Yerli Film

Yayınevi/Marka
295 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 19
 • Gergedan Mevsimi

  Gergedan Mevsimi

  Dvd
  Senaryosu gerçek olaylara dayanan film, İran'da 30 yıl tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan İranlı şair Sahel Ferzan'ın hayatının bu dönemini anlatıyor. Ghobadi, 30 yıl önce ailesine öldüğü bildirildiği için, ülkeyi terk eden eşi ve çocuklarını bulmak için İstanbul'a gelen Sahel'in hikayesini geçmişi ve bugünü harmanlayarak anlatıyor. 30 yıl sonra hapishaneden çıkan şair Sahel, kendisini öldü bildiği için İstanbul'a giden karısını bulmak üzere İstanbul'a gelir. Sahel'in de eşinin de hayatlarını alt üst eden kişinin de buluştuğu ortak nokta, "Aşk" tır.
  5,00  TL
 • Uzak İhtimal

  Uzak İhtimal

  Dvd
  Müezzinlik yapan Musa'nın ilk ataması, İstanbul Galata'da bir camiye çıkınca, genç müezzin hayatında ilk kez İstanbul'a gelir. Yan komşusu Clara, rahibe olmak isteyen bir genç kızdır. Kiliseyle evi arasında daracık bir hayata sıkışmış Clara'yla, İstanbul'da yeni bir hayata başlayan Musa'nın karşılaşması, ilginç ve bir o kadar da sıcak bir duygunun ortaya çıkmasına neden olur. Genç müezzin kendisine bile söylemekte güçlük çektiği aşk duygusu, zaman geçtikçe her anına yayılır. Clara'nın sürekli gittiği kilisede, Musa ve sahaf Yakup Demir'in karşılaşması da, başka bir hikayeyi doğurur. Clara, müezzin Musa ve sahaf Yakup Bey'in hayatı kesişince, küçük insan öyküleri eşliğinde sürprizler ortaya çıkar. İstanbul Galata'da, arsitokrat bir aileye mensup sahaf Yakup Bey, İtalyan asıllı Clara ve müezzin Musa'nın zaman zaman neşeli, zaman zaman da iç burkan öyküleri, ''Uzak İhtimal'' filminin sıcak atmosferini oluşturuyor.
  9,99  TL
 • Recep İvedik 4

  Dvd
  Recep İvedik, mahallesindeki çocuk futbol takımına antrenörlük yapmaktadır. Antremanlar için, kendisinin de küçüklüğünden beri futbol oynadığı, mahallenin tek boş alanı olan arsayı kullanmaktadırlar. Recep, bu arsanın bir müteahhite satıldığını öğrenir. Mahalle ve çocuklar için çok değerli olan bu arsayı kaybetmemek için kendi başına satın almaya karar verir. Bulduğu yöntemlerle arsanın parasını toparlayamayınca, çareyi büyük ödüllü bir yarışmaya katılmakta bulan Recep’i zorlu ve kahkaha dolu bir macera beklemektedir. Bu DVD ile, sinemalarda ikinci kez vizyona giren uzatılmış versiyonda kullanılan 35 dakikalık ek görüntülerin yanısıra, daha önce hiçbir yerde görülmemiş olan 30 dakikalık kamera arkası görüntüleri ile kahkahaya doyacaksınız.
  19,99  TL24,99  TL
 • Berlin Kaplanı

  Berlin Kaplanı

  Dvd
  Ayhan Kaplan Berlin'de yaşayan, geçimini boksörlük ve bodyguardlık yaparak sağlayan bir Türk vatandaşıdır. Ayhan (Ata Demirer) ve antrenörü Cemal (Tarık Ünlüoğlu) işler pek yolunda gitmemektedir. İkisi de artık hayattan bir mucize beklemektedir. Filmimiz olası bir mucize ihtimalini anlatmaktadır.Özel Seçenekler:-Kamera Arkası Belgesel -Kullanılmayan Sahneler -Video Klip/ Sabır -Sinema Fragmanları
  5,00  TL
 • Sen Aydınlatırsın Geceyi

