir hayatı arzular. Başka bir dünya, ama neresi?
  24,99  TL
 • Issız Adam

  Issız Adam

  Dvd
  Bir kitapçı dükkânında tesadüf eseri karşılan, birbirinden tamamen farklı iki karakter olan Alper ve Ada'nın hayatları o günden itibaren bambaşka bir yöne evrilir. Varlıklı Alper önemli bir restoranda, yüksek mertebeli bir aşçıdır. Hayata dair pek bir beklentisi olmayan bu yalnız adamın tek tutkusu eski plakları dinlemektir. Cinsel hayatı sorunlu olan Alper, aslında aşkı hiç tatmamıştır. Ada ise hayat dolu, zeki ve sosyal ilişkileri kuvvetli olan münzevi bir kızdır. Hayatını Beyoğlu'ndaki küçük dükkânında diktiği çocuk kostümleriyle kazanmaktadır. Bu iki farklı kişiliğin arasında o ilk anda filizlenen şey, ikisini de yıllar sürecek bir drama sürükleyecektir.
  9,99  TL
 • Zenne

  Zenne

  Dvd
  Daniel, Türkiye’ nin değer yargılarını çok tanımayan ve 1 yıllığına İstanbul’ a gelen bir Alman fotoğrafçı. Renklerini gizlemekten sakınmayan ailesinden koşulsuz destekle koruma gören ve İstanbul’ un dans kulüplerinde zennelik yapan Can. Ve doğulu, muhafazakar bir ailenin çocuğu olan Ahmet. Biribirleriyle dostluk, aşk ve anlayışla birarada yaşamayı başarabilen üçlünün karşısına çıkan töre, devlet ve muhafazakar aile değerleri…
  9,99  TL
 • At

  At

  Dvd
  At, çocugunun okumasını, kendi yaşadığı acıları çekmemesini isteyen fakir bir köylünün şehre yaptığı zorlu yolculuk ve trajik mücadelesinin hikayesidir. Büyük umutlarla köyden gelen baba oğul için İstanbul çok ama çok zordur. Bir yandan oğluna eğitim imkanı sağlayacak bir kapıyı aralamaya çalışan baba bir yandan da İstanbul'la mücadele etmektedir. Umutları, devletin sadece babasız çocuklara parasız eğitim verdiğini öğrenmesiyle yıkılır, ama asla vazgeçmemekte kararlıdır. Bulduğu her işte köle gibi çalışarak İstanbul'da tutunmaya, oğlunu okutmanın bir yolunu bulmaya çalışır. Kendi çabalarıyla bunun imkansız olduğunu anlayan çaresiz adam için son umut oğlunu evlatlık vermektir. Küçük çocuğu eliyle zengin bir ailenin kapısına kadar götürse de yapamaz. Son anda oğlunu da alarak kaçarcasına uzaklaşır. Büyük şehir çırpındıkça onları yutan bir bataklığa dönüşmüştür. Baba tek arzusu yolunda hayatını kaybeder. Oğluna ise onun tabutunu köye geri götürmek düşer. Baba oğulun geri dönüş yolculuğu başlarken, onlar gibi sayısız küçük insanın çığlığı İstanbul'un kalabalığında yavaşça duyulmaz olur.
  11,99  TL