Gerilim Filmleri

Yayınevi/Marka
7 öğeden 1-7 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Elcin

  Elcin

  Dvd
  DABBE VE SEMUM'UN YÖNETMENINDEN KORKARSAN ÖLÜRSÜN KORKMAZSAN DAHA KÖTÜSÜ... Hasan Karacadağ'ın senaryosunu yazıp yönettiği ve 2013 yılının en çok izlenen korku filmi olan Elcin, Doğu'nun unutulmuş masallları arasında kaybolmak üzere olan ve "üç harfliler" diyerek geçiştirilen "cinler alemi" hakkında çok az bilinen bir olaydan yola çıkıyor. İstanbul Şile'de bir kız çocuğu, bilinmeyen kişiler tarafından tuhaf bir şekilde kaçırılır. Aynı ilçede yaşayan ve olayla hiç bir ilgisi olmayan 5 üniversite öğrencisi gündelik yaşamlarına devam ederken, kaçırılan kızla ilgili doğaüstü olaylar yaşamaya, ürkünç görüntüler görmeye başlar ve kendilerini büyü, ayin ve benzersiz bir lanetle kuşatılmış olarak bulurlar.
  Temin Edilemiyor
 • Atlıkarınca

  Atlıkarınca

  Dvd
  Erdem ve Sevil’in, çocukları Edip ile Sevgi ile birlikte küçük bir kasabada süren yaşamları, Sevil’in annesinin felç geçirmesi sonucu İstanbul’a taşınmalarıyla değişime uğrar. Edip, yatılı okulda olduğu on yıl boyunca evden uzaklaşmıştır; Erdem’in ise iyi bir yazar olma hayalleri sürmektedir. Değişen tavırlarını, içine kapanmasını ve mutsuzluğunu fark eden Sevgi’nin ani tavır değişikliklerinden şüphelenen Sevil, evin içerisinde yaşanan bazı olayları sorgulamaya başlar ve yıllardır kapalı kapılar ardında saklanan sırrı keşfeder. Erdem’in bir trafik kazasında yaşamını kaybetmesi, ailede yeni sırların ortaya çıkmasına neden olur. Küçük bir ailenin her bir üyesi, hayatları boyunca tek başlarına taşımak zorunda kalacakları gerçeklerle baş başa kalır. Kendilerine bile itiraf edemedikleri bu sır nedir?
  Temin Edilemiyor
 • Dabbe Bir Cin Vakası

  Dabbe Bir Cin Vakası

  Dvd
  Film, Ceyda T., Sinan T. ve kızları Burcu T.'nin ani ve sebepsiz bir şekilde bedensiz bir varlığın saldırısına uğramalarını ve arkasındaki ürpertici sırrı gerçek görüntülere dayanarak anlatıyor. Türk psikiyatri tarihine "Ceyda T. Kayıtları" olarak geçen olaydan esinlenen film, Ceyda T. ve ailesinin video görüntüleri ve adli kayıtlar ile kurgulanarak oluşturuldu.
  Temin Edilemiyor
 • Karanlıktakiler

  Karanlıktakiler

  Dvd
  Egemen (Erdem Akakçe) 30'lu yaşlarını aşmış, bir reklam ajansında ofis boy olarak çalışan ve ilerleyen yaşına rağmen annesi Gülseren (Meral Çetinkaya) ile aynı evde yaşamak zorunda olan genç bir adamdır. Annesinin zihinsel kararmalarıyla geçen bir hayat Egemen için, evlerinin içine gizlenmiş, belki de sadece onlar için hazırlanmış küçük bir cehennem gibidir. Öte yandan patronu Umay'a (Derya Alabora) duyduğu ilgi genç adam için büyük bir açmazdır. Çaresizliği artan Egemen iki kadın arasına sıkışıp kalır.                                                                KARANLIKTAKİLER orta sınıfın ahlak yargısıyla hayatı biçimlenmiş, bir anne ve cehenneminde annesiyle beraber yaşamak zorunda kalan genç bir adamın, bilerek ya da bilmeyerek ötekileştirdiklerimizin, zaman zaman ürküten, zaman zaman gerilimli ve biraz da komik hikayesidir.
  Temin Edilemiyor
 • Mustafa Hakkında Herşey

  Mustafa Hakkında Herşey

  Dvd
  Mustafa (Fikret Kuşkan) reklam şirketi sahibi, genç ve başarılı bir işadamıdır. Çok sevdiği karısı Ceren (Başak Köklükaya) ve oğlu Kerem ile mutlu bir hayat sürmektedir. Bir gün Ceren, yanında Mustafa'nın tanımadığı genç bir erkekle Kilyos'tan dönerken bir trafik kazası geçirir. Genç ağır yaralanırken Ceren, ardında binlerce soru işareti bırakarak hayata veda eder. Bu genç adam kimdir? Neden Kilyos'tan dönüyorlardır? Ceren, Mustafa'dan başka neler saklıyodur? Mustafa bu soruların cevaplarını kendi yöntemleriyle öğrenmeye karar verir...   Fikret ismindeki genç adamı (Nejat İşler) kaçıran Mustafa, çeşitli şekillerde onu sorgulayarak hayatını cehenneme çeviren kazanın iç yüzünü araştırmaya başlar. Ancak Mustafa, hiç hesapta yokken kendi hayatını başka karanlık köşelerini de keşfedecek, geçmişiyle ve kendisiyle acımasızca yüzleşecek ve bu arada kökleri çocukluğuna kadar uzanan müthiş bir sırrı da itiraf edecektir.
  Temin Edilemiyor
 • Karanlıktakiler

  Karanlıktakiler

  Dvd
  Otuzlu yaşlardaki bir adam ile yaşlı annesinin arasındaki saplantılı ilişkiye odaklanan filmin başkarakteri bir ajansta sıradan bir görevde çalışan Egemen'dir. İlerlemekte olan yaşına rağmen kendisine sıkıca bağlı olan akıl hastası, kıskanç ve takıntılı annesiyle birlikte yaşamak zorunda kalan Egemen, bu durumdan hiç hoşnut değil. Egemen kendisine cehennem azabı yaşatan bu ilişkiden ve evden kaçıp gitmek istese de bir türlü uzaklaşamaz. Kendini rahat hissedebildiği tek yer patronuna âşık olduğu şirketidir, fakat yine de sonunda eve döneceğini bilmek Egemen'i umutsuzluğa sürüklemektedir.
  Temin Edilemiyor
 • Kendin Ol

  Kendin Ol

  Dvd
  Birtakım psikolojik sorunlar yaşayan ve mesleği oyunculuk olan Zeynep, kamp yapmak için özel bir araziye izinsiz girer ve ormanda kaçarken tanımadığı iki adam tarafından yakalanır. Adamlar Zeynep'i bir depoya hapsettiklerinde ise Zeynep'in kaçıp kurtulma mücadelesi başlar. Ne istediği belli olmayan bu iki adam, onu patronları namına sorguya çekerken Zeynep de yavaş yavaş "oyunu" kurallarına göre oynamaya başlayacaktır. İlk uzun metrajlı filmine imza atan Serkan Özarslan’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başlıca rollerinde İmer Özgün, Çağrı Şensoy, Olgu Baran Kubilay ve Volkan Cal yer alıyor. Dramatik öğelerinde yer yer görüldüğü orijinal hikâyenin ağır basan unsuru ise psikolojik gerilim.
  Temin Edilemiyor