  Sen Aydınlatırsın Geceyi

  Dvd
  LEYLA İLE MECNUN’UN YARATICISI ONUR ÜNLÜ’DEN FANTASTİK BİR DRAM! Küçük bir Anadolu kasabasında hayat kendi halinde akmaktadır; yan hakemlik yapan Cemal maçları yönetmekte, Yasemin yumurta fabrikasında çalışmakta, Defne kasabadaki tezgâhında kitap satmakta, Doktor İrfan hastaları ile uğraşmaktadır... Göğünde iki güneş, üç tane dolunayı olan bu kasabada duvarların arkasını görebilen Cemal’in hayattan bir beklentisi kalmamış, üstüne çöken sıkıntıyla baş etmeye çalışırken nesneleri parmağıyla oynatabilen Yasemin’de kendine bir çıkış yolu arar. Fakat zamanı durdurabilen Defne bir süre sonra işlerin karışmasına sebep olacak, Yasemin’in ölümsüz patronu ise Cemal’in endişelerini gidermeye çalışan görünmez ilkokul öğretmeninin tavsiyelerini boşa çıkartacak şeyler yapacaktır.
  22,49  TL
 • Düğün Dernek

  Düğün Dernek

  Dvd
  Sezonun en büyük komedisinin kütüğü Sivas! Sivas'ta bir köy düğününde dünyanın çivisi çıkar ve planlanan evlilik sürprizler doğurmaya başlar...İmece usulü bir düğün yapmaya kalkışan dört kafadarın hikayesi!  Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut, Barış Yıldız, Şinasi Yurtsever, Zerrin Sümer, Kemal İnci, Burak Satıbol, Korhan Herduran, Yeliz Kuvancı, Cemil Şahin, Erol Aksay, Basri Albayrak, Kebire Tokur, Reyhan İlhan, Toygun Ateş'ten oluşan dev bir kadro. Ve sürpriz oyuncular! Sivaslı Tarık ve Letonyalı Marika'nın aynı ülkede çalışabilmek için acilen evlenmesi gerekir. Ancak damadın babası İsmail için, dört dörtlük bir düğün yapmak şarttır. Sivas'ta düğün gelenekleri ağır, İsmail'de imkan dardır, ama ne gam! Can yoldaşları ile tüm Sivas seferber edilecektir. 'Bu düğün ya gerçekleşecek, ya gerçekleşecek! Vazgeçmek yok!' Ekstralar: -Kamera Arkası Belgesi -+20 Bonus -Video Klip (Dım Dım Yar) -Sinema Fragmanı
  21,98  TL
 • Yozgat Blues

  Dvd
  Yozgat,Yavuz ve Neşe'nin hikayesinin başladığı ya da bittiği yerdir.... Yavuz bir alışveriş merkezinin zemin katında,yetmişli yılların popüler Fransızca şarkılarını söylemektedir. Bunun yanı sıra bir belediyenin düzenlediği ücretsiz müzik kursunda katılımcılara müzik dersleri vermektedir. Neşe, Yavuz'un belediye kursundan öğrencisidir. Market standlarında müşterilere ürün tanıtımı yapmaktadır.Yavuz, Yozgat'ta arkadaşının işlettiği bir gazinoda şarkı söylemesi için teklif alır.Hayatında yeni bir başlangıç yapabilmek için, hiç bilmediği bu şehre doğru yola koyulur. Yanında Neşe de vardır. Söyledikleri şarkılar kimsenin ilgisini çekmez. Ancak Yavuz'un dünyasında bir kadının varlığını hissetmesi onun için epeydir yaşamadığı bir deneyimdir. İkili kısa bir süre sonra Yozgat'ta yaşayan berberlik yapan Sabri'yle tanışırlar. Sabri'nin hayatında iki amacı vardır; bir kızla evlenmek ve kendi kuaför dükkanını açmak. Neşe'nin Sabri'yle daha çok zaman geçirmeye çalışması Yavuz'un dikkatini çeker. Üstelik gazinoda işler iyi gitmemektedir. Hem Yavuz, hem Neşe, hem de Sabri kendi küçük hayatlarında önemli kararlar almak zorundadırlar.   Özel Seçenekler Fragman Kamera Arkası Set Fotoğrafları
  21,96  TL24,40  TL
 • Ali Baba ve 7 Cüceler

