Fantastik Filmleri

Yayınevi/Marka
3 öğeden 1-3 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Anlat İstanbul

  Anlat İstanbul

  Dvd
  İstanbul'da bir gece. 5 hikaye. Birbirinden çok ayrı gibi görünen bu hikayeleri birleştiren bir tek şey vardır. Hepsi eski peri masallarına benzerler. Kader, Borges'in dediği gibi, tekrarlara, çeşitlemelere düşkündür. Bir çingene klarnetçiyi Fareli Koyun Kavalcısı'na dönüşür. Kırmızı Şapkalı Kız bir mafya kuryesidir. Cinderella ise talihsiz bir fahişe. Katilinden kaçan ''dünya güzeli'' bir prenses Beyoğlu ormanında 8. cüceyle karşılaşır. İstanbul'a yeni gelmiş ve aç kalmış bir Kürt genci Uyuyan Güzel'le tanışır. 5 ünlü masal, İstanbul gecesinde bir belirir bir kaybolurlar. Sıradan hayatların içinde masal pırıltıları yanar söner.
  Temin Edilemiyor
 • Ulak

  Ulak

  Dvd
  En derin kuyudan daha derindeydiler. En derin kalpten daha siyahtılar. Hiç umut yoktu. Ve bir gün heybesinde sırlarla, uzak bir diyardan ''O'' geldi. Onlara sevmeyi, inanmayı ve cesareti anlattı. İnananlar beklediler çünkü biri daha gelecekti. '' Babam ve Oğlum'' un başarılı senarist - yönetmeni Çağan Irmak'tan zamanı ve mekanı belirsiz masalsı bir öykü...Seyyah Zekeriya'nın yolu düzeni bozulmuş bir köye düşer. Öyle bir köydür ki bu, çocukları bakımsız, fuhuş serbest, insanlar merhametsizdir. Köyde hoş karşılanmayan Seyyah, eli boş gelmemiş, yanında sırlarını da getirmiştir. Bu gizemli ziyaretle birlikte köyde geri dönülmez değişimler başlar.
  Temin Edilemiyor
 • Bağdat Hırsızı

  Bağdat Hırsızı

  Dvd
  Vezir Halit Süfyan intikam almak için Emir Ömer Muttalip'in konağını yakmış ve ailesini  öldürtmüştür. Ömer son nefesini vermeden önce en küçük oğlu Yusuf’u (Kartal Tibet) sadık adamı Ebu Mahmut'a emanet eder. Onu öz evladı gibi yetiştirmesini ve Halit Süfyan'ın kötülüklerinden korumasını ister. Ebu Mahmut Yusuf’u katliamdan kaçırıp kendi oğlu gibi büyütür. Yıllar sonra yakışıklı bir delikanlı olan Yusuf, Yasemen (Sezer Güvenirgil) adındaki bir vezir kızına aşık olur. Ancak Yasemen Halit Süfyan'ın kızıdır... Ünlü binbir gece masalları klasiğinden ilginç bir uyarlama...
  Temin Edilemiyor