  Ali Baba ve 7 Cüceler

  Dvd
  2015 yılı Türkiye’de en çok iş yapan 5. film   “Ali Baba ve 7 Cüceler bence beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Kimi sahneleri çok komik, kimi sahneleri de göndermeleri itibarı ile çok başarılı.” -Uğur Vardan, Hürriyet   Başarısız geçen iş hayatlarının, yapacakları yurt dışı seyahatinde değişeceğini düşünen Şenay ve İlber, katıldıkları bahçecilik fuarında yanlış kişilerle karşılaşıp beklemedikleri bir olayın ortasına düşerler. Zengin olma hayalini bir başka bahara bırakan Şenay ve İlber, dünyayı tehdit eden bir güç ile karşı karşıya olduklarını kısa zamanda anlayarak, hem kendilerini hem de tüm insanlığı bu beladan kurtarmanın yollarını aramaya başlarlar.
  24,99  TL
 • Kusursuzlar

  Kusursuzlar

  Dvd
  Yaz başında İstanbul'dan kaçarak anneannelerinin Çeşme'deki yazlığına giden Lale ve Yasemin; dışarıdan bakıldığında birlikte vakit geçirmek isteyen iki kız kardeş gibi görünseler de onları bu tatil beldesine sürükleyen bir sır vardır. Lale ve Yasemin arasında yılların biriktirdiği karşılıklı hayal kırıklıkları, ortak bir sırrı taşımanın verdiği yükle beraber su yüzüne çıkmaya başlar. Yan komşuları Kerim'le tanışmalarının ardından kardeşler arasından ilk günden beri devam eden gerilim giderek tırmanır. İki kız kardeş bir yandan öfke, hayal kırıklığı ve intikam duygularıyla, öte yandan kan bağının verdiği ağırlıkla mücadele etmek zorunda kalırlar. Özel Seçenekler -Fotoğraf Galerisi -Sinema Fragmanı
  27,48  TL
 • Dağılan İmparatorluğun En Uzun ve En Kanlı İki Yılının Öyküsü (1914/1915)

  Dağılan İmparatorluğun En Uzun ve En Kanlı İki Yılının Öyküsü (1914/1915)

  Dvd
  Belgeselin adı 1914-1915. 1914 çünkü Türk Tarihi’ndeki en kritik yıllardan biri… I. Dünya Savaşı’nın çıktığı ve harbe girdiğimiz yıl. 1915 çünkü tarihimizdeki en kanlı, en trajik yıl. Aynı zamanda Çanakkale destanının gerçekleştiği ve Ermeni tehcirinin yapıldığı yıl. 1914-1915 belgeselinde, bu iki yıla sığmış bilinmeyen siyasi kararlar, yaşanan facia ve yıkımlarla birlikte kahramanlık destanları belgelerle anlatılıyor.
  39,99  TL
 • Elcin

  Elcin

  Dvd
  DABBE VE SEMUM'UN YÖNETMENINDEN KORKARSAN ÖLÜRSÜN KORKMAZSAN DAHA KÖTÜSÜ... Hasan Karacadağ'ın senaryosunu yazıp yönettiği ve 2013 yılının en çok izlenen korku filmi olan Elcin, Doğu'nun unutulmuş masallları arasında kaybolmak üzere olan ve "üç harfliler" diyerek geçiştirilen "cinler alemi" hakkında çok az bilinen bir olaydan yola çıkıyor. İstanbul Şile'de bir kız çocuğu, bilinmeyen kişiler tarafından tuhaf bir şekilde kaçırılır. Aynı ilçede yaşayan ve olayla hiç bir ilgisi olmayan 5 üniversite öğrencisi gündelik yaşamlarına devam ederken, kaçırılan kızla ilgili doğaüstü olaylar yaşamaya, ürkünç görüntüler görmeye başlar ve kendilerini büyü, ayin ve benzersiz bir lanetle kuşatılmış olarak bulurlar.
  21,55  TL
 • New York'ta Beş Minare

  New York'ta Beş Minare

  Dvd
  Kırmızı bültenle aranan ve ismi fenomene dönüşen radikal dinci bir örgütün lideri Deccal kod adlı suçlunun Amerika’da yakalandığı bilgisi gelir. Teşkilatın en başarılı iki polisi Amerika’ya suçluyu teslim almaya giderler. Bundan sonrası kolay gibi görünür ama hiçbir şey göründüğü gibi değildir. İstanbul, New York, Bitlis üçgeninde geçen hikaye, yakın dönemin Türkiye’sini sorgularken, 11 Eylül sonrası Amerika ve dünyanın İslam ile olan paranoyasının altını çizecektir.
  6,49  TL
 • Babam ve Oğlum

  Dvd
  1980 darbesinde annesini kaybeden küçük Deniz (babası o dönemde bir çok erkek çocuğa verilen ismi koymuş) yedi yıl sonra hiç görmediği dedesinin Ege’deki çiftliğine doğru bir yolculuğa çıkar. Deniz’in dedesini hiç görmemesinin nedeni dedesiyle babasının yıllardır küs oluşudur. Hüseyin Efendi (Çetin Tekindor) okumaya diye gönderdiği oğlunun politik olaylara karıştığını öğrenince onu evlatlıktan silmiştir.Sadık’ın her şeye rağmen baba evine geri dönüşünün nedeni Deniz’den ayrılmak zorunda oluşudur; küçük oğlunu babasına emanet edecektir. Deniz, bu çiftlikte hafif tatlı kaçık bir ailenin ortasında bulur kendini.
  9,79  TL9,99  TL
 • Deliha

  Dvd
  Türkiye’ de ilk kez bir kadın komedi oyuncusu kendi yaptığı karakteri beyazperdeye taşıdı.Deliha biraz deli, çok matrak ve sahiden temiz kalpli bir genç kadının aşkı bulmaya çalışırken başından geçen komik olayları anlatıyor.Deli kız Zeliha’ nın hikayesi bir gün arkadaşlarıyla falcıya gitmesiyle başlıyor. Yakışıklı Cemil ve erkek kardeşi Cemal o gün mahalleye bir fotoğrafçı açıyor ve işler karışıyor.
  21,24  TL24,99  TL
 • Atlıkarınca

  Atlıkarınca

  Dvd
  Erdem ve Sevil’in, çocukları Edip ile Sevgi ile birlikte küçük bir kasabada süren yaşamları, Sevil’in annesinin felç geçirmesi sonucu İstanbul’a taşınmalarıyla değişime uğrar. Edip, yatılı okulda olduğu on yıl boyunca evden uzaklaşmıştır; Erdem’in ise iyi bir yazar olma hayalleri sürmektedir. Değişen tavırlarını, içine kapanmasını ve mutsuzluğunu fark eden Sevgi’nin ani tavır değişikliklerinden şüphelenen Sevil, evin içerisinde yaşanan bazı olayları sorgulamaya başlar ve yıllardır kapalı kapılar ardında saklanan sırrı keşfeder. Erdem’in bir trafik kazasında yaşamını kaybetmesi, ailede yeni sırların ortaya çıkmasına neden olur. Küçük bir ailenin her bir üyesi, hayatları boyunca tek başlarına taşımak zorunda kalacakları gerçeklerle baş başa kalır. Kendilerine bile itiraf edemedikleri bu sır nedir?
  9,99  TL
 • Mucize

  Mucize

  Dvd
  “Mucize çok iyi çekilmiş, çok iyi oynanmış bir Türk filmi...Mutlaka görmeli herkes, ama herkes, on defa daha olsa, on kat keyifle izlersiniz o kadar güzel.” HINCAL ULUÇ, SABAH “Çok güçlü bir anlatımı var görüntüler muhteşem.” ATİLLA DORSAY, T24 "Beğeneceksiniz,etkileneceksiniz,sarsılacaksınız." AYŞE ARMAN,HÜRRİYET Mucize 1960'lı yıllarda yoksulluğun hüküm sürdüğü Türkiye'de okumayı bekleyen yüz binlerce çocuğun ve öğretmenin hikayesini anlatıyor. Anadolu'nun ücra bir köyüne sürülen Egeli bir öğretmen (Talat Bulut) köyde okul olmadığını fark edince köylülerle el ele verip hem öğrencilere hem de köydeki engelli bir adama eğitim verebilmek için okul inşa etmeye başlar.
  24,99  TL